reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dlaczego bierzesz encorton jeśli mogę zapytać? W poprzednią ciążę zaszłam bo brałam go ale w związku z inną chorobą.
Ja biorę Encortonu że względu na komórki nk. Pierwsza ciaze przez nie straciłam.
Obecnie jestem na początku trzeciej. Ale zapomniał dlaczego bierze się to mniej więcej Koło 8 rano. ;/
 
Ja biorę Encortonu że względu na komórki nk. Pierwsza ciaze przez nie straciłam.
Obecnie jestem na początku trzeciej. Ale zapomniał dlaczego bierze się to mniej więcej Koło 8 rano. ;/
To weź jak najszybciej. Przynajmniej mi tak zawsze kazano. Jednak tak żeby nie brać jeden po drugiej. Możesz mi powiedzieć co to są komórki NK?
 
Charlotte czy ty tylko raz badalas te komorki NK ? mialas powtarzany wynik ?
bo ja mialam najpierw 16% ale niska aktywnosc (immunolog spiecjalizujaca sie w poronieniach nie zalecala leczenia za bardzo do tego twierdzila ze badanie zrobilam za szybko po poronieniu 4 kwietnia zaczelo sie krwawwienie poronnne a 2 maja robilam wynik)
miesiac pozniej juz tylko 9% czyli w normie
ten intralipid i steryd co mam dostac to tak bardziej na wszelki wypadek :( ale czy jest sens ladowac w siebie tyle sterydow (boje sie cukrzycy posterydowej :( ) gdy nie ma bezwzglednego wskazania ?


enej poczytaj sobie Link do: Wyświetl temat - IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień | Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji
 
Ostatnia edycja:
@enej komórki nk to naturals killers. Immunologia. Po prostu jest ich za dużo i zabija zarodek, utrudnia zapłodnienia i utrzymanie ciąży.

@babydust miałam na poziomie 19 %. Miałam je robione raz. Trafiłam do Pani doktor Janosz, która się w tym specjalizuje. Ja już staryd biorę drugi raz w tym roku. Przy drugiej ciąży brałam 4 tygodnie. Teraz już 2 tygodnie. Nie jest to rewelacyjne rozwiązanie, ale czuje się bezpieczna. Wlewy też mam. I to chyba działa u mnie też jak placebo;) pytałam się Pani doktor czy powtórzyć badania ale powiedziała że skoro jestem w ciązy (trochę nie zaplanowanej, bo mieliśmy dopiero opracowywać plan dzialania) to żebym już brała wszystko co w poprzedniej bo działało. ;) też się martwię o swoje zdrowie, ale podobno encorton w dawce 10mg nie jest taki mocny.
Wskazania są, bo mam dwa poronienia za sobą i zaszłam w dwie ciaze szybko i z raz po poprzednich poronieniach. Więc się boję. Chciałby nawet jeszcze heparyne brać ale to już mi nie dadzą ;) jakbym mogła brać wszystko co pomoże to bym brała ;) grunt aby to nie działało źle na dziecko. ;)
 
no mi teraz chca dac metypred w dawce 16mg a to tyle co 20mg encortonu wiec calkiem sporo :( no i mam zaczac brac na miesiac przed planowaniem ciazy
tylko jak teraz nie pomogly to moze tez nie pomoga :( i to wszystko moj wiek i slabe komorki jajowe :(
tez zachodze w ciaze bez problemmu :( w ciagu roku 2 poronienia i 3 ciaze biochemiczne potwierdzone tylko beta HCG
tylko dlaczego te komorki nk tak skacza :(
w przyszlym tyg jeszcze powinny byc wyniki meza zobaczymy czy tam wszystko ok
 
no mi teraz chca dac metypred w dawce 16mg a to tyle co 20mg encortonu wiec calkiem sporo :( no i mam zaczac brac na miesiac przed planowaniem ciazy
tylko jak teraz nie pomogly to moze tez nie pomoga :( i to wszystko moj wiek i slabe komorki jajowe :(
tez zachodze w ciaze bez problemmu :( w ciagu roku 2 poronienia i 3 ciaze biochemiczne potwierdzone tylko beta HCG
tylko dlaczego te komorki nk tak skacza :(
w przyszlym tyg jeszcze powinny byc wyniki meza zobaczymy czy tam wszystko ok
No nie wiem co powiedzieć. Tyle strat to ogromny ból fizyczny i psychiczny. Nie wiem czy uniislabym to wszystko. ;( dzielna jesteś. Masz w ogóle jakieś badania których nie robiłaś. ?
Jak wiedząc o nk nie odstawilabym sterydu. Tak jak pisałam. Psychicznie mnie to uspokaja. Mam jeszcze acard i wlewy. I bez nich to chyba chyba musiała codziennie z psychologiem siedzieć.
Najgorsza jest bezsilność. Jak nie wiesz dlaczego tak sie dzieje....
Wyniki męża też będą ważne. Rozumiem że kardiotypy też masz?
Ps. Czemu encorton trzeba brać do określonej godziny ?
 
Dziewczyny! Jak to jest z tym braniem Encortonu?! Trzeba pilnować tych poranny godzin przyjmowania? Aby było tak koło 8 godziny rano ? Trochę o tym zapomniałam.sobie.
Mi lekarz nie mówił że mam brać o konkretnej porze. Po prostu miałam brać ze śniadaniem. A ze raz miałam pierwsze zmiany i jadłam o 6.30 a raz miałam drugie zmiany i wstawałam o 10 to brałam po prostu wtedy. Jedna rzecz jakiej nie wolno, to brać go na czczo ;) myślę że ja bym wzięła teraz jak zapomniałaś. Też jednego dnia brałam koło 12 bo zapomniałam w pracy wziąć wszystkie leki i było okej ;)

Charlotte czy ty tylko raz badalas te komorki NK ? mialas powtarzany wynik ?
bo ja mialam najpierw 16% ale niska aktywnosc (immunolog spiecjalizujaca sie w poronieniach nie zalecala leczenia za bardzo do tego twierdzila ze badanie zrobilam za szybko po poronieniu 4 kwietnia zaczelo sie krwawwienie poronnne a 2 maja robilam wynik)
miesiac pozniej juz tylko 9% czyli w normie
ten intralipid i steryd co mam dostac to tak bardziej na wszelki wypadek :( ale czy jest sens ladowac w siebie tyle sterydow (boje sie cukrzycy posterydowej :( ) gdy nie ma bezwzglednego wskazania ?


enej poczytaj sobie Link do: Wyświetl temat - IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień | Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji

Jak dla mnie skoro komórki nk miałaś wyższe gdy utrzymywały się hormony ciążowe, to jest wskazanie do sterydu. No bo przecież może być tak że one rosną w ciąży a bez niej spadają... Dlatego nigdy nie zrozumiem lekarzy z takim podejściem jak twój... Dla ciebie ważne jest przecież to co w ciąży się dzieje w organizmie a nie poza nią....
 
Dzisiaj, ani wcześniej nie zapomniałam. Bardzo się pilnuje. Chodziło mi o to że skojarzylam że zalecenia w poprzedniej ciąży miałam kolo godziny 8. A dzisiaj dospalam do 9 ;) stąd zrodziło się moje pytanie. Steryd biorą od pozytywnego testu ;)
 
reklama
Dzisiaj, ani wcześniej nie zapomniałam. Bardzo się pilnuje. Chodziło mi o to że skojarzylam że zalecenia w poprzedniej ciąży miałam kolo godziny 8. A dzisiaj dospalam do 9 ;) stąd zrodziło się moje pytanie. Steryd biorą od pozytywnego testu ;)
Steryd nie powinno sie brać naczczo rano po zjedzeniu czegoś i tyle. Ja brałam 15 mg dzennie 10 rano i 5 mg do obiadu. Ze sterydem to bardziej chodzi o schodzenie z leku zeby ot tak nie schodzić od razu bo może to zablokować nadnercza.

@babydust moje wyniki jak nie jestem w ciazy też sa w miare dobre a w ciąży wariują łącznie z zespołem antyfosfolidowy tylko w ciąży. Steryd brałam do prawie 19-20 tygodnia. W pierwszej ciąży mimo brania sterydu cukrzycy nie miałam w tej zobaczymy. Nikt Cię nie namowi na branie leków w ciąży ale skoro tyle ciąż poronionych(przykro mi) to znaczy , ze jednak coś jest nie tak. Popieram @roki_1991 ważne nk w ciąży moim zdaniem
 
Do góry