reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla maleństw :-)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Mi sie Michalina i Antonina nie podobają. Jakiej strasznie powazne te imiona. Szczegolnie Michalina mi nie podchodzi, chociaz wiem,ze duzo osob daje tak teraz dziecku na imie.
 
reklama
ale od tych imion są śliczne zdrobnienia, Tosia, Tośka, Misia, Miśka....
poza tym ja jeszcze biorę pod uwagę tłumaczenie na angielski- co będzie potrzebne również (to jest nasz wspólny język jak na razie;-))
i jest to też troszkę powrót do korzeni..(postanowiłam użyć imion osób które były ważne...w mojej rodzinie..sama bo nikt mi się nie narzuca z wyborem na szczęście:-))
 
u nas jak na razie pozostaje Emilka i Oliwka...musimy cos wybrac...ja bym wolała Emilka tylko mam psiaka ktory sie Milka nazywa wiec nie wiem jak to bedzie hihihi
 
Ja ostatnio trafiłam na imie Kajla - dla dziewczynki. Tak mi sie podoba! Ciekawe czy w urzędzie by zarejstrowali...
 
A ja nie byłabym tego taka pewna. Poszukaj sobie przez wyszukiwarkę na bb watków o imionach i ich uznawaniu przez urzedy, było ich kilka i z tego co pamietam to teraz jest tak, że urzędnik nie może zakazac imienia o ile nie jest ono obraźliwe lub nie jest nazwą jakiejś rzeczy. Mogą się jeszcze czepiac tego, że imię ma kończyc się na a jesli jest żeńskie, a tak jest w tym wypadku, więc z głowy problem, do tego masz jego Polską pisownię więc też brak powodu do doczepienia się. Poszukaj sobie tutaj o imionach i mozliwości ich nadawania http://www.usc.pl. Ale gdybys się zdecydowała, to radzę zapytac się w odpowiednim miejscu o to (mailowo ponoc można) czy jest możliwa rejestracja takiego imienia, by miec podstawę do wykłucenia się z urzednikiem.
Mi niestety kojarzy się to imię z jego męską wersją Kayl i jakos nie mogę przełamac się do jego żeńskie wersji. Ale to moje widzimisię, tak jak dla wielu osób imię Wit jest niedokończone albo średniowieczne :-p
 
w sumie jesli chodzi o sam urzad to wlasnie pewnie zalezy to od prawa...problem moglby byc z chrztem w kosciele chyba, ze isteniej jakas dawna forma wlasnie taka...ale nie rozmawiamy o chrzecie hihi zreszta i tak zalezy to od ksiedza tak samo jak wogole ochrzczenie dzidzi rodzicow ktorzy nie maja slubu koscielnego...
 
Jeżeli pierwsze imię nie jest po świętym, to po prostu trzeba dać dziecku drugie imię..Z tego, co się orientuję to tak to funkcjonuje, w końcu chrzczono tyle Jessic, Denisów, Brianów etc. więc też nie powinno być kłopotu, tylko musi być drugie imię po świętym, żeby dziecko miało swojego patrona i tyle...
 
reklama
dzieki Bogu ja nie mam takich rozterek .. mnie sie niepodobaja magiczne imiona bo mozna nimi tylko krzywde dziecku zrobic majac do tego jescze magiczne nazwisko np... Ja starej daty to i tradycyjne polskie imiona..;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry