reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Oczekujaca123 serce przestało bić urodziłam naturalnie.

@Aguu..la w immunologi miałam cytokiny mrl test CBK pewnie nic ci to nie mówi trzeba by trochę forum poczytać mam również mutacje czyli problemy zakrzepowe. Ja sie zawziełam i zaczełam diagnoziwac na wlasna reke pomogła mi duzo dr Kucharek ona nie wysłała mnie do Łodzi do Łodzi wysłało mnie forum nie mialam juz nadziei jedyna był prof Malinowski . Do Łodzi zaczełam jeździć od lipca 2016 w lutym 2017 byłam w ciąży i w listopadzie urodziłam córkę ciążę również do 34 tygodnia prowadził mi prof Malinowski. Miałam szczepienia steryd heparyne 0,6 od 29 tygodnia 0,8 witaminy metylowe i to chyba tyle. Na razie sie nie staram bo miałam cc muszę poczekać ale chciałabym jeszcze raz spróbować zobaczymy.
 
reklama
@Oczekujaca123 brak przyczyny córka zdrowa .

@magda1208 nie nakręca się bo zwariujesz ciąża bez leków nr 1 nr 2 z heparyną. Pamiętaj że jeszcze miałyśmy szczepienia i steryd. Mi nikt nigdy nie badał przepływów macicznych nie miałam o nich pojęcia. Dobry lekarz mający świetny lub w miarę dobry sprzęt to podstawa


Staram się cholerka ale czasami głupieje .
Tak bardzo chciałabym urodzić tą moją królewnę już mi takie kopniaczki daje.
 
Jak dlugo się juz tam leczysz? Poza ta bakteria jeszcze cos Ci zdiagnozowali?
Jaki jest koszt wizyty i jak czesto?
Bede wdzięczna za kazde info... Chcialabym zbadac immunologię, a czytałam ze tam to robia....
Mysle o tej klinice...
Ja już tam chodzę prawie rok, lekarz zleca dużo badań, oczywiście wpierw pyta co się dzieje i w zależności od tego będzie zlecał ci badania. Ja na poczatku robiłam hormony, amh, CBA, IMKA, mutacje, badania w kierunku zakrzepicy, w kierunku celiakii - wyszły mi tu dwa dodatnie wyniki, co okazało się kluczowe bo przeszłam na diete i CBA wróciło do normy a było mocno rozjechane, interkulina 2 miałam przy normie 20-40 aż 470 , a po 3 miesięcznej diecie bez jaj, glutenu, nabiału spadło do 25. Zostały mi jeszcze NK za wysokie które nie zareagowały na leczenie intralipidem więc lekarz wpadł na pomysł że może być coś nie tak w macicy i trafił, polip i przewlekle zapalenie więc stwierdził, że pewnie bakterie mykoplazma albo ureaplasma i traf znowu. Po leczeniu antybiotykami zbadam znowu NK, ale ja będzie podwyższone to ja nie wiem co już zrobię, będzie pewnie dalej szukał. Lekarz ciągle sie szkoli za granica więc ma pojęcie. Nie ukrywam, że dużo nerwów mnie kosztują te wizyty bo ciągle coś wychodzi nie tak. W kolejnym tygodniu dowiem się jakie mam KIRY i ALLO, pewnie zaś sie poskładam. Nie mam już czasu na długie leczenia, wiek mnie ściga :-(. Współpracują z diagnostyką i innymi labolatoriami jak trzeba zrobić genetykę, tam na miejscu pielęgniarka pobiera krew i kurier zabiera. Wlewy wszystko na miejscu. Wizyta ok 100 do 130 zł Jak masz pytanie to pisz
 
Staram się cholerka ale czasami głupieje .
Tak bardzo chciałabym urodzić tą moją królewnę już mi takie kopniaczki daje.
Madziu wiem , że się boisz ja tez sie bałam jak cholera... ale zobaczysz będzie dobrze. Co mogę doradzić co Cię stresuje spróbuj sobie pomagać a nie się nakręcać boisz się o wody to kup papierki , stresuje Cię brak ruchu bierz dedektor coś Cię niepokoi idź na usg itd na swoje schizy reaguj odrazu będzie Ci o wiele łatwiej. Dodaje wiary wirtualnie i przytulam Was bardzo mocno !
 
@marshia nie chce dolowac ale moje przeciwciala z panelu ANA czyli ro 52 ( wszystkie ssa i ssb czyli te glownie przy toczniu choc tocznia nie mam) zaczynaja zagrażać od 16 tc barykardia serca maluszka. Co tydzien jezdze na przeplywy i echo serca do wawy. Dopiero od 16 tc mam realne ryzyko:/ trzeba badac czy serduszko nie zwalnia i czy nie ma wady serca. Najwazniejsze zeby nie bylo wady bo wszystko u maluszka w pore wykryte da sie cofnac.
 
@marshia nie chce dolowac ale moje przeciwciala z panelu ANA czyli ro 52 ( wszystkie ssa i ssb czyli te glownie przy toczniu choc tocznia nie mam) zaczynaja zagrażać od 16 tc barykardia serca maluszka. Co tydzien jezdze na przeplywy i echo serca do wawy. Dopiero od 16 tc mam realne ryzyko:/ trzeba badac czy serduszko nie zwalnia i czy nie ma wady serca. Najwazniejsze zeby nie bylo wady bo wszystko u maluszka w pore wykryte da sie cofnac.
Też robiłam te przeciwciała, przez to, że mam problem z oczami, zespółp suchego oka i niewydolość gruczołów meiboma. Nic nie wyszło u ciebie wszystko ok jeśli chodzi o oczy? Ja bałam sie , ze mogę mieć zespół sjegrena
 
Tak @eska29044 mialam test suchego oka i wszystko zwiazane z zespolem sjegrena, w cyklu kiedy zaszlam w ciaze, bylam w szpitalu na oddziale reumatologii i mialam nawet robione przeciwciała o ktorych nie mialam pojecia, oprocz powtorek ana antyfosfolipidowych i tych znajomych i duuuzo rtg i przeswietlen ktore by mogly wskazac na jakakolwiek chorobe. Moja immunologia to caly czas znak zapytania:/ a zaszlam w ciaze w dzien w który wyszlam ze szpitala;)
 
będzie słuchaj dobrze, czytałam kiedyś takie forum, gdzie dziewczyny rodziły zdrowe dzieciaczki z tym sjegrenem. Ja na zlecenie okulisty zrobiłam przeciwciała Ana - Anty RO i mam ujemne. Ale czytałam też że ludzie mają ujemne te przeciwciała a robili biospję ślinianek i wyszło , że jednak mają ten zespół. Dlatego jakoś tez mi to nie daje spokoju. Pytałam reumatolog powiedziała, a ona powiedziała, że nie mam tego, ty miałaś coś w tym szpitalu robione oprócz badań z krwi- biopsje na przykład? Czyli ty nie masz zdiagnozowanego tego zespołu sjegrena, tylko te przeciwciała ci wyszły?
 
Przerazajace jest to ze na terenie slaska jest tylko dwoch immunologów Sydor u Papuga-Szela...
I jak tu się leczyc :(?

Kochana, bardzo mi przykro z powodu Twojej straty, moje wszystkie byly na etapie 6 tygodnia, ciezko mi sobie wyobrszic co czujesz. Ja lecialam do Pasnika ze Szwajcarii specjalnie na wizyte, jak trzeba to trzeba :) Dasz rade !!! Zreszta wszystkie musimy!
 
reklama
Ja już tam chodzę prawie rok, lekarz zleca dużo badań, oczywiście wpierw pyta co się dzieje i w zależności od tego będzie zlecał ci badania. Ja na poczatku robiłam hormony, amh, CBA, IMKA, mutacje, badania w kierunku zakrzepicy, w kierunku celiakii - wyszły mi tu dwa dodatnie wyniki, co okazało się kluczowe bo przeszłam na diete i CBA wróciło do normy a było mocno rozjechane, interkulina 2 miałam przy normie 20-40 aż 470 , a po 3 miesięcznej diecie bez jaj, glutenu, nabiału spadło do 25. Zostały mi jeszcze NK za wysokie które nie zareagowały na leczenie intralipidem więc lekarz wpadł na pomysł że może być coś nie tak w macicy i trafił, polip i przewlekle zapalenie więc stwierdził, że pewnie bakterie mykoplazma albo ureaplasma i traf znowu. Po leczeniu antybiotykami zbadam znowu NK, ale ja będzie podwyższone to ja nie wiem co już zrobię, będzie pewnie dalej szukał. Lekarz ciągle sie szkoli za granica więc ma pojęcie. Nie ukrywam, że dużo nerwów mnie kosztują te wizyty bo ciągle coś wychodzi nie tak. W kolejnym tygodniu dowiem się jakie mam KIRY i ALLO, pewnie zaś sie poskładam. Nie mam już czasu na długie leczenia, wiek mnie ściga :-(. Współpracują z diagnostyką i innymi labolatoriami jak trzeba zrobić genetykę, tam na miejscu pielęgniarka pobiera krew i kurier zabiera. Wlewy wszystko na miejscu. Wizyta ok 100 do 130 zł Jak masz pytanie to pisz

A jaja dlaczego ostawilas? One przy celiakii tez się odstawia?
Ja właśnie ostatnio pomyślałam ze może moje CBA jest rozwalone właśnie przez jakieś nieodkryte alergie/nietolerancje pokarmowe.. tylko jak się o nich dowiedzieć.. te celiakie mam ok, bo robiłam genetyczne badanie.
 
Do góry