reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Nafoczka, ja też chodzę do dr Przybycienia i z calego serca Ci go polecam, podpisuje się pod tym co napisałą Ewa o doktorze, jest profesjonalny i zna się na rzeczy.... ktoś kiedy pytał, o zasztryki ovitrelle, ja pytałam go już o to, i móiw, że rzeczywiśćie zasztryki z beta hcg stymylują do pobudzania prgesteronu, ale że nie ma sensu, bo on zabezpiecza przed tym i daje dużo progesteronu, także chyba tego nie stsosuje, ale ja bede jeszcze prosiła :*
 
Alusia teraz na pewno wszystko bedzie dobrze czuje to:-):-):-)

Nafoczka ja niestety nie pomoge jestem z lubuskiego i diagnozowałam sie w Poznaniu

Iris mam nadzieje ze beta bedzie przyrastac :-) a masz leki przeciwzakrzepowe zeby zacząc brać?

a ja dzisiaj byłam podglądnąć małego waży już 300g:-)
 
alus.ia12 Opryszczka się chyba nie rozwija dalej, być może skończy się na dwóch krostkach. Za to prawie cały dzień skurcze, niebolesne, ale jakbym miała brzuch związany w supełek. Identycznie jak w poprzedniej ciąży, w której od początku było źle. Czy to możliwe, żeby steryd nie działał nic a nic? Biorę od owulacji 8mg metypredu, myślałam, że jak na moje ledwie 47 kg to dużo, a tu żadnych zmian na lepsze w tej ciąży:no2:

Trzymam kciuki za Twoje serduszko.
gogac85 gratuluję!
 
Ostatnia edycja:
Gogac85 piekna waga maluszka ; ) leków przeciwzakrzepowych nie mam zadnych. To nie było planowane ani spodziewane. Wizyte u lekarza mam w czwartek wlasnie po to aby jakieś dostac. Ciekawe czy prof coś przepisze i beta bedxie rosnąć.
Alus a jaką masz dzienna dawkę magnezu?
Aha dziewczyny czy powinnam zaczac brac kwas foliowy? Bo ostatnio mialam powyzej normy wiec sama nie wiem?
 
nafoczka witaj. Ja jestem pacjentką doktora Przybycienia i jest to najlepszy lekarz, jakiego do tej pory znalazłam w Krakowie. Dokładnie wszystko tłumaczy, pamięta każdą pacjentkę i naprawdę lubię wizyty u niego. Zrobił mi tylko kilka badań do zestawu, który już miałam, ale ma intuicję. Nie jestem pewna, czy akurat mnie pomoże, bo moje ciało coraz wyraźniej mówi mi, że ta ciąża zakończy się tak samo jak dwie poprzednie, ale mimo wszystko zamierzam dalej do niego chodzić.
Co do kierunku badań to myślę, że to zależy od historii poronień. Ja miałam dwie ciąże obumarłe i przyszłam do niego z podwyższonymi wynikami ANA. Zrobił mi usg tarczycy, żeby wykluczyć związek ANA z tarczycą, bo przeciwciała tarczycowe już miałam zrobione. Zrobił dokładne usg, powiedział, że nie widzi żadnych zrostów po łyżeczkowaniu ani przegrody, nie wiem, czy można to dostrzec na usg? Podobno nie...Zlecił mi badanie MLR, witaminę D3, mthfr, mutację leiden i protrombiny, ana3. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz. Polecam go z całego serca, poza tym że jest dobrym lekarzem to naprawdę dobry człowiek, cierpliwy, a ja jestem dość trudną i upierdliwą pacjentką.

Esperanza ja mam ANA 1:320, typ świecenia homogenny i ziarnisty. W ANA3 wyszły mi przeciwciała typy PCNA (cokolwiek to znaczy), wynik silnie dodatni (+++)
Ja jestem pacjetka dr Przybycienia i on dostrzegl na usg zrosty i polipy, ktore muszę usunąć.
 
gogac - 8 mg metypredu to to samo co 10 mg encortonu.
Przelicznik jest taki : 4mg metypredu = 5 mg encortonu. A więc Ewa bierze de facto 10 mg i ja bym samodzielnie nie podnosiła dawki.

Iris - bierz femibion natal 1, bo o ile dobrze pamiętam nie masz mutacji MTHFR? tam jest 0,4 mg zwykłego kwasu i 0,4 mg metafolianu.

EWa - spokojnie, to normalne że bardzo się wsłu****esz w każde ukłucie, każdy skurcz. Nic nie jest jeszcze przesądzone, a Twoje nerwy i stres nie pomogą maluszkowi. O ile to możliwe postaraj sie uspokoić. Zobacz opryszczka się ewakuje, to już duży pozytyw. Na skurcze bierz nospę i magnez, staraj się wypoczywać. I uwierz we własne dziecko, że da sobie radę. Kto jak nie mama ma wierzyć:)

Alusia - nie martw się tym progesteronem. Na pewno jest dużo wyższy. Zresztą wydaje mi się, że objawem jego niedoboru są plamienia.
Pomodlę się za Twój mały cud, tak samo jak za inne forumowe dzieciaczki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewa, Koszyczek, Gabi- dziękuje. Być może trzymamy się razem...
Alusia, Ewa, Iris zaraz pewnie zalicze kimono więc modlitwą jestem z Wami i waszymi Serduszkami...
Olusia, Pietrucha, Madzia, Truskawka, Kruszka... jak zawsze :* :* :*

PS a tak niewiele trzeba było- hehe tylko się przedstawić jeszcze raz ;p dziękuje!
 
Do góry