reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pranie ubranek dziecięcych

dreamscometrue

Mama Zosi
Członek załogi
Dołączył(a)
12 Lipiec 2016
Postów
10 504
Hej mamuśki. Mam pytanie jak długo prałyście/pierzecie ubrania pociech w osobnych środkach dla dzieci? Macie jakieś opinie, doświadczenia, znacie zalecenia?
 
reklama
Ja pralam tylko 3 miesiące w osobnych proszkach. Potem normalnie . Tylko zawsze podwójne plukanie na córeczki ciuszki. Obserwowalam nic się nie działo. Dzis ma 7 miesięcy
 
Ja piorę razem z moimi w płynach dla dzieci a moja ma 6 miesięcy. Czasami się zdarzy, że wypiorę w zwykłym i nic sie nie dzieje. Musisz sprawdzić i wyprać ciuszki Zosi w zwykłym płynie i obserwować czy nie ma jakiegoś uczulenia.
 
Ja piorę razem z moimi w płynach dla dzieci a moja ma 6 miesięcy. Czasami się zdarzy, że wypiorę w zwykłym i nic sie nie dzieje. Musisz sprawdzić i wyprać ciuszki Zosi w zwykłym płynie i obserwować czy nie ma jakiegoś uczulenia.
Uczulenia nie ma bo czasem coś prałam, ale obawiam się, żeby stałe pranie ją nie podrażniało
 
W praktyce bardzo rzadko zdarza sie, zeby skora dziecka zdradzala nadwrazliwosc na chemie przeznaczona do prania.

Ja w plynach dla dzieci pralam tylko przez pierwszy miesiac, pozniej w naszych z naszymi ubraniami z uzyciem podwojnego plukania.

W ogole, to polecam plyny do prania sensitive, typu Persil czy Ariel, dla wszystkich domownikow i bez wzgledu na wiek dziecka :)
 
My pierzemy dalej osobno ale córka jest alergikiem. Nasza pediatra doradzala zacząć zmianę na normalny proszek ok. 6 miesiąca. Nie zmieniaj od razu i proszku i płynu do płukania tylko zacznij od zmiany jednej rzeczy. Jakby miało jednak dzieciątko coś uczulic to łatwiej Ci będzie wyeliminować co to było. I polecam zacząć od wprowadzenia normalnego proszku do prania bo częściej uczulenia pojawiają się przy płynie do płukania. A jak będziesz wprowadzać płyn do płukania to jakiś lenor czy silan hipoalergiczny a potem dopiero normalne zapachowe. A jeszcze nadmienię że u nas córka na zwykly płyn do płukania uczuliła się dopiero po 2 czy 3 miesiącach stosowania, wiec uczulenie może nie wyskoczyć od razu.
P.S. ja patrzę na pranie ubranek z pryzmatu mamy ktora miała później problemy skórne u dziecka wiec może jestem przewrażliwiona trochę ;) a uczulenie na płyn do płukania tkanin wcale nie jest takie rzadkie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Roczne dziecko, piorę w płynie do prania dla dzieci i póki co nie zamierzam zmieniać, raczej wolę dorosłe rzeczy również w tym delikatnym płynie prać.
Płynów do płukania z założenia od kilku lat nie używam i nie tęsknię za nimi ( zaobserwowalam że zostają na ubraniach, potrafią zrobić zacieki, i nienajlepiej wpływają na skórę)
 
Do góry