reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje obiadków i deserów

Jest gotowa mieszanka przypraw o nazwie "Gyros" - super smak i zapach! Polecam. Mięsko w kawałki pokroić, przyprawić i na patelnię :-)
 
reklama
O Doxa faktycznie jest taka przyprawa, raz ja uzywalam i faktycznie niezly ma smak. Dzieki. Kasiek74 brzmi pysznie.
 
dokładnie, ja też robię z przyprawą "gyros" + frytki + sałatka z pekińskiej. To jest po prostu gyros. :-) PYCHOTKA! Ale robię tez na imprezy tą sałatkę z pekińskiej i wtedy dodaje do niej to mięsko. mniam mniam. Sałatka pierwsza znika. :tak:
 
niam, niam, ależ smakowitości.

ja jeszcze zrobiłabym do tego cacyki, czyli gęsty jogurt naturalny, wyciśnięty czosnek i starty do tego świeży ogórek, ew sól do smaku.
Są też takie greckie przyprawy do cacyków tylko nie wiem czy u nas można je już dostać. My kiedyś przywieźliśmy z Grecji, tak więc polecam jak jesteście zagramanicą to kupujcie ichnie przyprawy.

...no ale u nas już chyba też wszystko można dostać.
 
Nie podam wam proporcji bo ze mnie taka kucharka, kóra robi wszystko na "oko". W każdym bądź razie na jedną kaustę pekińską przypada mi zawsze 3 pojedyncze piersi z kurczaka. A resztę dodaję po kolei, mieszam i sprawdzam czy jest wystarczająca ilość. :tak:

kapusta pekińska,
ogórek konserwowy
kukurydza konserwowa
cebula czerwona
papryka czerwona (lub nie)
piersi z kurczaka
przyprawa "gyros"
sos: majonez+ketchup (ja dodaje jeszcze jogurt- co by nie było za ciężkie dla wątroby :tak: )

kapustę wiadomo jak kroimy, ogórek, cebulę i parykę kroimy w kosteczkę, dodajemy kukurydzę. mięsko zesmażamy w przyprawie "gyros" i dodajemy do warzyw. Zalewamy sosem i mieszamy wszystko razem!
Niebo w gębie! :tak:
Można ją zrobić też warstwowo, tzn wszystkie warzywa po kolei warstwami i mięsko. Zalewając sosem. Ale ja wolę jak wszystko jest jednak razem.
 
wiecie co, znalazłam przepis na muffinki w necie, ale jakoś nie bardzo mi podpasował. MAcie może "pod rękę" żebym nie musiała przeszukiwać wątku? :-)
 
reklama
Do góry