reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@nafoczka bym wolała żeby byl zamknięty jednak zwracamy sie tam po imieniu zdjecia wstawiamy piszemy gdzie mieszkamy itd
Ja się zgadzam z @Porzeczka1234.... Myślę że jest dobrze tak jak jest.... Wątek został utworzony, ponieważ na tym forum były głosy że bolesnym jest czytanie o przygotowaniach do macierzyństwa i do opieki nad maluchami. Trafiają do niego dziewczyny które wcześniej długo pisały tutaj... I uważam że nie powinien moc tam wejść każdy, bo wiadomo że jak kie będzie to wątek zamknięty to może wejść tam literalnie każdy.
Jasne
 
Przepraszam wprowadziłem Was w błąd, nie 15 a 5 mg kwasu foliowego . MTHFR genetyk powiedziała, że nie warto tego robić i nie jest to zgodne z nowymi wytcznymi.
Jakiegoś panelu badań hormonalnych nie robiłam ale jakieś wybiorcze, zalecone przez ginekologa, wszystko w normie. NK robiłam, nawet dwukrotnie. Wyszła mała liczba komórek ale o nieco poniesionej aktywności. Dr Suchanek, pod której opieka byłam, powiedziała, że to na pewno nie powód i nie ma wskazań do włączania leczenia immunopresyjnego (encorton). Takze u dr Suchanek nie mam już czego szukać.

Co macie na myśli pisząc żelazny zestaw? To acard+encoeron+heparyna? Dużo znalazłam info właśnie o dziewczynach, które po paru poronieniach bez znalezienia przyczyny donosily ciąże na tym zestawie. Macie jakieś doświadczenie?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
 
Przepraszam wprowadziłem Was w błąd, nie 15 a 5 mg kwasu foliowego . MTHFR genetyk powiedziała, że nie warto tego robić i nie jest to zgodne z nowymi wytcznymi.
Jakiegoś panelu badań hormonalnych nie robiłam ale jakieś wybiorcze, zalecone przez ginekologa, wszystko w normie. NK robiłam, nawet dwukrotnie. Wyszła mała liczba komórek ale o nieco poniesionej aktywności. Dr Suchanek, pod której opieka byłam, powiedziała, że to na pewno nie powód i nie ma wskazań do włączania leczenia immunopresyjnego (encorton). Takze u dr Suchanek nie mam już czego szukać.

Co macie na myśli pisząc żelazny zestaw? To acard+encoeron+heparyna? Dużo znalazłam info właśnie o dziewczynach, które po paru poronieniach bez znalezienia przyczyny donosily ciąże na tym zestawie. Macie jakieś doświadczenie?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Witaj.
Przeglądnij sobie ten wątek
Znajdziesz tu informacje o żelaznym zestawie i nie tylko. Może nasunie ci się jakas wskazówka
 
Przepraszam wprowadziłem Was w błąd, nie 15 a 5 mg kwasu foliowego . MTHFR genetyk powiedziała, że nie warto tego robić i nie jest to zgodne z nowymi wytcznymi.
Jakiegoś panelu badań hormonalnych nie robiłam ale jakieś wybiorcze, zalecone przez ginekologa, wszystko w normie. NK robiłam, nawet dwukrotnie. Wyszła mała liczba komórek ale o nieco poniesionej aktywności. Dr Suchanek, pod której opieka byłam, powiedziała, że to na pewno nie powód i nie ma wskazań do włączania leczenia immunopresyjnego (encorton). Takze u dr Suchanek nie mam już czego szukać.

Co macie na myśli pisząc żelazny zestaw? To acard+encoeron+heparyna? Dużo znalazłam info właśnie o dziewczynach, które po paru poronieniach bez znalezienia przyczyny donosily ciąże na tym zestawie. Macie jakieś doświadczenie?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Jesli masz ginekologa, który przepisze Ci encorton, to chyba nie ma sensu placic za ANA. A mutację PAI badalas?
 
Nie bać się tego encorton? Nie słyszałam nawet o PAI....?
Witaj

Perzykro mi z powodu twoich strat. Dwa pronienia to nie przypadek wiec nie bój sie encortonu ja bralam 15 mg donosilam ciąże mimo 2 strat wcześniejszych strat bez leków. Jesli chodzi o mutacje pai mthfr ja badałam tylko mthfr i brałam heparynę 0,6 w donoszonej ciąży także myślę , że jednak ma to znaczenie. Zmienilabym na tewoim miejscu syntetyczny kwas foliiwy na metylowany. Badałaś homocysteinę? Jaki masz wynik jesli tak? Jesli masz mthfr a tego nie wiesz to zwykły kwas foliowy krąży w twoim organiźmie jako zanieczyszczenie organizmu i wcale nie pomaga tylko szkodzi.

Trzeba ufać swojemu lekarzowi ale dobrze sie dokształcać samej bo to my tracimy ciąże przezywamy dramaty a dla lekarza jesteśmy kolejnymi trudnymi przypadkami

Ps ja byłam u 2 genetyków i mam zaświadczenie na ryczałtowaną heparynę w ciąży ich zdaniem mogło to być przyczyna poronień. Takze co lekarz to opinia . Zdaniem tych lekarzy w normalnym zyciu mhtfr mi nie "przeszkadza" ale w czadie ciazy moj organizm "wariuje" i bez heparyny nie donoszę ciazy jaka jest prawda nie wiem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Homocysteina w pierwszych badaniach 12, później razem z bhcg trzeciej ciazy koło 8 a teraz już 6,25 ;) zbite Prewenit Intensive. Sprawdzałam poziom kwasu foliowego i był ok.

Ufam swojemu lekarzowi ale dobrze czasem porozmawiać z kimś tak po ludzku :) A dziś wieczorem idę do ginekologa więc zobaczymy czy utrzyma wersję 'żelaznego zestawu. No i zaraz zobaczę o co chodzi z tymi metylami;)
 
Do góry