reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Hej ❤️
Melduje się po wczorajszej histeroskopi
Miałam niewielką ilość zrostów które zostały usunięte i dostałam od pani dr. metformax 500 na ten cukier
Myślicie że zrosty mogły przyczynić się do tego ze mamy teraz problem zajść w ciąże ?
 
Hej [emoji3590]
Melduje się po wczorajszej histeroskopi
Miałam niewielką ilość zrostów które zostały usunięte i dostałam od pani dr. metformax 500 na ten cukier
Myślicie że zrosty mogły przyczynić się do tego ze mamy teraz problem zajść w ciąże ?
Tak, zrosty mogą utrudniać zajście w ciążę. Mogłaś przy okazji zrobić drożność jajowodów, to też pomaga w zajściu w ciążę
 
Cześć dziewczyny, wspominałam ostatnio o poziomie d-dimerow i Profesor dziś mi odpisał, że jest nieco podwyższony - 1061, jednak jak na ten tydzień ciąży to prawie norma.
Jednocześnie napisał, że wyniki wskazują, że mogę bezpiecznie odstawić heparynę, jednak pisałam że się tego boje i napisał, że jak chce to mogę brać do końca ciąży tylko z 0.4 zmniejszyć na 0.3 + calcium500D i poza niedogodnością robienia zastrzyków niczym mi to nie grozi.

Wkleję tu kawałek maila od Profesora:

"Aktualnie prawidłowe są poziomy przeciwciał beta2-GPI, Homocysteiny oraz cytokin (test CBA).

Jedynie nieco podwyższony jest poziom D-dimerów - 1061 oraz skrócony czas APTT (ale w tym tygodniu ciąży to właściwie norma).

Nadal występują przeciwciała przeciwłożyskowe (w tym samym mianie 1:10) oraz nieco są podwyższone poziomy komórek bójczych CD56 - 16% (było wcześniej znacznie wyżej).
Zatem w mojej opinii nie ma potrzeby dalej kontynuować FRAXIPARINE 0,4 ml, można ją bezpiecznie odstawić. Jeśli jednak Pani i lekarz prowadzący obawiacie się odstawić heparynę to proszę ją kontynuować. Poza niedogodnością robienia sobie zastrzyków nic Pani się nie stanie, Proponowałbym jednak wtedy obniżyć dawkę do FRAXIPARINE 0,3 ml - wtedy brać już do końca ciąży oraz włączyć CALCIUM 500D 1 x dziennie (zapobiega osteoporozie). Przed planowym porodem warto odstawić Fraxiparine na 24 godzin wcześniej".

Jedno mnie zastanawia- napisał aby robić APTT I d-dimery na każdą wizytę co 3 tygodnie i się boję czy mój lekarz prowadzący to jakkolwiek będzie kontrolował lub umiał kontrolować... Nie wiem tego, no ale zapytam mojego prowadzącego na kolejnej wizycie.

@dagmarie25 już z synkiem? Wypatruję wieści od Ciebie ♥️
 
Ostatnia edycja:
Miałam krwiaka, który się mega długo opróżniał i leżałam praktycznie plackiem 5 tygodni.. Ja jestem "tylko" na heparynie, sterydzie i duphastonie, bo moja 4 ciążę donosilam na samej heparynie i progesteronie, więc nie decydowałam się na dalsze kroki.. Teraz to moja ciąża nr 7 i właśnie dlatego zapisałam się tu do grupy, bo gdyby się nie udało, to gdzieś tam z tyłu głowy myślałam, że Prof.Malinowski byłby ostatnią szansą..
@sówka91 życzę spokojnej ciąży przedewszystkim a mam pytanie 4 ciąże donosiłaś na progesteronie i heparynie a jeśli można wiedzieć to co było przyczyną poronień miałaś jakieś wskazania do leków?? W tej ciąży teraz jesteś też tylko na heparynie i sterydzie to dobrze😃 pytam bo u mnie nic nie wyszlo poza tymi NK a ze klopot z kasa to nie wiem czy stac by mnie bylo na wlewy i ciekawa jestem czy sam steryd z heparyna by wystarczył. Dzieki za odpowiedz
 
@sówka91 życzę spokojnej ciąży przedewszystkim a mam pytanie 4 ciąże donosiłaś na progesteronie i heparynie a jeśli można wiedzieć to co było przyczyną poronień miałaś jakieś wskazania do leków?? W tej ciąży teraz jesteś też tylko na heparynie i sterydzie to dobrze😃 pytam bo u mnie nic nie wyszlo poza tymi NK a ze klopot z kasa to nie wiem czy stac by mnie bylo na wlewy i ciekawa jestem czy sam steryd z heparyna by wystarczył. Dzieki za odpowiedz
U mnie z tych pięciu poronień to trzy biochemiczne, jedno zatrzymane serduszko u zdrowego synka w 9 tygodniu (robiłam badania) i ostatnie poronienie też w 9 tygodniu, ale nie było widać serduszka w ogóle. U mnie tylko mutacja MTHFR 677 homozygota i niedoczynność tarczycy (zdiagnozowana właśnie przed 4 ciąża) - właściwie nic innego nie wyszło. Ale jak cztery lata temu chodziłam do immunolog, to nie zleciła mi w ogóle badania NK (ani innych szczegółowych badań, które tu dziewczyny robią). Byłam tylko badana w kierunku trombofilii na każdą stronę, sprawdzano nasze kariotypy z mężem, mąż badał nasienie, ja jeszcze w kierunku zespołu antyfosfolipidowgo, Hashimoto, miałam posiewy Chlamydia itd. Immunolog nawet wypisała mi, że nie zaleca stosowania u mnie heparyny (podali mi ją w szpitalu kiedy trafiłam tam z krwawieniem w 8 tygodniu tej czwartej ciąży i odkąd zaczęłam ją brać przestałam krwawić i plamić). Przed czwartą ciąża miałam bardzo ładny poziom homocysteiny 3.8, teraz przed ciążą nr 7 też pilnowałam własnie poziomu homocysteiny (ok 5 przed staraniami), kwasu foliowego, witaminy B12. Przed tymi poronionymi ciążami nie sprawdzałam tego. No i faszerowalam męża selenem, cynkiem i witaminą D, bo trzy miesiące przed staraniami wyszły mu średnie wyniki badania nasienia.. Także ja dalej nie wiem co jest u mnie przyczyną, ginekolog twierdzi, że na 100% immunologia, bo niestety to nie może być przypadek.. Teraz mam oprócz heparyny i progesteronu encorton 5 mg, więc niby mała dawka, tylko lekarz mówił że będę go brała praktycznie do końca.. Ja czytając mnóstwo literatury naukowej na temat poronień nawykowych o nieznanej etiologii mam takie obserwacje, że przy takich problemach jak moje - donoszenie ciąży to troszkę kwestia losowa, a leki są bardziej dla głowy, choć oczywiście nie zdecydowałabym się na ciążę bez leków już nigdy..
 
@szkala ja allo 3,6% na lekach i tez P mi mówił o tym, ze jeśli dziecko odziedziczy więcej moich cech to się uda. Udało się. Chyba coś w tym jest bo mój syn wyglada idento jak ja w jego wieku...
 
reklama
Do góry