reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

problemy z nocnikiem

Zbyt wczesne odpieluchowanie, kiedy dziecko nie jest jeszcze do końca świadome własnego ciała, może mieć negatywny wpływ na mięśnie dna miednicy.
Tu fajny artykuł. Oraz opinia fizjoterapeuty uroginekologicznego.

Moje dziecko ma wszystkie oznaki gotowości, a siku na nocnik nie może załapać. Z nowym rokiem chcieliśmy go odpieluchować. Powiedziałam mu, że teraz chodzi bez pieluszki i jak chce siku/kupę to ma wołać. I jak kupę załapał od razu i od razu zaczął wołać, tak po tygodniu chodzenia bez pieluchy i żadnego zawołania siku zrezygnowaliśmy z zupełnego odpieluchowania. Chodzi w pieluszce, a kupę robi na nocnik. Wie, kiedy zrobi siku, bo mówi, że zrobił i że trzeba zmienić pieluchę. Ale nie mówi, że zamierza zrobić. Może nie wiedzieć? Ale kupę woła dużo wcześniej, spokojnie zdążymy do łazienki.
 
reklama
Moje dziecko ma wszystkie oznaki gotowości, a siku na nocnik nie może załapać. Z nowym rokiem chcieliśmy go odpieluchować. Powiedziałam mu, że teraz chodzi bez pieluszki i jak chce siku/kupę to ma wołać. I jak kupę załapał od razu i od razu zaczął wołać, tak po tygodniu chodzenia bez pieluchy i żadnego zawołania siku zrezygnowaliśmy z zupełnego odpieluchowania. Chodzi w pieluszce, a kupę robi na nocnik. Wie, kiedy zrobi siku, bo mówi, że zrobił i że trzeba zmienić pieluchę. Ale nie mówi, że zamierza zrobić. Może nie wiedzieć? Ale kupę woła dużo wcześniej, spokojnie zdążymy do łazienki.
Wiesz co opowiem Ci jak było u nas. Syn wiedział, że siku trzeba do nocnika. Nocnik stał, było tłumaczenie, książeczki, siadanie w ubranku. Mimo to nadal miał pieluchę. Na początku pytałam go czy chce siusiu (dziecko zajęte zabawa nawet jak czuje to kolokwialnie mówiąc olewa bo woli się bawić). Jak powiedział, że tak to zdejmowałam pampersa i ma nocnik. Na początku sam nie wolał. Po jakimś czasie jak już więcej było siku do nocnika po prostu zdjęłam pieluchę. Trzy siku w majty i zaczął wołać. Ale wpadki zdarzały się jeszcze jakiś czas, czasami jak długo nie wolała to przypominałam. Teraz będę odpieluchowywać córkę i też nie wymagam od niej, że zdejmę pieluchę a ona zrobi raz w majtki i będzie w pełni świadoma.
 
Do góry