reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z zajściem w ciążę :(((

Ja tez mam niestety ten problem. Staram sie juz lata i poki co bez sukcesow. Moje zrosty na jajowodach powstaly przez zabiegi jakie mialam wykonywane w jamie brzusznej (na przyklad usuniecie wyrostka). Pozniej stracilam 2 fasolki i mialam czyszczona macice, co pewnie tez wplynelo na moj obecny stan. Pozniej juz bylo coraz gorzej - pozamaciczna, biochemiczna, nieudane IVF i FET... Ale coz, co nas nie zabije, to nas wzmocni. Teraz zrobilam sobie przerwe od staranech ale wiosna wracam do walki.
Powodzenia
 
reklama
Witam wszystkie Panie które mają taki sam problem jak ja...

Mam 2.5 letniego synka. Od 14 miesięcy staramy się z mężem o drugiego potomka ale bez skutecznie. Lekarz postawił mi diagnozę PCO i przez 6 miesięcy brałam tabletki anty..i było wszystko ok. Jednak w ciążę nie zaszłam. Więc mi przepisał Clo + Duphaston- nadal bezskutecznie.. Nawet raz dostałam Pregnyl na pęknięcie... również nie pomogło. Wczoraj na usg wykrył torbiel na lewym jajniku na 5 cm... i PCO. Dostałam Provere 10 mg 2x1. Już po pierwszej tabletcę zaczęłam plamić... dziś znów miałm ból i poszłam do Ginekologa ale nic się nie zmieniło od wczoraj. Czy któraś z was tak miała??? I czy mimo to udało się was zafasolkować?? Boję się że jak torbiel się nie wchłonie lub nie pęknie czeka mnie operacja.. Czy któraś z was brałą ten lek? I czy on pomógł?? Pozdrawiam wszystkie i zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami.
 
niestety odnosnie tego leku nic nie wiem ale testujemy nowe pomysly od bociana sciagniete moze i tobie pomoze :

Mieszanka dr. Treben na torbiele, cysty i mięśniaki

skrzyp polny 50 gr
nagietek 25 gr
pokrzywa 25 gr
Łyżkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny, pić dwa razy dziennie.

zapraszam na "ziolopijki" na pierwszej str jest link do bociana i tam pisze o dziewczynach ktore mialy problemy z zajsciem wlasnie przez brak owulki , torbiele i inne problemy i ktorym rozne ziola pomogly ... zobacz sobei a ziola przynajmniej sa zdrowsze od farmakologii :tak:
 
Hej Dzastina
ja co prawda nie mam PCO ale byłam na clo + duphaston i miałam 2x torbiel
moje pytanie co to za torbiel u ciebie? u mnie tworzyły się torbiele krwotoczne i sądzę że ciągle się tworzą ale tylko na prawym jajniku i ... same się wchłaniają :) bez leków!
ostatnio mialam 4,5 cm !!! więc radzę po @ iść na usg i sprawdzić czy się wchłonęła!
poza tym przy clo i dupku wymagany jest monitoring cyklu!
i nie bardzo wiem po co dostałaś anty na poł roku aż! znam sporo dziewczyn z PCO i żadna nie brała anty tylko właśnie clo co prawda tym lekiem można się "leczyć" tylko max 6 cykli pod rząd!
 
ja co prawda nie mam PCO ale byłam na clo + duphaston i miałam 2x torbiel
moje pytanie co to za torbiel u ciebie? u mnie tworzyły się torbiele krwotoczne i sądzę że ciągle się tworzą ale tylko na prawym jajniku i ... same się wchłaniają :) bez leków!
ostatnio mialam 4,5 cm !!! więc radzę po @ iść na usg i sprawdzić czy się wchłonęła!
poza tym przy clo i dupku wymagany jest monitoring cyklu!
i nie bardzo wiem po co dostałaś anty na poł roku aż! znam sporo dziewczyn z PCO i żadna nie brała anty tylko właśnie clo co prawda tym lekiem można się "leczyć" tylko max 6 cykli pod rząd!


witam cię..

Troszkę źle zrozumiałaś mojego posta. Otóż chodzi o to że mam torbiela na lewym jajniku, jest to przerośnięty pęcherzyk owulacyjny. Brałam Clo i to jest skutek uboczny przestania brania tego leku. Ginek nie przepisał mi tabletek antykoncepcyjnych tylko hormony. Po nich mam nie mieć owulacji ani miesiączki. Bedę je brać narazie przez 2 tygodnie, później mam iść do kontroli zobaczyć czy pekł czy się wchłonoł... jeśli nie to będę brać ten lek dalej. Zalecił również intensywne współżycie żeby go sprowokować do pęknięcia. do wczoraj plamiłam na brązowo dziś już nie plamię... boję się że mogłam zajść w ciążę a kiedy mi gin wykrył torbiela to był mój 22 dc więc nie był on w stanie zobaczyć ciaży, a nawet badanie krwi nic nie pokaże. Dziś mam 24 dc ( niby) za kilka dni zrobie test by być spokojną.. Zrobie go w dniu kiedy miałaby być planowana @ czyli w 30 dc.
 
no tak całkiem źle to nie :)
o to mi właśnie chodziło z monitoringiem że po clo może pęcherzyk nie pęknąć nie mam pewności ale podobno to jest właśnie wtedy torbiel krwotoczna co u mnie występuje nawet bez clo :( tzn problem z pękaniem ... ale mi na to ginek nic nie dał tylko kazał czekać na @ i po niej na usg sprawdzić czy torbiel zniknęła!
nie wiem czy tu faktycznie potrzebne są te hormony ....
 
Witajcie Dziewczyny!

Trafiłam na ten wątek i dobrze bo tak "raźniej" mi się zrobiło że nie jestem sama z tym problemem a dowiedziałam się o nim zaledwie 2 tygodnie temu :-( na badaniu drożności - HSG.Prawdopodobnie tylko jeden niedrożny i lekarz skierowal mnie na laparoskopie i mam czekać na termin (nie wiadomo jak długo) więc tak naprawdę wiem tylko tyle póki co...Miałam robione wcześniej 2 razy USG przed samym HSG i nic poza tym nie wykryto...Dziewczyny czy niedrożny choć jeden jajowód oznacza też endometrioze czy niekoniecznie....martwię się teraz ...Nie wiem na czym stoję i co dalej...co do starań naturalnych to chyba uleciała juz ze mnie wiara że się uda..Czy o niedrożnych jajowodach i endometriozie dowiedziałyście się z laparoskopii czy już wcześniej?
Skąd wiecie dziewczyny o tym że macie owulację akurat z prawego jajnika?Z USG czy może ją czujecie? bo mi lekarz nic nie powiedział

Agalotta,daian też jestem Waszą rówieśniczką :-)
My staramy się już ponad rok.Jak zbliżał się rok starań, poszliśmy do kliniki.Ja miałam robione badania hormonów a mój M badania nasienia i wyniki moich i jego wyszły ok.

Agalotta, dlaczego lekarz proponuje Ci in vitro a nie inseminację najpierw?

Kaprycha,trzymaj się jakoś..Jesteś już bliżej niż dalej i napewno niebawem się powiedzie..Trzymam kciuki!

Pozdrawiam!

Sorki, miało być Kaprycha i Ewelina 125 - obie sie trzymajcie bo jesteście już coraz biżej i na pewno następnym razem się Wam uda!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
wiesz mnie np w ogóle nie bolała ale ja tak mam już z prawym jajnikiem ... aż lekarz się dziwił!
ale wiesz po owu to zazwyczaj kuje ten jajnik z którego była owu więc sam ból czy kucie nie oznacza torbieli ....
 
reklama
Ja też miałam torbiel po nie pękniętym pęcherzyku.
Nawet bym o tym nie wiedziała ale @ nie było a beta 0.
Poszłam na usg i lekarz zobaczył torbiel nie zapisał mi żadnych leków hormonalnych bo powiedział że szkoda rozwalać sobie cykl i że torbiel powinna sama się wchłonąć.
Małpe dostałam po 37 dniach a po torbieli w następnym cyklu nie było śladu.
Mnie torbiel bolała było to częste kucie w tym jajniku i nie było to takie uczucie jak ból owulacyjny.Od następnego cyklu też biorę clo nawet dzisiaj już wykupiłam ale będę chciała też jakiś zastrzyk na pęknięcie aby nie było niespodzianek w postaci torbieli.
Ja bym chyba poczekała i dała czas aby ta torbiel sama się wchłonęła prawda Ewa?
 
Do góry