reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Hej dziewczyny mało się udzielam ale was codziennie czytam ....Ja niedługo zaczynam z badaniami za dwa tyg mam immunologa .Potem w grudniu dr w Krk.
@plastulinka trzymam kciuki za ciebie by środę już biło piękne serduszko ;) na jakim zestawie jesteś ? I kto prowadzi ciążę ?
@monia84111 za ciebie też mocne kciuki by tym razem się udało . Obstawiona jesteś lekami więc musi być dobrze .Ale tak jak dziewczyny radzą chyba lepiej zwiększyć ten progesteron . .
Mam clexane 0,6
Encorton 5mg
Luteina 2*100 dopochwowo.
Chodzę do lokalnej gin dr Orzechowskiej
 
@dagmarie25 @monia84111 Witajcie ! Światełka dla waszych aniołków!

@monia84111 dużo dziewczyn tu jest na zestawie acard , encorton, heparyna. Przyznam że masz dużą dawkę bo 30 ? Gdzie i u kogo się leczysz? Robiłaś badania typu immunologiczne Nk , mrl itd? Ja bym zrobiła tsh mi chyba do 3 miesiąca strasznie skakało zaczęłam z dawką eutyrox25 a skończyłam z 100. To plemienia może być implantacyjne . Masz luteinę żeby sobie zwiększyć progesteron?

@Hope24 ja nie miałam żadnych objawów zrobiłam test chyba 11 dni po owu (miałam monit) i był cień cienia zaczęłam leki sama od 9 dnia po owu pomyślałam że najwyżej odstawię ale udało się . Także spokojnie kochana . Myślę że owu mogłaś mieć 13-15 dzień także jest to 8-10 dni po owu . Płyn w zatoce daglusa świadczy o tym że owu była.

@marzycielka81 jesteś bardzo dzielna jeśli chodzi o komórki dawczyni .. Ja niby też o tym myślałem w razie w.. Ale to jednak poważna decyzja ... kciuki z całych sił..

@justkaki trzeba by uderzyć z mężem do androloga urologa zbadać czy mąż nie ma żylaków powrózków nasiennych! Jakie ph jest komórki okrągłe ? Przydałby się wymaz czy nie ma bakterii?Nie martw sie przy suplementacji ruchu diecie plemniczki można podrasowac. Zawsze można je również pobrać z jąder ( biopsja jądra to koszt w Katowicach ok 1200 zł)i sprawdzić i wybrać najlepsze do przy in vitro lub inseminacji

@plastulinka kochana czekam na wieści . Niezmiennie kciuki❤

Dziewczyny wczoraj nasza Zosia skończyła roczek. Jak ten czas leci ! Życzę każdej aby doświadczyła cudu macierzyństwa

Mąż był tak profilaktycznie u urologa w sierpniu jak już było po 1 poronieniu. Po usg lekarz powiedział że jest ok że są widoczne tylko delikatne żylaki powrozka lewego. Ale nie miał żadnych uwag a znal naszą sytuację. Czy takie małe też mogą mieć na to wpływ?
Ph jest 7.5. W szczegółowej morfologii w większości są wady główki. Co do posiewu to jutro będę umawiać. Na szczęście w miejscowym laboratorium też robią.
Suplementy już jakieś kupiłam i od dzisiaj wprowadziłam mu rygorystyczna dietę
Narazie pójdzie do miejscowego urologa, może na jakieś badania go wyśle hormony itp no i umowie androloga w Invimed.
Jeszcze tak odnośnie tej złej morfologii. Bo czytałam różne opinie. Czy przy złej budowie plemnikow nie dochodzi wogole do zapłodnienia? Czy może zaplodnic ale później dochodzi do poronienia?
 
@kasiula222
tak zwiekszylam 3*2 tabletki duphastonu od wtorku zaczne luteine....psychicznie lepiej mi z tym, ze wlasnie jestem obstawiona lekami:)....jestem po 4 stratach i żaden lekarz niewysylal mnie na specjalistyczne badania....do wizyty w łodzi....
boje się tej bety..bo jak przypomne sobie walenie mojego serca jak odbierałam kolejne wyniki to az mi słabo.....
 
2,5 roku a Ty? Co te kiry oznaczają, są aż tak złe?

Ech no ja juz sporo czasu.. Miałam nawet in vitro ale problem jest też z mężem .. (jego nasieniem)
W skrócie to oznacza że jest problem z zagniezdzeniem zarodka. Organizm traktuje go jako intruza i robi wszystko aby się go pozbyć. Przybycien i guru macierzyństwa daje na to accofil (co 3dni lub 5)
 
Ech no ja juz sporo czasu.. Miałam nawet in vitro ale problem jest też z mężem .. (jego nasieniem)
W skrócie to oznacza że jest problem z zagniezdzeniem zarodka. Organizm traktuje go jako intruza i robi wszystko aby się go pozbyć. Przybycien i guru macierzyństwa daje na to accofil (co 3dni lub 5)
Czyli bez accofilu nie pójdzie. Ehh i pewnie to jest główny powód że się nie udaje.
 
@kasiula222 robiłam sporo badań, byłam pod opieką dr Dubrawskiego i prof. Jerzak. Niestety oprócz mutacji MTHFR nic nie zdiagnozowano. Kupa pieniędzy wyrzucona w błoto. Jedynie dr Dubrawski zobaczył nieprawidłowości w macicy i kazał zrobić hsg na cito( później okazalo się że to był rozwijający się nowotwór). Teraz miałam jechać na diagnostykę do Maliny ale życie mnie zaskoczyło pozytywnym testem
 
Mąż był tak profilaktycznie u urologa w sierpniu jak już było po 1 poronieniu. Po usg lekarz powiedział że jest ok że są widoczne tylko delikatne żylaki powrozka lewego. Ale nie miał żadnych uwag a znal naszą sytuację. Czy takie małe też mogą mieć na to wpływ?
Ph jest 7.5. W szczegółowej morfologii w większości są wady główki. Co do posiewu to jutro będę umawiać. Na szczęście w miejscowym laboratorium też robią.
Suplementy już jakieś kupiłam i od dzisiaj wprowadziłam mu rygorystyczna dietę
Narazie pójdzie do miejscowego urologa, może na jakieś badania go wyśle hormony itp no i umowie androloga w Invimed.
Jeszcze tak odnośnie tej złej morfologii. Bo czytałam różne opinie. Czy przy złej budowie plemnikow nie dochodzi wogole do zapłodnienia? Czy może zaplodnic ale później dochodzi do poronienia?
No właśnie może być poronienie...:/
 
reklama
Dziewczyny moje Kochane dlatego działam jak dziecko we mgle gdyż moja gin przyjmuje dopiero od 12 listopada teraz wzięła wolne.. No i czuję się zagubiona a 7dpo to będzie po prostu za późno. No nic chyba wezmę. Nie miałam jakichś strasznych objawów po accofilu. @edloteh ma rację chodzi mi o szybkie podjęcie decyzji gdyż u mnie jest problem na poziomie zagniezdzania zarodka.
Napisze ci tak: nim dojdzie do zagnieźdżenia minie kilka dni. Gdybym to ja podejmowała decyzje to pewnie wolałabym podać we środę. Pamiętaj, zastrzyk zdziała szybko. Będziesz brać co 3 czy 5 dni? Planujesz kontrolować morfologię? Dostałaś jakieś wskazówki od lekarza odnośnie podawania accofil? Jak długo masz go brać?
Dziewczynki, pęcherzyk w macicy jest ale jeszcze bez zarodka. Eh... Miałam nadzieję że już bedzie. Pani dr kazała przyjść w środę wieczorem.
Za dobre wieści we środę [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️ i piękne kolejne widoki [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
Dziewczyny znające się na kirach powiedzcie czy moje wyniki są ok czy nie. Co daje Paśnik na nue. Wizytę nam za 3 tyg.
Brakuje mi 2DL5 .2DS1. 2DS5 .3DS1. 3DP1 var
Kir bx
Na podstawie samego KIR i przy tak długich niepowodzeniach myśle że zaproponuje Accofil. Generalnie brakuje ci tego najważniejszego czyli 2DS1 (aktywujący, chroniący zarodek) (o ile mnie pamięć nie myli [emoji15]). Ale to nie jedyny ważny, którego nie masz...3DS1, 2DS5
Dla niego generalnie BX jest mniej szkodliwy.... może jeszcze zlecić badanie partnerowi pt. HLA-C
wszystko oczywiście zależy od innych wyników, no i czy nie ma przeciwskazań do podania tych zastrzyków
 
Ostatnia edycja:
Do góry