reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z laktacją 6 miesiecy synek

Gryzak pewnie fajna sprawa, choć my nie posiadamy;-)

Mój synek też miał anemię nie dużą no ale, żelazo podajemy jeszcze taki syropek do buźki prosto strzykawką meeega słodki mlody pewnie całą buteleczkę by trzasnął na raz:-D Obecnie kończymy podawanie żelaza i już od jakiegoś czasu (dłuższego) jest znaczna poprawa apetytu, Franek był niejadkiem zdażało się tak że od godziny 6 rano do 13 potrafił wypić 60 ml ml mleka mm i tyle:szok: Teraz odpukać jest dobrze:tak: Zajada łądnie, choć zdarzają się mu dni "głodówki"

Głowa do góry nie stresuj się tak laktacją, naprawdę jak zluzujesz będzie dobrze ja od zawsze przeświadczona byłam o tym że karmiąc piersią jest super i jest tyle mlesia ile dzidzia potrzebuje i zawsze było dobrze do tej pory zdażają mi się chwile zalania;-)
 
reklama
agacio wielkie dzięki za wsparcie :-) staram się być dobrej myśli i narazie jest dobrze :tak: tylko muszę swoje nerwy na wodzy trzymać, bo niestety jestem bardzo nerwową osóbką :zawstydzona/y:
 
witam,

zapraszam na stronę www.niemowlaczki.blogspot.com jest tam opisane karmienie piersią i sposoby na zwiększenie laktacji

moje dzieciątko w dzień ssało pierś co godzinę czasami co 30 min więc dla mnie to jest normalne jak ma taką ochotę, jeżeli spada na wadze to nie dobrze, chociaż jak jest to minimalny spadek to się nic nie dzieje, ponieważ w jednym miesiącu może spaść a w następnym przybierze na wadze. Mój synuś tak miał a lekarz nie powiedział że tak nie powinno być, więc nie przejmuj się. To że woła w nocy to jest bardziej potrzeba possania piersi niż najedzenia się (dziecko jeszcze długo będzie wołało o pierś do pociumkania, mój syn ma 11 miesięcy i też czasami woła o pierś, potrzyma ją minutkę i koniec) Jeżeli zaobserwowałaś spadek za każdym razem jak jest warzony to trzeba dziecko dokarmić. Ja mialam problem bo dziecko nie umiało pić z butli. Wyczytałam żeby na początku karmić dziecko ze strzykawki tzn. nabierasz mleko do strzykawki ale nie podajesz dziecku bezpośrednio (nie może mieć zbyt prosto) wkładasz pelec wskazujący do ust dziecko i delikatnie łaskoczesz podniebienie, dziecko zaczyna ssać, dopiero wtedy wkładasz strzykawkę do ust ale tak aby koniec strzykawki dotykał twojego opuszka palca, którego już umieściłaś w buzi. Mały zaczyna ssać a ty w tym momencie wypuszczasz mleko ze strzykawki. Maluszek przestaje ssać palca to ty przestajesz wstrzykiwać mu mleko, jak ssa palec to wstrzykujesz. Jest to dużo zabawy ale mój syn po ok 2-3 tyg zaczął łapać butlę i pić z niej.

Co do obiadków, jeżeli podajesz kupione i dziecko nie chce jeść spróbuj podawać gotowane. Ja gotuję do dnia dzisiejszego bo mój syn nie chciał od samego początku słoiczków. Polecam więc gotowanie. Na stronie podanej powyżej są przepisy, większość przetestowałam. Do obiadku spróbuj dodać soczek ze świeżo wyciśniętego jabłka lub soczek kupiony. Ale jabłko, winogron, brzoskwinia, bez marchewki. Jedzonko robi się słodkie (na mojego malca podziałało). Dużo cierpliwości, trzymam kciuki, powodzenia
 
Czeka mnie zostanie w domu z małym dzieckiem strasznie się obawiam tego jak sobie poradzę w domu z niemowlakiem ? Jak zastąpić karmienie piersią matki. Przecież dziecko będzie głodne muszę znaleźć jakiś sposób. Czy w grę wchodzi zbieranie mleka matki rano czy w nocy i odgrzewanie go w mikrofali. Chciałbym nauczyć maluszka picia z butelki ale tylko w przerwie gdy nie będzie Mamy. Czy karmienie z butelki ( uprzednio podniebienie masowane paluszkiem i podawane mleko w strzykawce). może być prowadzone z karmienie piersią?
 
Do góry