reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powoli rosnąca betaHCG

Panna85

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2021
Postów
22
Moja lekarka nie ogarnia za bardzo tematu
Ostatnia miesiączka 06.03
09.04 beta 55
12.04 beta 110
Wizyta i usg...nic nie widać, nawet endometrium nie jest powiększone więc wyklucza ciaże, nawet pozamaciczna
15.04 beta 182.. za słaby przyrost...


Mam czekać i siebie obserwować... Zaśniad?
 
reklama
Moja lekarka nie ogarnia za bardzo tematu
Ostatnia miesiączka 06.03
09.04 beta 55
12.04 beta 110
Wizyta i usg...nic nie widać, nawet endometrium nie jest powiększone więc wyklucza ciaże, nawet pozamaciczna
15.04 beta 182.. za słaby przyrost...


Mam czekać i siebie obserwować... Zaśniad?
skonsultować z innym lekarzem 😉
 
Mi jeden ginekolog w styczniu również wykluczył ciąże pozamaciczną. Po słabym przyroście stwierdził biochemiczną, bo zarodka nie było widać. 3 tygodnie później trafiłam w nocy na sor. Miałam rozlaną krew w otrzewnej i w trakcie laparoskopii znaleziono zarodek w jajowodzie. Radzę kontroluj sama dalej betę to to może być wszystko...
 
Przy takich wartościach to na pewno nic nie będzie widać na USG Pęcherzyk w macicy pojawia się, gdy beta osiągnie ok 1000. Co do endomatrium - to sprawa indywidualna i na tej podstawie bym ciąży nie wykluczała.
Co do przyrostu - ten ostatni jest niepokojący, ale nie takie przypadki zna medycyna. Nic nie napisałaś o godzinach pobraniach krwi, a to może mieć tu znaczenie. Ja bym jeszcze powtórzyła badanie beta hcg, ale w odstępach 48h (tzn. aby pobranie zawsze było np. ok godz. 9).
 
Tez bym oznaczyła bete po 48h ,mniej więcej w tych samych godzinach , przy takich wartościach nic nie widać, ja mialam endometrium 6mm lekarz powiedział, że ciąża się nie utrzyma ,a urodziłam zdrowa córeczkę,
 
Przy takich wartościach to na pewno nic nie będzie widać na USG Pęcherzyk w macicy pojawia się, gdy beta osiągnie ok 1000. Co do endomatrium - to sprawa indywidualna i na tej podstawie bym ciąży nie wykluczała.
Co do przyrostu - ten ostatni jest niepokojący, ale nie takie przypadki zna medycyna. Nic nie napisałaś o godzinach pobraniach krwi, a to może mieć tu znaczenie. Ja bym jeszcze powtórzyła badanie beta hcg, ale w odstępach 48h (tzn. aby pobranie zawsze było np. ok godz. 9).
Godziny mnie więcej podobne, ale nie dokladnie co do minuty, wiadomo kolejki do laboratoriom itp, pobraniem między 8:30 a 9. Ostatnia 9:15
 
Przy takich wartościach to na pewno nic nie będzie widać na USG Pęcherzyk w macicy pojawia się, gdy beta osiągnie ok 1000. Co do endomatrium - to sprawa indywidualna i na tej podstawie bym ciąży nie wykluczała.
Co do przyrostu - ten ostatni jest niepokojący, ale nie takie przypadki zna medycyna. Nic nie napisałaś o godzinach pobraniach krwi, a to może mieć tu znaczenie. Ja bym jeszcze powtórzyła badanie beta hcg, ale w odstępach 48h (tzn. aby pobranie zawsze było np. ok godz. 9).
Mi jeden ginekolog w styczniu również wykluczył ciąże pozamaciczną. Po słabym przyroście stwierdził biochemiczną, bo zarodka nie było widać. 3 tygodnie później trafiłam w nocy na sor. Miałam rozlaną krew w otrzewnej i w trakcie laparoskopii znaleziono zarodek w jajowodzie. Radzę kontroluj sama dalej betę to to może być wszystko.
Kontroluje... czekam i odchodzę od zmysłów, nie umiem wyciszyć gonitwy myśli...
 
Dzisiaj beta ponad 470... nadal rośnie...inny lekarz nie widzi oznak prawidłowej ciąży, nie widzi nic poza macicą... prawdopodobnie skończy się abrazją... wtedy beta powinna przestać rosnąć...a jak nie będzie...

Serio nie można nigdzie dotrzeć ewentulnej ciąży pozamacicznej?
 
reklama
Zmień lekarza. Serio.
Lekarz nie ma szans nic zobaczyć przy tej wielkości bety. Przyrosty bety masz w normie, więc nie mam pojęcia skąd taka diagnoza lekarza. Moim zdaniem to żadna pozamaciczna, tylko prawidłowo rozwijająca się ciąża. Nie nakręcaj się.
 
Do góry