reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla naszych pociech

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
1. Starszak ma jedno i 2 będzie miał jedno. Dlaczego? Bo nie widzę sensu nadawania 2 imienia po mimo, że z obu stron to tradycja, ale tradycja bo tak się robi......
 
reklama
Tak Maja śliczne i wymarzone zanim było popularne, ale nie chcę nadawać takiego imienia.
Już obiecałam mojemu, że jak zmajstrujemy drugą córeczkę, to będzie Maja Aniela :-)
 
No u nas średnio z tą tradycją. Ja mam dwa, brat ma jedno. M. ma jedno. Jakoś nie widzę zastosowania dla tego drugiego imienia, tyle że na dowodzie widnieje. Ale znowu jak bywam na chrztach, to słyszę że zawsze podają rodzice dwa imiona.
 
1. Starszak ma jedno i 2 będzie miał jedno. Dlaczego? Bo nie widzę sensu nadawania 2 imienia po mimo, że z obu stron to tradycja, ale tradycja bo tak się robi......

Tradycja swoja droga, poza tym mi sie podoba, kiedy ktos ma dwa imiona. Gdyby mnie to mierzilo czy cos, olalabym tradycje. Moj maz ma jedno imie i jakies to dziwne wg mnie, nieprzyzwyczajona jestem.
I jak np wypisywalam swiadectwa w szkole, bardzo malo dzieciakow mialo jedno imie tylko. Taka ciekawostka.
 
O i drugie imię sprawdza się w przypadku spotkania kogoś o takim samym imieniu i nazwisku.
U mnie tak się w 1 grupie na studiach chłopaki znaleźli. Wykładowcy czytając wyniki zawsze podawali 2 imię.
 
U nas będzie jedno imię. Mam problem z ustaleniem jednego, a co tu dopiero dobrać drugie, pasujące do pierwszego ;-)
 
1. Starszak ma jedno i 2 będzie miał jedno. Dlaczego? Bo nie widzę sensu nadawania 2 imienia po mimo, że z obu stron to tradycja, ale tradycja bo tak się robi......
Nadanie jednego imienia to też tradycja tylko, że nowa :rofl2::-D:rofl2:
Moi rodzice żadnemu ze swoich dzieci nie dali drugiego, ja nie dałam drugiego córce.
Jak się ma długie imię i długie nazwisko i jeszcze weźmie nazwisko po mężu to się można w rubryki nie zmieścić :rofl2:
Miałam koleżankę Agnieszkę Małgorzatę Bar****kiewicz, to się dziewczyna nawypełnia zawsze w urzędach :rofl2:
Ja przynajmniej nigdy nigdzie nie zapomniałam drugiego imienia wpisać :happy:

O i drugie imię sprawdza się w przypadku spotkania kogoś o takim samym imieniu i nazwisku.
U mnie tak się w 1 grupie na studiach chłopaki znaleźli. Wykładowcy czytając wyniki zawsze podawali 2 imię.
Ha, w takim przypadku nadal byłabym Dorotą, a ta druga innym imieniem :rofl2:
 
my tez dajemy 2 imiona,moje dzieciaki maja na drugie po rodzicach ,teraz moze po chrzestnej bedzie :)

moim koilezankom i siostrom spodobal sie ten pomysl i tez daja na drugie swoje imie
 
Ja nie bardzo rozumiem tradycje nadawania drugiego imienia tak po prostu, zeby było. Rodzice sie wtedy musza natrudzic zeby wymyślić pierwsze imie i dodatkowo drugie. Co innego jesli tradycja mówi o tym zeby nadać drugie imie po kimś np. po dziadkach, rodzicach czy rodzeństwie.
Ja mam dwa imiona, ale to drugie imie nie jest poparte żadna teoria nadania. My z mezem za to ustaliliśmy nasza rodzinna tradycje, ze owszem nadamy naszym dzieciom drugie imiona, ale beda to imiona po rodzicach czyli po nas.
 
reklama
My z mezem za to ustaliliśmy nasza rodzinna tradycje, ze owszem nadamy naszym dzieciom drugie imiona, ale beda to imiona po rodzicach czyli po nas.

my tak samo :tak: od razu wiedziałam, że M będzie z dumy, jak syn na drugie imię będzie miał M. ;) a ja z kolei uznałam, że moje imię tak bardzo mi się podoba, że jeżeli urodzi się córeczka, chciałabym jej nadać drugie imię po mnie.

nie wiem co zrobię, jeżeli kiedyś przyjdzie mi nazywać drugiego syna :-D
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry