reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Biorę clexane teraz 0.4. I w poprzedniej ciąży. Kariotypy mamy zbadane. Żeby mieć materiał poronny trzeba zrobić lyżeczkowanie, wolę uniknąć. Na Usg jest pęcherzyk ciążowy z pecherzykiem żółtkowym i mikro zarodkiem ok 3 mm bez tętna płodu. W poniedziałek ostateczne Usg. Ostatnim rzutem na taśmę idę jutro na intralipid, nie pomoże nie zaszkodzi. Acha, siły i chęci do walki mam dużo, nawet za dużo, muszę trochę odpuścić żeby całe życie nie kręciło się tylko wokół ciąży 😉
 
Biorę clexane teraz 0.4. I w poprzedniej ciąży. Kariotypy mamy zbadane. Żeby mieć materiał poronny trzeba zrobić lyżeczkowanie, wolę uniknąć. Na Usg jest pęcherzyk ciążowy z pecherzykiem żółtkowym i mikro zarodkiem ok 3 mm bez tętna płodu. W poniedziałek ostateczne Usg. Ostatnim rzutem na taśmę idę jutro na intralipid, nie pomoże nie zaszkodzi. Acha, siły i chęci do walki mam dużo, nawet za dużo, muszę trochę odpuścić żeby całe życie nie kręciło się tylko wokół ciąży [emoji6]
0,4 to dawka profilaktyczna, lecznicza zaczyna się od 0,6. Dlatego warto to kontrolować. Zaczekaj jeszcze trochę, bo może twój maluszek jeszcze będzie żył.

A do badania genetycznego nie trzeba mieć zabiegu. Tylko to badanie jest płatne.
 
Biorę clexane teraz 0.4. I w poprzedniej ciąży. Kariotypy mamy zbadane. Żeby mieć materiał poronny trzeba zrobić lyżeczkowanie, wolę uniknąć. Na Usg jest pęcherzyk ciążowy z pecherzykiem żółtkowym i mikro zarodkiem ok 3 mm bez tętna płodu. W poniedziałek ostateczne Usg. Ostatnim rzutem na taśmę idę jutro na intralipid, nie pomoże nie zaszkodzi. Acha, siły i chęci do walki mam dużo, nawet za dużo, muszę trochę odpuścić żeby całe życie nie kręciło się tylko wokół ciąży [emoji6]
Możesz sama zabezpieczyć material poronny wg instrukcji z laboratorium. Powstaje pewna niezręczność związana z tym, że niektóre laboratoria nie chcą całego jaja (całego zarodka), ale jedna z dziewczyn niedawno tu tak wysyłała. Możesz się przygotować do scenariusza, że ronisz bez łyżeczkowania i zrobić wcześniej rozeznanie, co i do czego łapać.
 
Ja bym sugerowała preparat z samym metylowanym kwasem. Syntetyczny często sprawia u osób z mutacją mthfr (a kojarzę że masz- nie wiem czy dobrze) że homocysteina jest wysoko. Mi TMG, kompleks metylowanyxh B i zakwas z buraka obniżył do 5 homocysteinę. Ginekolog twierdzi że heparyna jest niezbędna przy tym już od starań. Tak samo akard. Jestem też na intralipidzie na komórki NK. Czy tym razem się uda dopiero się okaże. Trzymam za Ciebie kciuki. Jak pptrzebujesz konsultacji swoich wyników to polecam dietetyk z Poznania która się specjalizuje w mthfr i pacjentkach starających się o ciążę. Mi bardzo pomaga wyrównać i interpretować wyniki badań krwi.
Hej :) Mogłabym prosić o namiary na tą dietetyk? 22 lata byłam wegetarianką + MTHFR, to ona może też coś by przestawiła :)
 
Chyba wymyśliłam ta Iwonę Janosz. Mam blisko i ma normalne terminy, Malinowski odstrasza terminami i powtarzaniem badań. A na razie robię intralipid, dopóki piłka w grze😉 A w sprawach diety polecam Akademie Płodności, dziewczyny działają w necie, sprzedaja gotowe jadlospisy i u części dziewczyn zdziałały cuda. Ale żeby łapać materiał do badania w domu to ciężko mi wymyślić, jak to zrobić...
 
Chyba wymyśliłam ta Iwonę Janosz. Mam blisko i ma normalne terminy, Malinowski odstrasza terminami i powtarzaniem badań. A na razie robię intralipid, dopóki piłka w grze😉 A w sprawach diety polecam Akademie Płodności, dziewczyny działają w necie, sprzedaja gotowe jadlospisy i u części dziewczyn zdziałały cuda. Ale żeby łapać materiał do badania w domu to ciężko mi wymyślić, jak to zrobić...
masz na myśli ginekolog przyjmującą w Rudzie Śląskiej lub Katowicach? ona zna się na immunologii?
 
reklama
Tak, ona przyjmuje na Śląsku i dobrze ogarnia immunologie. Wiem że daje steryd i wylewy z intralipidu. Są tu dziewczyny które się u niej leczyły i mają dzieci ;)
jejku to ja o tej pani doktor nie słyszałam, a jestem ze Śląska! własnie zwróciłam uwagę, że ma bardzo duzo pozytywnych opinii na znanym lekarzu chociażby.
 
Do góry