reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

To znaczy że masz zespół amtyfosfolipidowy który aktywuje się w ciąży. Dlatego trzeba mieć heparyna żeby ciąża się utrzymała. Teraz masz negatywny wynik bo 8 tyg po poronieniu hormony już Ci spadły ciążowe i juz nie maja wplywu na to
No właśnie Pani mi tego nie powiedziała i jeszcxe stwierdziła, że badania były robione za wcześnie..... A specjalnie zrobiłam je w takim odstępie czasu, jak dziewczyny radzily. :) dziękuję.
 
reklama
No właśnie Pani mi tego nie powiedziała i jeszcxe stwierdziła, że badania były robione za wcześnie..... A specjalnie zrobiłam je w takim odstępie czasu, jak dziewczyny radzily. :) dziękuję.

Jest wiele ginekologów zalecających badanie po 6 tyg. Ma to o tyle znaczenie, ze wtedy wiadomo, ze nie jesteś obciążona zespołem poza ciąża - należy sie cieszyć. Ale zespół może się ujawniać tylko w ciąży.
 
Teratozospermia - to takie coś gdy plemniki są że sobą pozlepiane i mają mała ruchliwosc i nie prawidłowa budowę morfologiczna (od 92%)u nas wynosi 98%- Czyli mamy 2% szansy na dziecko, które możemy mieć tylko przez in vitro, w dodatku mrl 21%, u mnie brak praktycznie hormonów odpowiadających za utrzymanie i zajście w ciążę, a u męża dodatkowo jakis błąd getetyczny na 23 hromosomie

A skąd pomysł, że tylko in vitro?
Jest jeszcze inseminacja, która z tego co wiem tez się stosuje w takich sytuacjach (bo 2% to nie aż tak mało, zreszta dużo zależy tez od tego ile jest tych plemników w ogóle). Poza tym spermę można dość szybko podrasować przez dietę, zmianę trybu życia i odpowiednia suplementację. Warto iść do dobrego androloga.
 
Dziewczyny!!! Pomożecie?! 4 tyg po poronieniu zrobiłam badania na zespół antyfosfolidowy. Przeciwciała przeciw kardiolipinie Igm wyszły dodatnie. Byłam u hematologa i powtórzył badanie.. Było to już 8 tyg po poronieniu. Badania wyszły ujemne.. Jak mam to rozumieć?były dodatnie, teraz ujemne... Lekarz powiedział że zrobiłam badania za wcześnie po poronieniu.. A na forum dziewczyny radziły żebym zrobiła do 6 tyg po poronieniu
Znajdź innego hematologa, najlepiej takiego, o którym wiadomo, że daje kobietom papier na refundację heparyny w ciąży.
 
Hej hej dziewczyny mam pytanie do tych z Warszawy, szukam lekarza do prowadzenia ciąży, najlepiej taki co ogarnia te nasze leki itp i warunek konieczny- pracuje w szpitalu w Wawie. Jeśli macie kogoś godnego polecenia to proszę o informację :)
 
Daga ja prowadziłam ciążę u dr Kajdy z Żelaznej. Chodziłam do niej na wizyty do Gabinetów Krasińskiego i do przychodni przy szpitalu. Jest za-cą ordynatora na patologii ciąży. Żeby dostać od niej receptę na clexane z ref musiałam chodzić na wizyty do przychodni a na większe USG do Krasińskiego.
 
Daga ja prowadziłam ciążę u dr Kajdy z Żelaznej. Chodziłam do niej na wizyty do Gabinetów Krasińskiego i do przychodni przy szpitalu. Jest za-cą ordynatora na patologii ciąży. Żeby dostać od niej receptę na clexane z ref musiałam chodzić na wizyty do przychodni a na większe USG do Krasińskiego.
Kochana a jak sie do niej zapisać ? Bo właśnie o niej czytam i szukam kontaktu do gabinetów..... przyjmie mnie w 23tc ?
 
Mnie właśnie przyjęła w 22 tyg. Na wizytę się czeka około 3 tyg ale możesz poprosić o wpisanie na listę rezerwowych. Ja miałam wizytę po tygodniu.
Znajdź w Googlach gabinety Krasińskiego na Żoliborzu i ci wyskoczy kontakt. Oczywiście wizyty są prywatne.
Możesz też zadzwonić do przychodni na Żelaznej i zapytać o termin najbliższy.
 
reklama
Dziewczyny co u Was?

@dagmarie25 @Wikunia7? Dziewczyny w ciąży co u Was?

@Marthi jak u Ciebie? Pytałaś dlaczego Ola miała 8/9/10 p . Przy cc nie umieli mnie znieczuluć nie wiem dlaczego może anestezjolog źle się wbiła i drugi raz się wkuwała i jakby mnie sparaliżowało dała mi tego znieczulenia za dużo nie umiałam oddychać tętno mi spadało dali mi adrenalinę j wróciłam. No i na Oli się to odbiło trochę była wina chyba lekko niedotleniona ale podobno bez żadnych skutków na przyszłość. Efekt adrenaliny dla mnie był taki , że 2 doby nie spałam a źrenice miałam takie jak bym się kokainy naćpała haha. Wiem, ze pytałaś o to może że 3 tygodnie temu ale u mnie zapłon trochę zwolnił dobrze , że pamięć nie szwankuje

@burczuś kochana jesteś ? Jak u Was?
 
Do góry