reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@bertha jest w diagnostyce taki test na nietolerancje ale mi się wydaje mało profesjonalny
Nietolerancję laktozy z reguły widzisz sama brzuch Cię boli po mleku, białym serze, są wzdęcia, gazy albo biegunki
@eska29044 zdecydowałas się na to długie leczenie urea?
 
reklama
A jaja dlaczego ostawilas? One przy celiakii tez się odstawia?
Ja właśnie ostatnio pomyślałam ze może moje CBA jest rozwalone właśnie przez jakieś nieodkryte alergie/nietolerancje pokarmowe.. tylko jak się o nich dowiedzieć.. te celiakie mam ok, bo robiłam genetyczne badanie.
jak mi wyszło złe CBA postanowiłam poszukać powodu i trafiłam na info, że nietolerancje mogę powodować, że wytwarzają sie cytokiny prozapalne. Poszłam zrobić teksty z krwi na nietolerancję ten pakiet podstawowy no i wyszło, bardzo wysoka istotna klinocznie nietolerancja na jajko, kazeinę, mleko krowie i gluten. Objawów nie miałam żadnych które świadczyłyby o jakieś nietolerancji więc masakra.
 
@Totois30 a gdzie w Warszawie robisz przepływy i echo serca?
Mi w Warszawie u dr Przygody badano przepływy i były kiepskie. I w razie ewentualnej ciąży chciałabym już znać jakieś polecane miejsce gdzie badac :)
 
@bertha jest w diagnostyce taki test na nietolerancje ale mi się wydaje mało profesjonalny
Nietolerancję laktozy z reguły widzisz sama brzuch Cię boli po mleku, białym serze, są wzdęcia, gazy albo biegunki
@eska29044 zdecydowałas się na to długie leczenie urea?
narazie biorę moloxin i ide do niego we wtorek ale powiem mu, że nie chce się tak długo leczyć, już mnie żołądek boli a to dopiero piąty dzień :-(. Jak ty brałaś ten sumamed, co kilka dni?
 
Ostatnia edycja:
@eska29044 ja mialam moloxin 7 dni czyli 1 op i potem sumamed 500 6 dni oba po 1x1 i tyle. A bierzesz osłonę?
Chociaż jak masz wrażliwy żoładek to wspólczuje bo to podrażnia.
 
Kurczę..... :confused: a może ja mam nietolerancję i stad te cytokiny???? Zawsze po jogurcie naturalnym mam wzdęcie i boli mnie brzuch. Jak dodam orzechy, płatki, owoce to już nie. Ale po samym prawie skręt kiszek i balon. Mleko dodaję tylko do kawy, mocno spienione, wiec jaka jest reakcja na mleko nie wiem. Po jajecznicy czasem biegnę do toalety - nie ma opcji zjeść takiego śniadania przed jakaś wycieczką :baffled:.... ale po mozzarelli, fecie już tak nie mam.
@eska29044 myslisz, ze coś jest na rzeczy w takiej sytuacji?
 
Dziewczyny, a jak często polecacie robić w ciąży biocenozę pochwy? I czy stosowalysncie testy na pH pochwy dostępne w aptekach? Czy nie ma co się takimi testami sugerować?
 
@eska29044 ja mialam moloxin 7 dni czyli 1 op i potem sumamed 500 6 dni oba po 1x1 i tyle. A bierzesz osłonę?
Chociaż jak masz wrażliwy żoładek to wspólczuje bo to podrażnia.
tak biorę 2 enterole + multi ale i tak boli, bo ja już ma problem z żolądkiem od 2,5 lat. I właśnie sie zaczeło od antybiotykoterapi. 3 gastroskopie, wpierw nadżerdki i przewlekle zapalenie żołądka, druga gastro to już przewlekłe zapalenie zołądka a teraz miesiąc temu bez cech zapalnych ale żołądek bolał wiec napisał dr że to sprawa czynnościowa. Dlatego tak przeżywam, że tyle się już męczę a teraz jeszcze ta cholerna bakteria musiała wyjśc. Co do sumamedu brałam go miesiąc temu po histerskopi dlatego zastanawiam sie, czy będe go mogła znowu wziąść?
 
Kurczę..... :confused: a może ja mam nietolerancję i stad te cytokiny???? Zawsze po jogurcie naturalnym mam wzdęcie i boli mnie brzuch. Jak dodam orzechy, płatki, owoce to już nie. Ale po samym prawie skręt kiszek i balon. Mleko dodaję tylko do kawy, mocno spienione, wiec jaka jest reakcja na mleko nie wiem. Po jajecznicy czasem biegnę do toalety - nie ma opcji zjeść takiego śniadania przed jakaś wycieczką :baffled:.... ale po mozzarelli, fecie już tak nie mam.
@eska29044 myslisz, ze coś jest na rzeczy w takiej sytuacji?
myśle że powinnaś zrobić teksty, bo jeśli masz nietolerację a z tego co piszesz możesz mieć, to będziesz się leczyła sterydami a podpalała ogień jedzeniem. Takie jest moje zdanie Ja jeśli chodzi właśnie o brzuch nic nie miałam żadnych dolegliwości jedynie też żołądek ale to mi się zaczeło po zapaleniu oskrzeli 2,5 roku temu jak musiałam zjeść dużo leków no i antybiotyk x2 i i przeciwzalane + heviran na oprszyczkę cały miesiąc i tak się wysypałam
 
reklama
A jaja dlaczego ostawilas? One przy celiakii tez się odstawia?
Ja właśnie ostatnio pomyślałam ze może moje CBA jest rozwalone właśnie przez jakieś nieodkryte alergie/nietolerancje pokarmowe.. tylko jak się o nich dowiedzieć.. te celiakie mam ok, bo robiłam genetyczne badanie.
Przy samej celiakii jaja sa ok, ale czasem nie tylko gluten szkodzi. Teraz jest moda na badanie nietolerancji przez przeciwciala igg, robiłam dziecku food detective (najtaniej wychodził, bo domowy, ale w diagnostyce i alabie maja swoje). Wyszlo rozsadnie, tylko 3 nie nasilone alergeny. Wczesniej mial panele ige w diagnostyce i wszystko bylo negatywne.
 
Do góry