reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

No i najważniejsze, czy partner jest przebadany?. Ja bym spróbowała że sterydem jeszcze poprowadzić ciążę. U mnie niby wskazań nie było, a jednak. Tylko steryd pomagał utrzymać ciążę. Miałam utrzymujący się niewidoczny stan zapalny. To utrudniało zajście i donoszenie ciazy
A ten steryd na co był? I jaki steryd? Ten stan zapalny był ogólny? Wychodził w cytologii? Zastanawiam się czy to nie jest stan zapalny endometrium, może wymyślam, ale już sama nie wiem co mam jeszcze zbadać. Nie mam żadnych objawów, a jednak jest już 2 lata.
 
reklama
A ten steryd na co był? I jaki steryd? Ten stan zapalny był ogólny? Wychodził w cytologii? Zastanawiam się czy to nie jest stan zapalny endometrium, może wymyślam, ale już sama nie wiem co mam jeszcze zbadać. Nie mam żadnych objawów, a jednak jest już 2 lata.
Jeśli obawiasz się stanu zapalnego macicy, to trzeba zrobić zdaje się histeroskopie? Czyści się macicę i fragmenty daje do zbadania.

U mnie nic nie wskazywało na stan zapalny, choć był. Przez to w ciąży z córką miałam przedwczesny poród. Z synem brałam steryd zdaje się że do 16 lub do 20 TC. Już nie pamiętam dokładnie. Wcześniej niż do 16 TC nie ma co brać. To moje zdanie, nie lekarzy
 
A ten steryd na co był? I jaki steryd? Ten stan zapalny był ogólny? Wychodził w cytologii? Zastanawiam się czy to nie jest stan zapalny endometrium, może wymyślam, ale już sama nie wiem co mam jeszcze zbadać. Nie mam żadnych objawów, a jednak jest już 2 lata.
Nie wymyślasz, bo jak napisałaś, że miałaś na histpacie fragmenty zapalne, to też pomyślałam o biopsji endometrium. Ale może zacznij od wymazu z szyjki na MUCh. Ktoś też tu niedawno pisał, że nosil krew miesiaczkowa na posiew - zamiast biopsji jak rozumiem.

@Luckylack Był kiedys tu temat przeciwciał p/łożyskowych i chyba steryd był leczeniem, ale ogólnie to nie są częste przeciwciala
 
Jeśli obawiasz się stanu zapalnego macicy, to trzeba zrobić zdaje się histeroskopie? Czyści się macicę i fragmenty daje do zbadania.

U mnie nic nie wskazywało na stan zapalny, choć był. Przez to w ciąży z córką miałam przedwczesny poród. Z synem brałam steryd zdaje się że do 16 lub do 20 TC. Już nie pamiętam dokładnie. Wcześniej niż do 16 TC nie ma co brać. To moje zdanie, nie lekarzy
Jesli chodzi o stan zapalny można wykonać biopsje endometrium. Nie jest konieczna razem z histeroskopią. Jednak warto zrobić oba badania na raz, jeśli są na to fundusze😊
 
Ginekolodzy, którzy też wiedzą o co chodzi i immunolog. Czy to też powinien zobaczyć genetyk?
Ja nie byłam u genetyka z tymi wynikami. Hmm... jeśli immunolog stwierdził, że nie trzeba Accofilu, pewnie wie co mówi. Ja z tegk co widzę mam trochę więcej tych braków plus inne odchylenia w wynikach. Także może to zaważyło na decyzji o Accofilu.
 
reklama
Nie wymyślasz, bo jak napisałaś, że miałaś na histpacie fragmenty zapalne, to też pomyślałam o biopsji endometrium. Ale może zacznij od wymazu z szyjki na MUCh. Ktoś też tu niedawno pisał, że nosil krew miesiaczkowa na posiew - zamiast biopsji jak rozumiem.

@Luckylack Był kiedys tu temat przeciwciał p/łożyskowych i chyba steryd był leczeniem, ale ogólnie to nie są częste przeciwciala
Najgorzej że kiedy potrzebowałam to nigdzie nie można było zrobić tego badania :( a czy przyjmowanie dużych dawkę progesteronu może pomóc ?
 
Do góry