reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Czesc dziewczyny.
Szukam info w necie.
Jestem po 6 wczesnych poronieniach, mieszkam w UK.
Jedych badan jakich nie mialam to badania immunologiczne. Od ponad roku sprobujemy sie wybrac do Polski na jakies leczenie.

Jakiego lekarza polecacie po poronieniach?
Ja z Poznania, on z Warszawy
Łódź dr Malinowski
 
reklama
Przyczyną poronień mogą być nieprawidłowe kariotypy, do tej pory myślałam że zdarza się to bardzo rzadko, i raczej przyczyna jest gdzieś indziej, a u mniej wyszło że jestem nosicielem translokacji zrównoważonej, na zdrowe.i żywe dziecko mamy 50 % szans, 35 % to poronienie a 15.% urodzenie chorego dziecka. Warto zrobić kariotypy bo może sie okazać że geny nas obciążają :/
 
Przyczyną poronień mogą być nieprawidłowe kariotypy, do tej pory myślałam że zdarza się to bardzo rzadko, i raczej przyczyna jest gdzieś indziej, a u mniej wyszło że jestem nosicielem translokacji zrównoważonej, na zdrowe.i żywe dziecko mamy 50 % szans, 35 % to poronienie a 15.% urodzenie chorego dziecka. Warto zrobić kariotypy bo może sie okazać że geny nas obciążają :/
Ja też myślałam że zdarza się to rzadko...

U mnie w rodzinie nie ma chorych dzieci, a poronienia mam tylko ja, ewentualnie reszta je ukrywa.
Trzymam za ciebie kciuki, oby się udało i dziecko było zdrowe.

U mnie szansę wyglądają inaczej niż u Ciebie, bo genetyk dawał 70% szansy na zdrowe lub nosiciela, 29% poronienie i 1% chore które i tak umrze zaraz po porodzie, plus mam obniżoną płodność.
Teraz jestem w 22 tygodniu mojej 6 ciąży. Póki co wszystko wygląda dobrze. Miałam 2 ciążę biochemiczne i 3 poronienia zatrzymane między 6-9 tygodniem.
Powodzenia dla Ciebie.
 
Cześć, witam się i ja, jestem w trakcie 2go poronienia - znowu zarodek zatrzymał się na 6+3... W obu przypadkach widziałam wcześniej serduszko :(. Po pierwszym razie w grudniu miałam łyzeczkowanie, teraz jutro idę do szpitala i też pewnie skończy się lyzeczkowaniem... Lekarz mówi że diagnostyka jakakolwiek dopiero po 3ch poronieniach... Mam już 2ke dzieci córkę lat 8 i syna lat 3. Mam 36lat, chłop ten sam jedyna różnica to waga - teraz jestem o 10kg cięższa niż w ostatniej ciąży i zastanawiam się czy to może być przyczyną czy coś mi się "popsuło". Boję się znowu próbować, ktoś szczęśliwie urodził po 2ch takich stratach? Lekarz mi tylko powiedział że przy kolejnej ciąży mogę spróbować brać acard lub heparynę.
 
Cześć, witam się i ja, jestem w trakcie 2go poronienia - znowu zarodek zatrzymał się na 6+3... W obu przypadkach widziałam wcześniej serduszko :(. Po pierwszym razie w grudniu miałam łyzeczkowanie, teraz jutro idę do szpitala i też pewnie skończy się lyzeczkowaniem... Lekarz mówi że diagnostyka jakakolwiek dopiero po 3ch poronieniach... Mam już 2ke dzieci córkę lat 8 i syna lat 3. Mam 36lat, chłop ten sam jedyna różnica to waga - teraz jestem o 10kg cięższa niż w ostatniej ciąży i zastanawiam się czy to może być przyczyną czy coś mi się "popsuło". Boję się znowu próbować, ktoś szczęśliwie urodził po 2ch takich stratach? Lekarz mi tylko powiedział że przy kolejnej ciąży mogę spróbować brać acard lub heparynę.
Badałaś tarczycę, glukozę i insulinę?
 
Dziewczyny pocieszcie bo już brak mi sił 😔
Jestem w 5 ciąży , zaszłam od razu po poronieniu w marcu. Nie spodziewałam się tego🤷‍♀️ , nie dostałam nawet pierwszego okresu. Od razu zaczęłam brać accofil ,prograf ,encortelon, acard, fraxiparine, luteine .

Pierwsza beta dawała nadzieję że może w końcu będzie dobrze a druga już jest słaba 😨przyrost 62.5 % , w kalkulatorze b-hcg jest napisane że jest w normie 🤷‍♀️jednak jest poniżej 66% .
Co o tym sądzicie? Czy któraś z was miała podobną sytuację a potem było wszystko dobrze ?


11.05- 20 dpo / 2360 mlU/l
Prog- 52

13.05- 22 dpo/ 3835 mlU/l przyrost 62.5%
 
Dziewczyny pocieszcie bo już brak mi sił 😔
Jestem w 5 ciąży , zaszłam od razu po poronieniu w marcu. Nie spodziewałam się tego🤷‍♀️ , nie dostałam nawet pierwszego okresu. Od razu zaczęłam brać accofil ,prograf ,encortelon, acard, fraxiparine, luteine .

Pierwsza beta dawała nadzieję że może w końcu będzie dobrze a druga już jest słaba 😨przyrost 62.5 % , w kalkulatorze b-hcg jest napisane że jest w normie 🤷‍♀️jednak jest poniżej 66% .
Co o tym sądzicie? Czy któraś z was miała podobną sytuację a potem było wszystko dobrze ?


11.05- 20 dpo / 2360 mlU/l
Prog- 52

13.05- 22 dpo/ 3835 mlU/l przyrost 62.5%
Konwalia była tu dziewczyna z która mam kontakt osobisty przyrost jej bety był 22% też płacz i żal i wiesz co po 38 tygodniach od tej bety urodziła córeczkę żywa i zdrową. Twój wynik bety jest minimalny poza normą. Czy badalas betę w jednym laboratorium i o tej samej godzinie?
 
Ostatnia edycja:
Konwali
Konwalia była tu dziewczyna która mam z nią kontakt osobisty przyrost jej bety był 22% też płacz i żal i wiesz co po 38 tygodniach od tej bety urodziła córeczkę żywa i zdrową. Twój wynik bety jest minimalny poza normą. Czy badalas betę w jednym laboratorium i o tej samej godzinie?
Tak badałam w jednym labolatorium i prawie o tej samej porze ,może było 30 min różnicy
 
Dziewczyny pocieszcie bo już brak mi sił [emoji17]
Jestem w 5 ciąży , zaszłam od razu po poronieniu w marcu. Nie spodziewałam się tego[emoji2368] , nie dostałam nawet pierwszego okresu. Od razu zaczęłam brać accofil ,prograf ,encortelon, acard, fraxiparine, luteine .

Pierwsza beta dawała nadzieję że może w końcu będzie dobrze a druga już jest słaba [emoji32]przyrost 62.5 % , w kalkulatorze b-hcg jest napisane że jest w normie [emoji2368]jednak jest poniżej 66% .
Co o tym sądzicie? Czy któraś z was miała podobną sytuację a potem było wszystko dobrze ?


11.05- 20 dpo / 2360 mlU/l
Prog- 52

13.05- 22 dpo/ 3835 mlU/l przyrost 62.5%
Hmmm ten wynik jest już w tysiącach i wydaje mi się, że już nie musi tak szybko przyrastać..
 
reklama
Cześć, witam się i ja, jestem w trakcie 2go poronienia - znowu zarodek zatrzymał się na 6+3... W obu przypadkach widziałam wcześniej serduszko :(. Po pierwszym razie w grudniu miałam łyzeczkowanie, teraz jutro idę do szpitala i też pewnie skończy się lyzeczkowaniem... Lekarz mówi że diagnostyka jakakolwiek dopiero po 3ch poronieniach... Mam już 2ke dzieci córkę lat 8 i syna lat 3. Mam 36lat, chłop ten sam jedyna różnica to waga - teraz jestem o 10kg cięższa niż w ostatniej ciąży i zastanawiam się czy to może być przyczyną czy coś mi się "popsuło". Boję się znowu próbować, ktoś szczęśliwie urodził po 2ch takich stratach? Lekarz mi tylko powiedział że przy kolejnej ciąży mogę spróbować brać acard lub heparynę.
Jeśli chodzi o badania proponuje zajrzeć tu ;) i wszystkim nowym koleżankom
 
Do góry