reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z nocnikiem

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
Może mi coś doradzicie bo już nie wiem co robić. Córka od jakiś 3-4 miesięcy sika do nocnika ale jest problem z kupą. Za nic w świecie nie zrobi do nocnika. Robi w majtki i tyle. Generalnie jest problem bo czasem potrafi trzymać 3-4 dni i nie robić a biega cały czas z płaczem że boli ją pupa:( Już na wiele sposobów próbowaliśmy ją z mężem przekonać, żartobliwie, nagrodami i nic. :(
 
reklama
Moja córka nabawiła się przewlekłych zaparć bo obrzydzila ja kupa w nocniku. Tyle co łez wylalalam, żeby jej pomóc 😥 to była tragedia. Miała 2 lata to normalnie pieluchę odstawiliśmy nawet w nocy. Ale na kupę trzeba było założyć pieluchę wtedy się ukrywała i wyduszala z siebie. Nikomu tego nie życzę ile ona się wycierpiała. Były już wlewki odbytnicze, xenna junior. I chyba systematyczne branie xennny jej pomogło, i problem minął. Rok się biedna męczyła 😥😥
 
U nas hitem była książeczka Ale kupa! Co masz w pieluszce? U nas generalnie że wszystkimi problemami radzimy dobie książeczkami..

Mnie nie przekonuje argument,że nie jest gotowa, chyba, że ma rok.. Moja syn od 9m robił kupę na nocnik, nauczył się pokazywać, że chce, siusiu przed 2 urodzinami, więc nie trzeba czekać na samoodpieluchowanie..
Ale córka znajomej długo robiła do pieluszki kupkę, bo to lubiła.. I na to nie było argumentu:/
 
U nas hitem była książeczka Ale kupa! Co masz w pieluszce? U nas generalnie że wszystkimi problemami radzimy dobie książeczkami..

Mnie nie przekonuje argument,że nie jest gotowa, chyba, że ma rok.. Moja syn od 9m robił kupę na nocnik, nauczył się pokazywać, że chce, siusiu przed 2 urodzinami, więc nie trzeba czekać na samoodpieluchowanie..
Ale córka znajomej długo robiła do pieluszki kupkę, bo to lubiła.. I na to nie było argumentu:/
Koleżanki syn zaczal jak mial 7 mz ,teraz 2 lata 3mz i nie zrobi kupy na nocnik, bo go " boli " woec się zrazil, woec uważam że za wcześnie nie można zacząć, moja tez ma 2i 3 mz teraz zaczelysmy i nauczyła się w 3 dni bez stresu i uprzedzeń
 
U nas hitem była książeczka Ale kupa! Co masz w pieluszce? U nas generalnie że wszystkimi problemami radzimy dobie książeczkami..

Mnie nie przekonuje argument,że nie jest gotowa, chyba, że ma rok.. Moja syn od 9m robił kupę na nocnik, nauczył się pokazywać, że chce, siusiu przed 2 urodzinami, więc nie trzeba czekać na samoodpieluchowanie..
Ale córka znajomej długo robiła do pieluszki kupkę, bo to lubiła.. I na to nie było argumentu:/
Moja mowila kiedy chce kupę i ubierała sobie sama pantsa. Wtedy pozwoliłabym jej robić nawet na złoty talerz żeby nie cierpiała przez te nawykowe wstrzymywanie... Zaraz druga córeczka ma rok i boje się powtórki 😥
 
Moja mowila kiedy chce kupę i ubierała sobie sama pantsa. Wtedy pozwoliłabym jej robić nawet na złoty talerz żeby nie cierpiała przez te nawykowe wstrzymywanie... Zaraz druga córeczka ma rok i boje się powtórki 😥
Myślę, że musisz iść dalej (choc to pewnie bardzo trudne). Niekoniecznie sytuacja powtórzy się przy drugiej córeczce.. Nie wolno Ci się nakręcić negatywnie, bo dzieci czują takie rzeczy i nic z tego nie bedzie. Jesteś madrzejsza o to straszne doświadczenie, dlatego teraz będzie Ci latwiej! Mocno trzymam kciuki!
 
Moja mowila kiedy chce kupę i ubierała sobie sama pantsa. Wtedy pozwoliłabym jej robić nawet na złoty talerz żeby nie cierpiała przez te nawykowe wstrzymywanie... Zaraz druga córeczka ma rok i boje się powtórki 😥
Wspolczuje przezyc z coreczką. Moj syn nigdy na nocnik nie robil kupki, sadzalam odrazu na ubikacji, mielismy bidet na przeciwko wiec siadalam z nim i sobie gadalismy. Nie wysadzalam go nigdy, na poczatku pytalam czy idziemy siusiu, kupke, pozniej jak czul potrzebe sam komunikowal i tak powoli rostalismy sie z pampersem. Nie uwazam ze trzeba przyspieszac ten proces i rzucać dziecko odrazu na gleboką wode, musi sie nauczyc kontrolowac te sprawy z wlasnej woli a u kazdego dziecka przychodzi to w innym czasie.
 
reklama
U nas hitem była książeczka Ale kupa! Co masz w pieluszce? U nas generalnie że wszystkimi problemami radzimy dobie książeczkami..

Mnie nie przekonuje argument,że nie jest gotowa, chyba, że ma rok.. Moja syn od 9m robił kupę na nocnik, nauczył się pokazywać, że chce, siusiu przed 2 urodzinami, więc nie trzeba czekać na samoodpieluchowanie..
Ale córka znajomej długo robiła do pieluszki kupkę, bo to lubiła.. I na to nie było argumentu:/
Zbyt wczesne odpieluchowanie, kiedy dziecko nie jest jeszcze do końca świadome własnego ciała, może mieć negatywny wpływ na mięśnie dna miednicy.
Tu fajny artykuł. Oraz opinia fizjoterapeuty uroginekologicznego.


Autorko u nas pomogło "żegnanie Pana kupy". Wrzucaliśmy go do toalety, robiliśmy pa pa, syn mógł spuścić wodę i umyć rączki.
 
Do góry