reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy skórne naszych dzieci.

Justysia zamrozone:-)ja tez zbierałam ze moze mnie wezmie a tu du..a,ale mam przynajmniej jagódki a na syncia tez sie w koncu doczekałam.A zbieranie wcale nie było łatwe bo wygladałam jak ciezarówa,26 kg.na plusie zrobiło swoje,no ale ty tez nie miałas małego brzuszka bo twoje dziecie100g ciezsze było od mojego jak dobrze pamietam
 
reklama
dziewczyny macie jakiś sposób na sucha skórę głowy dzieci, myslalam ze to ciemieniucha. jak poszlam z Oskarem do lekarza to nawet na to nie spojrzal tylko powiedzial ze pewnie ma uczulenie na oliwke i to napewno ciemieniucha jest. a teraz drapie sie strasznie az ma do krwi zadrapania mimo zmiany oliwki.
 
ZNOWU WIELKIE DZIĘKI DMUCHAWCU i BEATKO!!!
A ja głupia specjalnie je odmrażałam:eek::eek::-p!!!

beacia LULEK warzył 4600g!!!A TWÓJ MALUSZEK???

MY też mieliśmy problem z sucha skórką na głowie strasznie schodziła!!!
Teraz od jakiegoś czasu nie smaruje wogóle oliwką,kąpie w OILANIE i smaruje kremem oilatum,czasmi .I jest o niebo lepiej!!!
 
Ja do główki kupiłam szampon oliatum, bo ciemieniucha zejśc nie chciała, po dwóch myciach zginęła bezpowrotnie, teraz jeszcze raz na jakiś czas tym szamponikiem umyję i jest ok :-)
 
Hej Dziewczyny.
Mój Mati też przez długi czas miał na główce taką suchą skórę, i nie tylko na główce, bo łuszczyła się też na rączkach i nóżkach. Poszłam do apteki i pytałam o ceny oilatum i emolium. I bardzo mnie zaskoczył farmaceuta. Powiedział, żebym tego nie kupowała, bo w tym są sterydy i wcale nie są takie dobre. Poradził, żebym nie używała oliwki, bo to jest jej wina. A najlepiej kupić mleczko nawilżające dla dzieci z nivea (takie niebieskie, duże z dozownikiem). I tak też zrobiłam. Po kilku dniach skóra wróciła do normy i od tamtej pory nie mamy problemów, używamy tylko tego mleczka.
Są różne opinie... Ale wiem, że wiele mam badzo chwali te kosmetyki.

A nie wiecie od czego może się robić taka szorstka skóra na brwiach? Bo od czasu do czasu to się pojawia i potem znika samo...
 
Ola to może być objaw jakiejś alergii/nietolerancji pokarmowej...

A co do kosmetyków to ja już drugi raz się przekonałam, że stosowanie jednego kosmetyku (w moim przypadku mydła/płynu do kąpieli) może uczulić małego... Dlatego zakupiłam teraz dwa płyny i jedno mydełko i będę używać na zmianę ;-) zobaczymy co będzie... bo po mydełku Bambino młodemu zaczęła się niedawno wysuszać skórka na łokciach i kolankach... umyłam 3 razy w Nivei z oliwką i zeszło... Ale ta oliwka w tym płynie mnie przeraża i ten nalot na wanience... dlatego wybrałam płyny bez oliwki :) Nivea i Hipp.
 
Ani Oilatum, ani Emolium nie są lekami!!! więc nie zawierają sterydów!!!:shocked2: Ja stosuję oilatum do kąpieli i szamponu, resztę kosmetyków mamy Nivea. Na skórę nie narzekamy, mimo ze czasem pojawiają się drobne zaczerwienienia, ale to normalne dla takiej delikatnej skóry.
 
Ja małemu główke myje szamponem z emolium,a mimo to juz dwa razy miał wysuszona skórke wygladało ja ciemieniucha,posmarowałam mleczkiem z hipp i na drugi dzien juz ok.Teraz czasami mu przesmaruje główke tym mleczkiem i jest dobrze:-)
Nie wiem czy dobrze pamietam ale dawno temu ktos pisał ze ciemieniucha moze byc tez w brewkach.
justysia no Mój przy Twoim to była kruszynka bo tylko 4500 wazył:-):-D:-)
 
reklama
Ja małemu główke myje szamponem z emolium,a mimo to juz dwa razy miał wysuszona skórke wygladało ja ciemieniucha,posmarowałam mleczkiem z hipp i na drugi dzien juz ok.Teraz czasami mu przesmaruje główke tym mleczkiem i jest dobrze:-)
Nie wiem czy dobrze pamietam ale dawno temu ktos pisał ze ciemieniucha moze byc tez w brewkach.
justysia no Mój przy Twoim to była kruszynka bo tylko 4500 wazył:-):-D:-)


heehee,to rzeczywiscie KRUSZYNKA!!!!
ide kąpać glony bo już obydwa marudzą!!!:rofl2::rofl2::rofl2:
 
Do góry