reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Kochana moim zdaniem to ciąża bierzesz leki? Ja też tak miałam? Ręce drżą? :)



jutro pojade na bete chyba ... biore ogolnie folate Swansona, b12 alinnes, choline, b6swansona, wit d, prenatal dha z nordic naturals, magnez i Zaax a od pozytywnego mam clexane, nie robie sobie nadziei bo 1 ciaza obumarla dostalam pokrzywki wtedy, pozniej puste jajo plodowe... nie wiedzialam o mutacji wtedy i niskie bialko s mam .. teraz bralam Letrozol od 2dc ... i czekanieee na cud
 
reklama
Zobaczymy czy będą jakiekolwiek objawy chociaż minimalne to podam. Spokojnie już brałam także wiem co i jak. Raczej co 5dni. No i zobaczymy. Ech loteria.

@kiciula to nie tak.. Masz szansę na ciąże tylko zarodek musi być cały Ty (pod względem genetycznym) jeśli nie to organizm go odstrzeli. Czyli przy każdym zapłodnieniu to jakieś 25% szans (liczyłam z dr)
Dobre i te 25% ale accofil w takim przypadku kiry będzie wymagany czy po prostu zdanie się na los i mój własny zarodek.
Czyli dóbrze rozumiem że podobne szanse też mam przy ivf bo tam nie wybierają też zarodków pod tym względem .
Ciekawa jestem czy komuś udało się zajść i donosić ciążę z takim problemem
 
Cześć Dziewczyny! Jestem tutaj nowa, przedstawię się, jestem Małgosia staramy się z mężem od 2.5 roku bezskutecznie, mam za sobą 3 nieudane IUI, nigdy nie byłam w ciazy. Jestem z Wawy, wyszło mi w badaniach immuno NK 26%, czekam na odp od dr Paśnika co dalej, trochę mam rozjechane cytokiny, pai hetero stąd przyjmuje od 1.5 mca acard. Czy polecacie w Wawie lekarza, który współpracuje z immunologiem? Do tej pory byłam 1 raz na konsultacji w novum, nie wiem co dalej, ale jestem pełna nadziei, że dr Paśnik coś wymysli i nam pomoże.. Czy któraś z Was rowniez borykala się z podobnymi problemami?
Witaj
Ja byłam raz w ciąży 3 lata temu po roku starań i poroniłam ok 7tc. A od 3 lat nie zachodzę. Tez rozjechane cytokiny, mthfr i pai hetero. 2 iui i 3 ivf za mną, zalecenia i leczenie Pasnika ale niestety dalej nic. :(
 
@magda1208 - piękna historia...

@JoannaRak - kciuki!

@marzycielka81 - super, idziecie jak burza! :*

@dagmarie25 - witaj! Mam NK prawie takie jak Ty;)

@burczuś - dziękuję, trochę odpoczęłam psychicznie;) fizycznie mniej bo ciągle na nogach:)
Ja też nie kojarzę by na moim cmentarzu był grób dzieci nienarodzonych...

@Beciiia-87 - super, że laparo udane!!! ;* powiedz mi jak długo dochodziłaś do siebie po? jak się czułaś po zabiegu? bolało? ile czasu na l4? Ja idę na laparo za 1,5 tyg i trochę się boję:(

@Porzeczka1234 - sto lat dla Zosi;*

@Totois30 - gratuluję już prawie donoszonej ciąży!;)
 
witam po dłuższej przerwie ;) z ostatnich zaleceń u dr. Paś. mam szczepienia, ale z racji tego że się ich trochę boje wyprosiłam u niego wlew w intralipidu. Myślę, że wykonam go po świętach bo przed swiętami nie chce sobie psuć humoru. A jak u Was, jak ostatnio byłam tu chyba w kwietniu to wiele zaczynało właśnie szczepienia, są jakieś udane ich rezultaty? w szczególności chodzi mi o szczepienia u dr. Paś? myślicie, że jak zrobi się szczepienia gdzie indziej to są one inne? czy wszędzie tak samo to wyglądo, chodzi mi o to czy jest to takie samo szczepienie czy każdy ośrodek robi własną mieszankę tych szczepionek. zastanawia mnie też dlaczego zlecono mi szczepienia skoro jak teraz patrzę u @Porzeczka1234 na wynik IMK mam chyba taki jak Ty po szczepieniach czy się mylę? proszę zerknijcie na ten wynik. Nie miałam też nigdy badania th1do th2 czy wszystkie skierowane na szczepienia miałyście robione te badania ? boje się żeby szczepienia nie namieszały jeszcze bardziej w moim organizmie.
IMG_20181105_155456.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181105_155456.jpg
    IMG_20181105_155456.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 783
witam po dłuższej przerwie ;) z ostatnich zaleceń u dr. Paś. mam szczepienia, ale z racji tego że się ich trochę boje wyprosiłam u niego wlew w intralipidu. Myślę, że wykonam go po świętach bo przed swiętami nie chce sobie psuć humoru. A jak u Was, jak ostatnio byłam tu chyba w kwietniu to wiele zaczynało właśnie szczepienia, są jakieś udane ich rezultaty? w szczególności chodzi mi o szczepienia u dr. Paś? myślicie, że jak zrobi się szczepienia gdzie indziej to są one inne? czy wszędzie tak samo to wyglądo, chodzi mi o to czy jest to takie samo szczepienie czy każdy ośrodek robi własną mieszankę tych szczepionek. zastanawia mnie też dlaczego zlecono mi szczepienia skoro jak teraz patrzę u @Porzeczka1234 na wynik IMK mam chyba taki jak Ty po szczepieniach czy się mylę? proszę zerknijcie na ten wynik. Nie miałam też nigdy badania th1do th2 czy wszystkie skierowane na szczepienia miałyście robione te badania ? boje się żeby szczepienia nie namieszały jeszcze bardziej w moim organizmie. Zobacz załącznik 913908
Ja mialam test imk wykonywany ze 4 razy wiec na który patrzysz? Masz wysokie NK ja nigdy takich nie miałam u mnie góra 12 U Ciebie 28.
 
Dobre i te 25% ale accofil w takim przypadku kiry będzie wymagany czy po prostu zdanie się na los i mój własny zarodek.
Czyli dóbrze rozumiem że podobne szanse też mam przy ivf bo tam nie wybierają też zarodków pod tym względem .
Ciekawa jestem czy komuś udało się zajść i donosić ciążę z takim problemem
Tak jak mówisz. Po prostu naturalna ciąża nie jest wykluczona ale to jak gra w Lotto. Spokojnie jest na to accofil i dziewczyny dają radę (także jest nadzieja) Pewnie że są ciąże i kończą się szczęśliwie głowa do góry ! Naprawdę to nie jest sytuacja beznadziejna :)
@Marthi kochana nie bój się nic :* ja miałam zabieg w środę a w czwartek rano już mi sciagano cewnik i dren i byłam wpisywana do domu :) łącznie byłam na 3tyg. L4. Są 3 nacięcia dwa po bokach na Lini spojenia lonowego i jedno w pepku. Jak się wygoi to prawie nie będzie widać. Minął miesiąc i wracam do aktywności fizycznej. Pamiętaj tylko żeby zaraz po laparo się oszczędzać. Żadnych gorących prysznicy, moczenia w wodzie i dzwigania. Będzie dobrze :* ech zabieg też wspominam dobrze. Znieczulenie ogólne - szybko zasnęłam. Chyba nigdy nie byłam aż tak dobrze wyspana. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz chętnie odpowiem :*
Edit. Lekko pobolewalo po ale.. Dawałam rady bez przeciwbólowych więc prawie w ogóle. Bardziej bolesne to ja miesiączki miałam :) jak już będziesz potrzebowała coś przecowbolowego to tylko nie nospe. Zwykle przeciwbole.

Dziewczyny chyba nie wezmę accofilu bo mam sachare w majtkach po co się oszukiwać..
 
Witajcie dziewczyny:) chyba jeszcze trochę czasu minie zanim nauczę się Waszych imion i ksywek ;) Lili masz podobne do mnie wyniki, ja robilam KIRY mam 2 z 3 najważniejszych obecne, w sumie mam 18 kirow obecnych, czekam co dr Paśnik zleci, Marshia czy u Ciebie udało się IUI na leczeniu immuno? Czy dobrze zrozumiałam? Bertha, a czy Ty robiłaś to badanie allo mlr skoro byłaś w ciazy? Lili wrzucam badanie bo mamy podobne wyniki;)
 

Załączniki

  • IMG_20181105_175803.jpg
    IMG_20181105_175803.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 89
reklama
@Malgo Sia ja się starałam 3 lata o zajście w ciążę, nie udawało się naturalnie, nie udało się na clostilbegycie, wylądowałam w Invimedzie. Była standardowa stymulacja jak do Iui i przy 3 razie Inseminacja zaskoczyła. Niestety biochem, kolejna IUI i puste jajo. Następna już naturalna po 3 miesiącach, ale obumarł zarodek. I wyedy dopiero zaczęłam się diagnozować. Potem jeszcze 2 na chwilę naturalne, już na encortonie, heparynie, acardzie, przedostatnia tez na intralipidzie, ale szybciutko się wyłożyła. Ta jest 6 - naturalna - tak jak pisakam wczesniej: steryd, heparyna, Aspirin cardio, intralipid, akupunktura. Nie miałam immunosupresji.
 
Do góry