reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Mam pytanie do dziewczyn, które brały szczepienia. Nie balyscie się? Mówili Wam, że mogą być jakieś efekty po latach? Boję się, że to jest przestawienie całego naszego systemu immunologicznego.
Jeśli nie ma poważnych efektów ubocznych to się pisze na to. Ale na pewno nie jest to lekka decyzja.
@Porzeczka1234 mówisz o Pasniku? Że leczenie u niego żadne?
 
reklama
Dodam, że ciąża 6 i 7 na dużych dawkach progesteronu (progesteron besins 3x200 i utrogestan 3x200), clexane 0.4 na wszelki wypadek. Z witam omegamed optima forte. Mam mutacje mthfr i kilka miesięcy temu homocysteinę chyba 10 albo 11 ale ten zestaw witam ma kwas foliowy zwykly 0.4 plus zmetylowany 0.4.
Cześć.
Ja uważam że powinnaś brać tylko witaminy metylowane. Z tego co już zdarzyłam się dowiedzieć na Allo najlepsze są szczepienia. Sama jestem po drugim. Dlaczego się ich boisz ?
 
Właśnie ona proponowała intralipid i encorton. Wtedy jej nie zaufalam. Uważacie, że ona daje radę?...
Witaj. Bardzo mi przykro, że tyle przeszlas. Czy aby na pewno masz dobrego ginekologa? Jeśli jeszcze dasz radę, to spróbuj bez szczepień, ale z encortonem i koniecznie heparyna, moim zdaniem min 0,6. Wcześniej zbij homocysteiny, bo ona może powodować poronienia. A jak krzepliwość? Dużo u ciebie wskazuje na problemy z krzepliwością dlatego zarodek się nie rozwija i obumiera. A masz IO? Może z metformona spróbować też, ona może chronić przed poronieniem. Jesteś na świeżo po poronieniu? Jeśli tak to powtórz badania na zespół antyfosfolipidowy i toczeń, białko c i s. A i jeszcze czy partner jest dobrze przebadany?
Też mam kir są, choć allow było 36, ale po 2 poronieniach dopiero takie miałam. Po 5 tv alko zaczyna rosnąć. Steryd ma dużą szansę pomoc.
 
Mam pytanie do dziewczyn, które brały szczepienia. Nie balyscie się? Mówili Wam, że mogą być jakieś efekty po latach? Boję się, że to jest przestawienie całego naszego systemu immunologicznego.
Jeśli nie ma poważnych efektów ubocznych to się pisze na to. Ale na pewno nie jest to lekka decyzja.
@Porzeczka1234 mówisz o Pasniku? Że leczenie u niego żadne?
Wiesz co czy się bałam nie... Dlaczego bo chciałam mieć dzieci nie miałam żadnego. Wiesz jak działa acoffil skutki uboczne masakryczne także z tych leków które dają nam lekarze nic nie ma zdrowego. Pierwsze dziecko które urodziło się u prof Malinowskiego ma 27 lat oczywiście to po szczepieniu co mnie pociesza bo u mnie jest skutek odwrotny boje się nie o siebie tylko o dzieci o ich zdrowie.
Kiedyś tu były takie wzmianki na forum o skutkach ubocznych część została obalona przez lekarzy między innymi a część pozostała bez odpowiedzi. Nikt nie potwierdza nikt nie zaprzecza a prawda jest taka że pewnie ma to jakiś wpływ na nasze zdrowie ale jakie i czy kiedyś się to ujawni to nikt nie wie.

Wielu udaje się u dr Janosz ?Tu ci nikt nie doradzi na każdą z nas działa co innego . Każda musi podjąć własne decyzje. Pamiętaj mimo że twoja nadzieja teraz leży myśl pozytywnie ja mam nadzieję , że dla każdej z nas jest jakaś droga leczenia i doczekamy upragnionego maleństwa.

U Sydora byłam ale widzę że on błądzi i raczej wysyła do Paśnika po zrobieniu mrl ja się nie zdecydowałam na niego ponieważ chciałem się przebadać od a do z i męża też a to mógł mi zapewnić tylko Malina . Bo on bada kobietę i mężczyznę daje leki , szczepi i dodatkowo jest ginekologiem robi histeroskopie w Łodzi na NFZ bada wszystko a wisienka na torcie jest cena zwala z nóg to jedyny jego minus.
 
Ja bym sugerowała preparat z samym metylowanym kwasem. Syntetyczny często sprawia u osób z mutacją mthfr (a kojarzę że masz- nie wiem czy dobrze) że homocysteina jest wysoko. Mi TMG, kompleks metylowanyxh B i zakwas z buraka obniżył do 5 homocysteinę. Ginekolog twierdzi że heparyna jest niezbędna przy tym już od starań. Tak samo akard. Jestem też na intralipidzie na komórki NK. Czy tym razem się uda dopiero się okaże. Trzymam za Ciebie kciuki. Jak pptrzebujesz konsultacji swoich wyników to polecam dietetyk z Poznania która się specjalizuje w mthfr i pacjentkach starających się o ciążę. Mi bardzo pomaga wyrównać i interpretować wyniki badań krwi.
Dodam, że ciąża 6 i 7 na dużych dawkach progesteronu (progesteron besins 3x200 i utrogestan 3x200), clexane 0.4 na wszelki wypadek. Z witam omegamed optima forte. Mam mutacje mthfr i kilka miesięcy temu homocysteinę chyba 10 albo 11 ale ten zestaw witam ma kwas foliowy zwykly 0.4 plus zmetylowany 0.4.
 
Cześć.
Ja uważam że powinnaś brać tylko witaminy metylowane. Z tego co już zdarzyłam się dowiedzieć na Allo najlepsze są szczepienia. Sama jestem po drugim. Dlaczego się ich boisz ?
Bo wielu lekarzy ma wątpliwości, nie jest to metoda powszechna. Nikt nie zna , jakie będą efekty w późniejszych latach.
@Destino nie mam IO, mogę powtórzyć te badania krzepliwosci ale robiłam je 2 razy, ostanio po poronieniu w maju( tylko nie pamiętam, czy w ciągu 6 tygodni).
Witaminy metylowane to najprostsza rzecz, nie zaszkodzi nie pomoże.
Partner przebadany, ma chyba bardzo dobre wyniki. Gin mówiła, że takie wyniki miało pokolenie jej ojca 😉
Prościej byłoby iść do Janosz na intralipid i encorton. Z drugiej strony mówicie, że szczepienia u Malinowskiego to ostatnia deska ratunku. Najważniejsza decyzja, do kogo iść.
Dodam, że szczęśliwa ciąża była z małą dawką encortonu 2.5 mg od dodatniej bety do 12 tygodnia. Z drugiej strony encorton na 3 miesiące przed ciąża numer 5 , i ta ciąża najmniej rozwinięta. Accofil I intralipid jednorazowo przy owulacji i ciąża numer 6 i największy zarodek, 4 mm. A teraz accofil co 3 dni i bardzo duża wartość beta hcg, fajne objawy do 6 tygodnia.
Zreszta klinicznie dalej jestem w ciąży, mam wizytę w poniedzialek ostateczną. Dzisiaj beta hcg ponad 57000 (robilam bo jakby spadalo to odstawiam leki) nigdy takiej wysokiej nie mialam więc accofil daje radę ale czegoś brakuje. Beta się już nie podwaja ale podobno powyżej 6000 nie musi..
 
Bo wielu lekarzy ma wątpliwości, nie jest to metoda powszechna. Nikt nie zna , jakie będą efekty w późniejszych latach.
@Destino nie mam IO, mogę powtórzyć te badania krzepliwosci ale robiłam je 2 razy, ostanio po poronieniu w maju( tylko nie pamiętam, czy w ciągu 6 tygodni).
Witaminy metylowane to najprostsza rzecz, nie zaszkodzi nie pomoże.
Partner przebadany, ma chyba bardzo dobre wyniki. Gin mówiła, że takie wyniki miało pokolenie jej ojca [emoji6]
Prościej byłoby iść do Janosz na intralipid i encorton. Z drugiej strony mówicie, że szczepienia u Malinowskiego to ostatnia deska ratunku. Najważniejsza decyzja, do kogo iść.
Dodam, że szczęśliwa ciąża była z małą dawką encortonu 2.5 mg od dodatniej bety do 12 tygodnia. Z drugiej strony encorton na 3 miesiące przed ciąża numer 5 , i ta ciąża najmniej rozwinięta. Accofil I intralipid jednorazowo przy owulacji i ciąża numer 6 i największy zarodek, 4 mm. A teraz accofil co 3 dni i bardzo duża wartość beta hcg, fajne objawy do 6 tygodnia.
Zreszta klinicznie dalej jestem w ciąży, mam wizytę w poniedzialek ostateczną. Dzisiaj beta hcg ponad 57000 (robilam bo jakby spadalo to odstawiam leki) nigdy takiej wysokiej nie mialam więc accofil daje radę ale czegoś brakuje. Beta się już nie podwaja ale podobno powyżej 6000 nie musi..
No nie musi się podwajać, ale rozumiem, że USG jest nieprawidłowe? Pusty jajo? Może skoro doszłaś teraz tak daleko, to warto dać materiał poronny do badań genetycznych. A wy kariotypy macie zbadane?
 
Ze Śląska ale mogę dojechać w różne zakątki kraju. Pytałam Paśnika o intralipid to mi krótko powiedział, że nie. Spodziewam się, że każdy lekarz inaczej jednak będzie zalecal. Finansowo damy radę nawet drogie leczenie udźwignąć wiec mogę wszystko brać. Tylko tych szczepień się boję ... Teraz chcę się dostać do jakiegoś innego ginekologa. Celuje w Przybycienia, ale ciężko jest się dostać. Sydor (immunolog w Katowicach ) uważa, że homocysteina była modna jakiś czas temu A aktualnie to wiedza, która zalega. Nikt też nie kazał mi brać zmetylowanych witamin, jak tu piszecie.
Dawno temu jedna lekarka chciała mi dawać encorton i Intralipid, ale nie zaufalam jej bo nie miała wtedy żadnych wyników z immunologii i wyglądało to jak ślepy strzał.
Do kogo iść?...
Jeśli nie chcesz szczepień, to na Śląsku chyba przyjmuje dr Janosz. Dziewczyny na pewno podpowiedza. Ze szczepieniami rozumiem, bo ja też bym się na na nie raczej nie zdecydowała..
 
reklama
Bo wielu lekarzy ma wątpliwości, nie jest to metoda powszechna. Nikt nie zna , jakie będą efekty w późniejszych latach.
@Destino nie mam IO, mogę powtórzyć te badania krzepliwosci ale robiłam je 2 razy, ostanio po poronieniu w maju( tylko nie pamiętam, czy w ciągu 6 tygodni).
Witaminy metylowane to najprostsza rzecz, nie zaszkodzi nie pomoże.
Partner przebadany, ma chyba bardzo dobre wyniki. Gin mówiła, że takie wyniki miało pokolenie jej ojca [emoji6]
Prościej byłoby iść do Janosz na intralipid i encorton. Z drugiej strony mówicie, że szczepienia u Malinowskiego to ostatnia deska ratunku. Najważniejsza decyzja, do kogo iść.
Dodam, że szczęśliwa ciąża była z małą dawką encortonu 2.5 mg od dodatniej bety do 12 tygodnia. Z drugiej strony encorton na 3 miesiące przed ciąża numer 5 , i ta ciąża najmniej rozwinięta. Accofil I intralipid jednorazowo przy owulacji i ciąża numer 6 i największy zarodek, 4 mm. A teraz accofil co 3 dni i bardzo duża wartość beta hcg, fajne objawy do 6 tygodnia.
Zreszta klinicznie dalej jestem w ciąży, mam wizytę w poniedzialek ostateczną. Dzisiaj beta hcg ponad 57000 (robilam bo jakby spadalo to odstawiam leki) nigdy takiej wysokiej nie mialam więc accofil daje radę ale czegoś brakuje. Beta się już nie podwaja ale podobno powyżej 6000 nie musi..
Sprawdź krzepliwość właśnie teraz, bo skoro na początku było ok, potem duże dawki progesteronu, który zagęszcza krew, a nic na rozrzedzenie, to tu może być problem. Z drugiej strony nie możesz każdej swojej ciąży porównywać, bo domyślam się, że nie sprawdzałaś każdej czy genetycznie były prawidłowe. Gdybyś to wiedziała, to możesz je porównywać, ale tego nie wiesz. U mnie też na początku krzepliwość zabijała dzieci. Nie musiałam ich tracić. Zwłaszcza moje drugie mogło przeżyć i z taką świadomością żyje.
 
Do góry