reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Witaj, przykro mi z powodu Twoich strat.
Ja mam mthfr i pai1. Ale z witamin brałam tylko prenatal uno, metyl B12 i B6. Do tego acard, wid D. Od testu heparyna, luteina i jod. Magnez też, ale jakoś później.
Proponuję Ci znać poziom honocysteiny. Jeśli jej wartość będzie 5-8 to znaczy że masz dobra suplementacje ;) na każdy organizm jednak działa to inaczej. U mnie marynowany kwas foliowy podniósł homocysteine, dopiero prenatal który ma dwie wersje kwasu był okej.
Roki a napisz mi jeszcze jaki brałas magnez i jod bo jestem na etapie przeglądania ktore najlepsze i już mam dosyć porównywania.
 
reklama
Roki a napisz mi jeszcze jaki brałas magnez i jod bo jestem na etapie przeglądania ktore najlepsze i już mam dosyć porównywania.
Brałam magneB6 bo to lek A nie suplement diety, a to ważne. Natomiast jeśli chodzi o jod to brałam jodid 200 Ale słyszałam jakiś czas temu że już jest niedostepny
 
Ja byłam wczoraj w Instytucie Matki i Dziecka w wawie, tez 3st i z tego co wiem to chyba dobry szpital....a mojemu lekarzowo ufam chociaz faktycznie mowil zeby nospe brac tylko doraźnie :) jutro jeszcze dopytam Maline bo jednak wole wiedzieć jeśli faktycznie może tak wpływać na szyjke.
Myślę że jak nie ma wskazań to lepiej nie brać ale jak są skurcze które skracają szyjke to jednak lepiej wziąć nospe niż pozwolić na skracanie szyjki. Często sam magnez nie wystarcza :(
Sam nie, dlatego łączy się go z potasem. Poza tym trzeba się nim dobrze wysycic. A nospa... Często nie działa niestety. Musiałaby być podana w naprawdę dużej dawce. Cokolwiek się bierze trzeba wypośrodkować. Bo to jest najważniejsze ... umiar we wszystkim
 
Hej:)
z jodid 200 to prawda. Sama szukałam wszędzie i nigdzie nie ma, ponoć od lipca. Pani w aptece powiedziała mi, że kobiety w ciąży zamiast jodid 200 biorą teraz kelp i poleciła Walmark.

@roki_1991
Ile dziennie brałaś tabletek magneB6?
 
Czyli brałas wszystko osobno,nie b complex?
Ja teraz biorę wszystko osobno dużo czytałam na FB na grupie MTHFR Polska, ale jak masz dobry ten kompleks z metylowanymi witaminami, to myślę że ok . Będę za jakiś czas meldować, czy to zdaje egzamin.. jakieś 2 miesiące temu homocysteina była 7.2, zobaczymy jak teraz.. Ale to wszystko trzeba na własnej skórze, bo niektórym metyle nie służą, albo po prostu ich tam nie ma, bo przecież suplementów się nie bada 🙈🙈
 
Ja teraz biorę wszystko osobno dużo czytałam na FB na grupie MTHFR Polska, ale jak masz dobry ten kompleks z metylowanymi witaminami, to myślę że ok . Będę za jakiś czas meldować, czy to zdaje egzamin.. jakieś 2 miesiące temu homocysteina była 7.2, zobaczymy jak teraz.. Ale to wszystko trzeba na własnej skórze, bo niektórym metyle nie służą, albo po prostu ich tam nie ma, bo przecież suplementów się nie bada 🙈🙈
Też dużo czytam na mthfr polska,skarbnica wiedzy.Lekarze tyle nie wiedza co ludzie na mthfr.
 
Warto wybierać amerykańskie suplenty, bo w USA są większe wymagania co do ich jakości i są traktowane bardziej jak leki. Ja biorę wszystko osobno. Foliany lekarz mi sklecił 800 mcg Przy czym ja
Mam teoretycznie dużo gorszy wariant mutacji mfhtr o o przyswajalności 20% (bo to nie chodzi o to czy się ma ale jaki wariant) i mam oprócz tego trombofile wrodzona w p”pełna gembą”.
 
Warto wybierać amerykańskie suplenty, bo w USA są większe wymagania co do ich jakości i są traktowane bardziej jak leki. Ja biorę wszystko osobno. Foliany lekarz mi sklecił 800 mcg Przy czym ja
Mam teoretycznie dużo gorszy wariant mutacji mfhtr o o przyswajalności 20% (bo to nie chodzi o to czy się ma ale jaki wariant) i mam oprócz tego trombofile wrodzona w p”pełna gembą”.
Nawet nie wiedzialam ze sa jakies warianty przyswajalnosci.Szkala jakie suplementy polecasz?Ja czytalam jeszcze ze formeds ma czysty sklad,a tych zagranicznych b comlex metyli jest tyle ze trudno na cos sie zdecydowac.Jak zbadam sobie homocysteine i bedzie spadac to zostawie to co biore teraz.
 
reklama
Warto wybierać amerykańskie suplenty, bo w USA są większe wymagania co do ich jakości i są traktowane bardziej jak leki. Ja biorę wszystko osobno. Foliany lekarz mi sklecił 800 mcg Przy czym ja
Mam teoretycznie dużo gorszy wariant mutacji mfhtr o o przyswajalności 20% (bo to nie chodzi o to czy się ma ale jaki wariant) i mam oprócz tego trombofile wrodzona w p”pełna gembą”.
Ja muszę sięgnąć do wyników, ale z tego co pamiętam mam też ten gorszy jednak.. A mimo to, jak brałam cztery lata temu feminion, to homocysteine miałam na poziomie 3,2.. nawet moja immunolog się dziwiła, bo spodziewała się wysokiego wyniku.
 
Do góry