reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z kupka:(((

Szczerze mówiąc to zaufałam swojej intuicji. Podałam śliwki z hippa a teraz daje jabłuszko (uwielbia!!!!!!!!). Stwierdziłam, że lepiej sprobować jedzonek niż czekać aż ból brzuszka sam przejdzie. Oluś się darł w niebogłosy jak nie potrafił zrobić kupki, a teraz czasem zrobi sam ale przynajmniej nie płacze z bólu brzuszka. Wczoraj nawet pogardził cycem bo wolił soczek jabłkowy :eek: więc trochu trzeba z tymi dobrociami uważać.

A zresztą czasem dzieci biorą jakieś leki, które są chyba ostrzejsze dla jego przewodu pokarmowego niż jakiś naturalny soczek czy jabłuszko. A podaje te jedzonka z hippa bo owoce te są nie kropione, a jabłko któe ja jem to nie wiem czy nie bylo czymś pryskane...:confused:
 
reklama
Ale narazie podajesz tylko soczki do picia,czy deserki juz probowalas???Ja cal czasdaje ten soczek marchwiowo jablkowy i kupki sa codziennie,czasami nawet dwie dziennie:-D
 
o to musze sprobowac ten soczek marchwiowo jabłkowy.
Ja podaje juz sok jabłkowy, deser jabłkowy i deser śliwkowy, bo deseru marchwiowego nie lubi moj synek :-p
 
I karmisz lyzeczka jak podajesz te deserki???Tylko ja ten soczek sama robie bo jak dalam bobofruta marchewka jablko to jej nie za bardzo podchodzil...To ja tez moze sprobuje podac deserek zobaczymy jaka bedzie reakcja;-)
 
tak łyżeczką, kupiłam specjalną maleńką łyżeczke z gumową końcówką, ale na początku karmiłam metalową. Pierwszy raz jadł nieporadnie, a teraz to juz wszystko przełyka, czasem cos na śliniak spadnie... tylko że Olek i tak kupek nie robi codzinnie :confused: ale nie płacze juz tak przeraźliwie... spróbuje ten soczek co ty, moze tez mu sama zrobie, mam sokowirówke, tylko że boje sie tych kropionych rzeczy.
 
Skoro tak juz nie placze to znaczy,zedobrze sie czuje:tak:Ja sprobuje z tymi deserkami,a tego soczku podaje lyzke teraz to juz nawet poltora dodaje wody tak okolo 20 ml troche glukozy,zeby bylo slodziudkie:p.Moze wyskocze jak maz wroci to zaopatrze sie w deserki i lyzeczke;-).
 
Hm... Dziewczyny, a nie za wcześnie na soczki i tym bardziej deserki? mój Franio ma 3,5 m-ca, jest tylko na piersi i od 1,5 m-ca sam nie robi kupki:-( dajemy mu czopki, działa, ale wolałabym go nie przyzwyczaić! od kiedy można wprowadzić soczek? świeży czy pasteryzowany? lekarze nie są jednogłośni :baffled:
 
Inka nie chcę Cię martić, ale skoro dziecko od 1,5 miesiąca dostaje czopki, zeby sie załatwić na pewno już się przyzwyczaiło (tzn jego organizm sie przyzwyczaił). Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z pediatrą zeby rozwiązać ten problem, bo na pewno taka sytuacja nie jest dobra dla maluszka.
Pozdrawiam
 
Tak, Mała_Mi ma rację do czopków sie dzidziusia organizm przyzwyczaja i z dwojga złego wole mu dawac deserki, byle jego układ trawienny działał bez "inwazyjnych wspomagaczy".

Rozmawiałam wczoraj z bratową (doświadczona mamusia 3 dzieci w tym bliźniąt) i ona na takie braki kupki dawała kiwi!!! Te kiwi miała ze słoiczka, niestety mieszka w niemczech wiec tam da sie to dostać bez problemów, bo tutaj nic takiego nie widziałam... hmmm a moze rozgnieść kiwi... troche się boje, Oluś ma taki maleńki brzusio.. Ale prawdopodobnie działało to najszybciej ze wszystkich specyfików. :confused: :confused: :confused:
 
reklama
Milkshake,a kiwi nie uczula???Moze najpierw Ty sprobuj i zobaczysz jaka bedzie reakcja maluszka,a to,ze w Niemczech jest bo wiesz co kraj to obyczaj...gdzies ostatnio wyczytalam,ze chyba w Indiach daja dzieciom czonek a u nas...powiedz komus,ze chcesz dac czosnek to zobaczysz jakie oczy na Ciebie zrobia...wiec jabym sama sprobowala a pozniej dac ciutenke i zobaczysz...:tak:
 
Do góry