reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny czy którejś został jakiś zapas clexane bądź Neoparin? Mieszkam za granicą i zapasu mi nie wystarczy do przyjazdu a mama będzie lecieć do mnie niedługo.. dziękuję z góry!
 
reklama
Hej:)
z jodid 200 to prawda. Sama szukałam wszędzie i nigdzie nie ma, ponoć od lipca. Pani w aptece powiedziała mi, że kobiety w ciąży zamiast jodid 200 biorą teraz kelp i poleciła Walmark.

@roki_1991
Ile dziennie brałaś tabletek magneB6?
3x2 ;) chyba że masz forte to 3x1

Dziewczyny martwie się bo na wkladce mialam maleńko wydzieliny w kolorze beżowym- taka kawa z mlekiem. Bylam na IP z małym ok, łożysko i szyjka tez ale nie wiem skad taki dziwny kolor śluzu. To 21tc miała któraś coś takiego ??
Biore luteine 2x2tab dopochwowo...
Myślę że to od luteiny ;)

Jestem na 99% przekonana że wkładając Luteine podraznilas naczynka ;) Ja miałam.tak z nadzerki. Już dawno kazali mi odstawić Luteine dopochwowo bp u mnie co chwila coś się działo z ta nadzerka. ;) maluch rośnie wiec wszystko ok.

Ja wczoraj byłam na IP z bólami brzucha. Takie kłucie, mocne stawianie się i 1.5 tyg temu na badaniu u mojego lekarza szyjka miała 4 cm A wczoraj na IP lekarka wymierzyla na 3 cm 😮 spanikowalam jak to usłyszałam. Mam iść na kontrolę do mojego lekarza szybciej niż mam wizytę isie oszczedzac. Co nie jest trudne bo ciągle sie oszczedzam...więc się mocno zdziwiłam taki obrotem sprawy.
Spokojnie Idź do swojego lekarza niech on sprawdzi, bo każdy lekarz może mierzyć inaczej, także bardzo proszę bez stresu :)
 
Dzieki 😊 mozliwe, ze ja jestem teraz w trakcie, ale czekam teraz na wyniki z immunologii do Sydora ide 23.01 i moze znajdzie wreszcie przyczyne i nastepny cykl bedzie staranie 😊
 
@dagmarie25 i @Żana10 dawać znać jak po wizytach :)
Ja dziś tylko szczepienie, bez wizyty więc niczym nowym się nie podzielę.
Pamiętacie dziewczyny w którym tc miałyście drugie szczepienie? Ja dziś mam 8+3 i zastanawiam się czy to tak standardowo czy wcześnie/późno :)
 
reklama
Przy infekcji szyjką często się skraca. Dlatego infekcje są niebezpieczne bo mogą prowadzić np do przedwczesnego porodu.

A z nospa dziewczyny to bym uważała. Działa rozkurczowo, ale działa też na szyjkę... Lubi ja zmiękczać i otwierać. Tak więc do brania tylko sporądycznie. Mnie przy porodzie Helenki pytali o nospe i mówili, że nie powinno się brać. Tylko im fajnie powiedzieć.
@Destino - a ja mam inne doswiadczenia z nospa. W ciazy z corka mialam zagrozenie przedwczesnym porodem i od 23t.c. regularnie lezalam w szpitalu. Bralam fenoterol czy jakos tak plus magnez i konskie dawki nospy. Nospe hralam od polowy ciazy do konca 3x po 2tabl. A jak mocno sie stawialo yo zwykle na forte zamienialam. Duzo lezalam. Wychodzilam raz na kilka dni do sklepu kolo bloku i to juz byl wyczyn. Wszystko mialam przygot od 7mca bo mowili "badzcie gotowi moze byc wczesniak". Urodzilam w 39tc przez planowe cc. Cala ciaze mialam stawianie macicy. Skurcze itd. Przy porodzie nie mialam nic rozwarcia. Szyjka dluga zamknieta.
Jedyne powiklanie po nospie to problem z napieciem miesniowym u Nadii. Chodzilismy na rehabilitacje od 3-6 miesiaca zycia. I zaczela rozwijac sie prawidlowo. Nie mowie ze nospa jest dobra bo nie jest ale jak miala troche pretensje ze lekarz mnie nie uprzrdzil ze nospa daje takie powiklania to mi lekarz powiedzial "a wolalaby pani wczesniaka? Zapewniam ze nie. Czasami trzeba wybrac i nie ma dobrego wyboru. Wybralem dla Was mniejsze zlo. Rehabilitacja potrwa kilka miesiecy i bedzie ok. Rehabilitacja wczesniaka przebiega o wiele dluzej i z roznym skutkiem". I tak mysle ze chyba mial troche racji. Dlatego ja bym tak nie wzbraniala sie przed nospa
 
Do góry