reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pranie ciuszków

reklama
Ja dzieciece rzeczy piore osobno w samym proszku i w nizszej temperaturze, wszystko i tak potem prasuje. Nie dziele na kolory.
 
Nadal piorę osobno, chyba z przyzwyczajenia... a teraz przy RD zbiera nam się tego dużo regularnie, więc nie ma problemu z zapełnieniem pralki ;-)
Gdy nie mam dostępu do Loveli lub innych, używam tego samego płynu dla wszystkich, bo często miewam alergie i takie środki lepiej mi służą.
Ostatnio prasowałam przed narodzinami dziecka :-D
Gdy musiałam w szpitalu na szybko suszyć ciuszki na kaloryferze, dałam sobie potem spokój.
 
Przy obu dzieciach, już po porodzie - prałam nasze + dziecka w płynach Lovela.
Piorąc niemowlaka, mając pralkę o dużym wsadzie nie byłam w stanie zapełnić bębna.
 
Piorę wciąż osobno ubrania Córki w 50 stopniach(wcześniej w 60),używam Lovela,pralkę mam 9kg.wsadu ale Córa ma tyle ubrań,że spokojnie dwa tygodnie zbieram ciuchy do prania.
 
Powiedzcie mi proszę, pierwsze pranie to wiadomo ciuchy malucha osobno, ale potem? Przy codziennym użytkowaniu - zastanawiam się czy uzbieram pełną pralkę z samych ciuchów malucha, przy dzieleniu kolorami. Czy po urodzeniu prałyście wszystko razem (dorosłe + dziecięce) tylko w jakimś płynie typu Lovela?

Chciałam kupić Lovela mleczko do płukania do kolorów i do bieli + płyn do prania Cocollino Sensitive i pierwsze pranie ciuszków zrobić wiadomo sobono, a potem już prać wszystko razem.

Nie ma wprawdie mleczka do płukania do czarnego (takie moje małe zboczenie.. ;) ) ale myślę, że czarne można w kolorze wyprać? ;D
Ja prałam osobno w Loveli plus płyn do płukania jakiś dziecięcy, już nawet nie pamiętam jaki 😄
Prałam dziecięce jak się uzbierała cała kupka, czyli w sumie 1x na tydzień. Jasne, kolorowe - plus chustka do wyłapywania kolorów.
Jedynie typowo białe prałam osobno z naszymi ubraniami ( tych było po prostu niewiele ) i prałam też nasze rzeczy w płynach z Loveli do białych ubrań.
Syn obecnie ma 2 lata i pierzemy już wszystko razem , z płynami do prania dla wszystkich, bez podziału na chemię dziecięcą.
 
reklama
Normalnie piorę od urodzenia w persilu, Arielu, vizirze czy co tam mam i normalnie z ciuchami swoimi i starszych dzieci. I normalnie płucze w płynie do płukania typu białe cocollino
 
reklama
Do góry