reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@anna_kat nie znam się za dobrze na tym temacie, ale faktycznie obiło mi się o uszy kiedyś to co mówisz, że komórki nk nie są ważne te z krwi tylko pobrane z wymazu. Nie pamiętam dokładnie, bo mnie to nie dotyczyło więc nie przyswajalam aż tak tej wiedzy, ale ktoś to tu kiedyś pisał.
 
reklama
@NadziejaJest porob wiecej badan. Ja uwazam, ze mi P zlecil malo badan, niby tylko to co potrzebne. Lct, multitest i ana1, zadnych cytokin, kirow, nic, uznal, ze to niepotrzebne. A ja sie teraz glowie, że moze jednak warto to bylo zrobić... Czasu niestety nie cofne. W ogole dziewczyny, w De lekarze maja teorie, ze komorki NK we krwi niekoniecznie odzwierciedlaja to co jest w macicy. Nie wiem co o tym myslec, bo u mnie we krwi mam ich 9% czyli norma. A jednak to na intralipidzie mialam ten jeden jedyny raz serduszko. Ciekawa jestem czy to byl przypadek, czy nie.
Kochana myślę, że to nie przypadek ,że na intralipidzie bylo serduszko ja tez mam miałam złe wyniki cytokin moja dr lokalna teraz kazała zbadać allo mrl jeśli będzie ok to proponuję mi steryd i intralipid on jest właśnie na nk i cytokiny ale ja się trochę boję bez szczepień zresztą Zosię mam po nich. Teoria lekarzy w De jest dobra bo we krwi może być NK w normie a już w macicy może być ich więcej w UK badają z endomedrium NK tak chyba winno się robić no ale to tylko informacje z tego co wyczytałam tu i ówdzie.
 
Kochana myślę, że to nie przypadek ,że na intralipidzie bylo serduszko ja tez mam miałam złe wyniki cytokin moja dr lokalna teraz kazała zbadać allo mrl jeśli będzie ok to proponuję mi steryd i intralipid on jest właśnie na nk i cytokiny ale ja się trochę boję bez szczepień zresztą Zosię mam po nich. Teoria lekarzy w De jest dobra bo we krwi może być NK w normie a już w macicy może być ich więcej w UK badają z endomedrium NK tak chyba winno się robić no ale to tylko informacje z tego co wyczytałam tu i ówdzie.
No nastepnym razem podejde na pewno na intra, nie zaszkodzi. Szkoda tylko, ze to tyle kosztuje. Juz tyle kasy w to wladowalismy, ze szkoda słów, ale co zrobic. Wiesz, niektóre dziewczyny daja rade bez szczepien, chociaz zdaje sobie sprawę, ze stres jest ogromny. Ja nie wiem czy chcialabym szczepienia, musialabym sie dobrze zastanowic. Zobacze co mi nowa immunolog powie. A co do NK z endometrium, u mnie jak maja takie przypadki jak my to po prostu daja intralipid, nie badaja endometrium, bo metody badania tych komorek sa bardzo niedokladne i wychodza czesto falszywe. Mi lekarka mowila, ze u nich w klinice wyszly wysokie NK u paru kobiet na 20, a w klinice, z ktora wspolpracuja wykryli to u 18/20, co statystycznie jest raczej niemozliwe. Wiec oni teraz zamiast zlecac badania, ktore u nas kosztują 400euro, ten wycinek z endometrium na NK, po prostu daja intralipid.
 
Pytanie męskie...
Lekarz powiedział, że jak już ja robię badania to niech mąż zrobi badanie nasienia i tu problem gdzie je zrobić. U nas na miejscu nie wykonują dzwonię do innego miasta to miejsc nie mają bo raz na cały miesiąc zapisują. W innym laboratorium Pani mnie poinformowała że robią ale tylko w kierunku bakteryjnym, nie płodności.
Jest jakaś konkretna nazwa badania? Myślałam że to poprostu robi się jakieś badanie ogólne.
 
U mnie slabo, mialam krwawienie i zostal juz tylko jeden pecherzyk. Nie wiem czy cos z niego wyjdzie jeszcze, ale dajemy mu jeszcze czas do przyszlego wtorku. Jak juz wtedy nic nie bedzie widac na usg to leki do odstawki. O ile wczesniej nie dostane porzadnego krwawienia.
A moj tez ma azs, ale u nas nie wiem skad się to bierze, ale pomaga masc ze sterydem i zazwyczaj jest po niej pare miesiecy spokoju. Teraz go troche wysypalo pierwszy raz od ponad pol roku. Nie jestem zwolennikiem sterydow u dzieci, ale czasem to naprawdę pomaga.

Co do AZS czy tez objawow podobnych do AZS, to jeszcze polecam poczytac na temat pasozytow, czesto za takie objawy sa odpowiedzialne pasozytow z ktorymi organizm sobie nie radzi. A czesto w kale nie wychodza badania, wiec warto po prostu raz na jakis czas odrobaczac i dzieci i cala rodzine.
Ja sie oczyszczam ziołowo - biorę miodle (Meliae toosedan) - zaleciła mi naturopata. one są do stosowania od 1 roku zycia. u kolezanki synka (2 lata) po kilku dniach juz te wykwity skorne zniknely, męza opuscily mega mocne migreny z wymiotami i mroczkami.
 
@justkaki nie wiem z jakiej części Polski jesteś ale na pewno w diagnostyce w Tarnowie na Lwowskiej wykonują. Ale trzeba tam sobie wcześniej przedzwonic i zarezerwować pokoik... w Tarnowie czeka się kilka dni, bo zainteresowanych jest wielu...
 
reklama
Ja mam problem z tesciowa bo nie zrobilismy napisu na drugie dziecko no ale co ona z tego wie i ze ktos nie jest na to gotowy widziec na grobie dwa imionka nie przezyla nic takiego urodzila czworke bezproblemowow a teraz co ludzie powiedza bo grobik bez imienia mialam ja za inna a tu masz wielce co ludzie powiedzą lepiej niech mnie osobiscie nie pyta BO JEJ WYGARNE I TYLE. tO MOJE SPRAWA KIEDY BEDE GOototwa a ludzi to mam daleko zwisa mi co myslą
 
Do góry