reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewidywanie płci dziecka - Chiński kalendarz płci dziecka oraz inne metody

Hej ile wy piszecie kobitki ale udalo mi sie nadrobić
Ja po wczorajszej wizycie dostalam mdlisci i takiej migreny ze myslalam jakośc kilka godzin w lozku spedzonych i paracetamol jakos przeszło od rana w kuchni siedze golabki robilam i czas za ciasto marchewkowe się zabrać -chcialam przed obiadem na spacer skoczyc z mala ale tak leje.
Co do chińskiego kalendarza to za 1 razem mial byc syn a teraz ma byc córka no zobaczymy z mloda mialam pryszcze a teraz cera super jest.
Jakie wiraminy bierzcie jeśli moge spytać?
 
reklama
Nie wszystkie z nas znają dokładny czas zapłodnienia więc dla ułatwienia tu macie też chińską tabelkę tylko, że kalkulator na podstawie danych wyliczy wam sam:tak: Napoczątku zaznaczacie albo "Conception date" czyli datę zapłodnienia jeśli ją znacie albo jak w moim pzrypadku to drugie "Due date" czyli termin porodu. Następnie w drugim kroku wprowadzamy datę naszych urodzin i gotowe :) Cikawe ilu z nam faktycznie ta tabelka się srawdzi:-D

Chinese Gender Predictor | BabyCenter
 
Nie wszystkie z nas znają dokładny czas zapłodnienia więc dla ułatwienia tu macie też chińską tabelkę tylko, że kalkulator na podstawie danych wyliczy wam sam:tak: Napoczątku zaznaczacie albo "Conception date" czyli datę zapłodnienia jeśli ją znacie albo jak w moim pzrypadku to drugie "Due date" czyli termin porodu. Następnie w drugim kroku wprowadzamy datę naszych urodzin i gotowe :) Cikawe ilu z nam faktycznie ta tabelka się srawdzi:-D

Chinese Gender Predictor | BabyCenter

coś to dziwnie wylicza :p spróbowałam z datą porodu i moją datą urodzenia, to wg nich miałam 28 lat (a w październiku skończyłam 26 :p ) i dziecko poczęte w grudniu :eek: :-D
 
coś to dziwnie wylicza :p spróbowałam z datą porodu i moją datą urodzenia, to wg nich miałam 28 lat (a w październiku skończyłam 26 :p ) i dziecko poczęte w grudniu :eek: :-D
czytałam że dzieje się tak dlatego ze prawidłowo liczone te chińskie kalendarze biorą pod uwagę chiński miesiąc majacy 28 dni.
dlatego niby czasem blednie wychodzi chlopiec zamiast dziewczynki i odwrotnie.. tam jakos inaczej bierze się miesiące w przypadku np. 29 dnia miesiąca - liczy się jako następny miesiąc itp. ale to jakas wyzsza szkola jazdy :)
 
czytałam że dzieje się tak dlatego ze prawidłowo liczone te chińskie kalendarze biorą pod uwagę chiński miesiąc majacy 28 dni.
dlatego niby czasem blednie wychodzi chlopiec zamiast dziewczynki i odwrotnie.. tam jakos inaczej bierze się miesiące w przypadku np. 29 dnia miesiąca - liczy się jako następny miesiąc itp. ale to jakas wyzsza szkola jazdy :)
no to jeżeli to mnie rzeczywiście po chińsku policzyło to wtedy mi się pokrywa z tym, co usłyszałam od lekarza - że dziewczynka :D
a jeśli mam się po polsku liczyć :p to wtedy się nie zgadza i wychodzi chłopiec ;)
bo miesiąc zapłodnienia to na bank sierpień, tutaj nie muszę myśleć czy nie przeskoczyło na kolejny miesiąc, bo ostatnią miesiączkę miałam 2 sierpnia a kochaliśmy się zaraz po i tak pykło :D
 
aesthete chinska tabelka wylicza prawidlowo tylko wtedy gdy pod uwage bierze sie chinski miesiac i wiek ksiezycowy czy jak oni to tam zwa;-) Ten kalkulator przelicza to automatycznie:tak:
Mi i w tym i w tamtym dziewucha wychodzi, ale przekonamy sie w grudniu.
 
aesthete chinska tabelka wylicza prawidlowo tylko wtedy gdy pod uwage bierze sie chinski miesiac i wiek ksiezycowy czy jak oni to tam zwa;-) Ten kalkulator przelicza to automatycznie:tak:
Mi i w tym i w tamtym dziewucha wychodzi, ale przekonamy sie w grudniu.
no to mi różnie :p ale jeśli to chiński kalendarz płaci, to chyba trzeba po chińsku liczyć :p więc wtedy jest wiarygodny :D
 
reklama
Z tego kalkulatora, co Lena wstawiła wychodzi mi chłopak... z pierwszą też obliczyłam, i zgadza się, że chłopak...

Nawet chińczyki przeciwko mnie :-/
 
Ostatnia edycja:
Do góry