reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja mam chyba bez znacznego ucisku na nerw. Zlogi tez mam ale do 2mm - podobno nie jest to zle , le ide do urologa za tydzień. A ty masz wieksze ?
Oczekująca to ja mam zwężenie L4-S1 i dwie wypukliny L4/L5 bez ucisku i L5/S1 z uciskiem.Największe zwapnienie mam na 2,5 mm i mam nadzieje, ze to tez niewielka sprawa. Mówisz, ze do urologa idziesz? hmm? ja pierwsze wracam z tym do neurologa i zobacze co powie. Nie spodziewam sie cudow ;) jeszcze o te badania na osteporoze chce zapytać

@nafoczka umkło mi to jakoś,ze coś Ci jest poważniejszego? Skąd to TK itd? Coś się działo?
Burczuś nudzi mi się :) a tak powaznie to zaczęłam mieć podobnie jak @Oczekujaca123 problemy z kręgosłupem lędżwiowo-krzyżowym który promieniuje do pachwin i jak ja to mówie "utrąca" noge. teraz sama juz nie wiem bo gorsze jest dla mnie ciśnienie które w przeciągu tygodnia miałam 4 dni po 180/110 .. 165/100 i głowa mi pęka a o testamencie nie wspomne ;) wiec tak sobie z przyzwyczajenia latam po lekarzach ;) generalnie patrząc na mój wiek tak to wyglada :p

co do SN i CC są zdania bardzo podzielone. Ważny jest twój komfort psychiczny ale pamiętaj, z jakiś powodów lekarze zalecają SN :)
 
reklama
@nafoczka u mnie w pierwszej ciąży przy dwóch blastkach też bardzo krwawiłam, ale to była bardzo plynna krew z krwiaka, jak się potem okazało. Przy poronieniach wypada ze mnie mięso, że tak powiem, plus krew mniej lub bardziej płynna, także różnicę już znam i wiem, że to nie to :) O mamo, ale masz ciśnienie! Jak Ty z tym żyjesz? :D

Na usg dzisiaj był już tylko jeden pęcherzyk, nadal sam pęcherzyk, chociaż to 5+6, więc nie mam na co liczyć. Jeszcze mi bete zrobią dla pewności, że leci w dół.
W koooońcu ktoś dostrzegł, że jestem jednak innym przypadkiem niż standardowy, więc mam termin u szefa (nie wiem czy on jest tam jakimś guru czy co), żeby przejrzeć historię i zastanowić się co można zrobić. Może zrobią mi histero z wycinkami, żeby przebadać endometrium. Nawet babka wspomniała coś o kirach, tylko na zasadzie, że coś dzwoni, ale ona nie wie w którym kościele. I tak jestem w szoku, że cokolwiek o tym słyszała.
No i mam też termin u specjalisty od endometriozy, bo uznala, że moje torbiele jednak moglyby mieć wpływ na ciążę. Ja się nie znam. W każdym razie nie chcą mi ich usuwać, bo mogą usunąć też zdrową tkankę z jajników. Ja się w ogóle nie znam na endometriozie, ale myślałam, że tu problemy są z zajściem a sama endo nie przeszkadza jako tako jak już się ktoś zaciąży. Ktoś coś wie na ten temat?

Czuje sie znowu tak bardzo, bardzo w doopie... Dziękuję Dziewczyny za kciuki mimo wszystko :*

@Szczescie1986 mi doktorek mówil, że immunosupresja będzie u mnie działać do 3 miesięcy, ale tu na forum czytałam że komuś powiedział o 6, więc nie wiem...
 
Oczekująca to ja mam zwężenie L4-S1 i dwie wypukliny L4/L5 bez ucisku i L5/S1 z uciskiem.Największe zwapnienie mam na 2,5 mm i mam nadzieje, ze to tez niewielka sprawa. Mówisz, ze do urologa idziesz? hmm? ja pierwsze wracam z tym do neurologa i zobacze co powie. Nie spodziewam sie cudow ;) jeszcze o te badania na osteporoze chce zapytać

Burczuś nudzi mi się :) a tak powaznie to zaczęłam mieć podobnie jak @Oczekujaca123 problemy z kręgosłupem lędżwiowo-krzyżowym który promieniuje do pachwin i jak ja to mówie "utrąca" noge. teraz sama juz nie wiem bo gorsze jest dla mnie ciśnienie które w przeciągu tygodnia miałam 4 dni po 180/110 .. 165/100 i głowa mi pęka a o testamencie nie wspomne ;) wiec tak sobie z przyzwyczajenia latam po lekarzach ;) generalnie patrząc na mój wiek tak to wyglada [emoji14]

co do SN i CC są zdania bardzo podzielone. Ważny jest twój komfort psychiczny ale pamiętaj, z jakiś powodów lekarze zalecają SN :)
Mi zwapnienia zlogi wyszly w nerkach na tk jamy brzucha i miednicy (od dawna jestem pod kontrola urologa)
Z kolei dyskopatia wyszla na rezonansie odcinka ledzwiowego i tam o zwapnieniu mowy nie bylo. Przesle ci później moj opis, ktory rzekomo najgorszy nie jest tylko problem jest zbyt mala przerwa miedzykregowa w jednym miejscu
 
@nafoczka u mnie w pierwszej ciąży przy dwóch blastkach też bardzo krwawiłam, ale to była bardzo plynna krew z krwiaka, jak się potem okazało. Przy poronieniach wypada ze mnie mięso, że tak powiem, plus krew mniej lub bardziej płynna, także różnicę już znam i wiem, że to nie to :) O mamo, ale masz ciśnienie! Jak Ty z tym żyjesz? :D

Na usg dzisiaj był już tylko jeden pęcherzyk, nadal sam pęcherzyk, chociaż to 5+6, więc nie mam na co liczyć. Jeszcze mi bete zrobią dla pewności, że leci w dół.
W koooońcu ktoś dostrzegł, że jestem jednak innym przypadkiem niż standardowy, więc mam termin u szefa (nie wiem czy on jest tam jakimś guru czy co), żeby przejrzeć historię i zastanowić się co można zrobić. Może zrobią mi histero z wycinkami, żeby przebadać endometrium. Nawet babka wspomniała coś o kirach, tylko na zasadzie, że coś dzwoni, ale ona nie wie w którym kościele. I tak jestem w szoku, że cokolwiek o tym słyszała.
No i mam też termin u specjalisty od endometriozy, bo uznala, że moje torbiele jednak moglyby mieć wpływ na ciążę. Ja się nie znam. W każdym razie nie chcą mi ich usuwać, bo mogą usunąć też zdrową tkankę z jajników. Ja się w ogóle nie znam na endometriozie, ale myślałam, że tu problemy są z zajściem a sama endo nie przeszkadza jako tako jak już się ktoś zaciąży. Ktoś coś wie na ten temat?

Czuje sie znowu tak bardzo, bardzo w doopie... Dziękuję Dziewczyny za kciuki mimo wszystko :*

@Szczescie1986 mi doktorek mówil, że immunosupresja będzie u mnie działać do 3 miesięcy, ale tu na forum czytałam że komuś powiedział o 6, więc nie wiem...
No tak mi tez mówił dr o 3 tylko Ze ja miałam immunosupresje 26czerwca i mam dalej ujemne
 
Oczekująca to ja mam zwężenie L4-S1 i dwie wypukliny L4/L5 bez ucisku i L5/S1 z uciskiem.Największe zwapnienie mam na 2,5 mm i mam nadzieje, ze to tez niewielka sprawa. Mówisz, ze do urologa idziesz? hmm? ja pierwsze wracam z tym do neurologa i zobacze co powie. Nie spodziewam sie cudow ;) jeszcze o te badania na osteporoze chce zapytać

Burczuś nudzi mi się :) a tak powaznie to zaczęłam mieć podobnie jak @Oczekujaca123 problemy z kręgosłupem lędżwiowo-krzyżowym który promieniuje do pachwin i jak ja to mówie "utrąca" noge. teraz sama juz nie wiem bo gorsze jest dla mnie ciśnienie które w przeciągu tygodnia miałam 4 dni po 180/110 .. 165/100 i głowa mi pęka a o testamencie nie wspomne ;) wiec tak sobie z przyzwyczajenia latam po lekarzach ;) generalnie patrząc na mój wiek tak to wyglada :p

No to faktycznie Ci sie nudzi ;) Takie rzeczy...a więc zdrówka foczuniu :* A co do bóli głowy...to ja przez ostatni tydzień miałam normalnie bóle nie do wytrzymania. Nie wiem czemu. Może ciśnienie szalało własnie?
Ale już przeszło :)
 
Anna_kat, ja bym na twoim miejscu nie pozwoliła usunąć torbieli. Ja usunęłam i jajnik przestał działać :( także chroń jajniki!
I wg mnie tak jak piszesz - jak już się zajdzie to endomenda ma niewiele do powiedzenia. Problem może robić z jakością jajek ponoć. No ale to ważne do samego zachodzenia.
 
Anna_kat, ja bym na twoim miejscu nie pozwoliła usunąć torbieli. Ja usunęłam i jajnik przestał działać :( także chroń jajniki!
I wg mnie tak jak piszesz - jak już się zajdzie to endomenda ma niewiele do powiedzenia. Problem może robić z jakością jajek ponoć. No ale to ważne do samego zachodzenia.
U mnie akurat ICSI, wiec oni biora jajca i je zapladniaja. Ale to mysle, ze nie dotrwaly by do blastek i by sie nie zagniezdzily jakby cos bylo nie tak.
W klinice tak też mi radza, ale zobaczę co powie spec. Moje AMH to 13,7,wiec nawet jakby co to rezerwa jest duza.
Mam teraz watpliwosci co do odstawki lekow. Beta wzrosla z czwartkowej 7872 na dzisiaj 9570, wiem ze nieprawidlowo. Ale sie zastanawiam czy moze nie bylo tak, ze jeden zarodek obumarl, beta spadla, a ten drugi sobie siedzi i w miedzyczasie produkuje jednak bete wyzej. Czemu to nie moze byc nigdy jasna sytuacja? [emoji30] juz sie z nerwow poryczalam, rano sytuacja byla jasna, po becie nie. M dzwoni do nich czy cos takiego jest w ogole mozliwe.
 
reklama
@nafoczka SN spoko, ale niekoniecznie w wieku 41, a tyle będę mieć już za miesiąc...... dramat ;) Także ja będę cisnąć doktorka na CC. Chociaż jej tez się boję jak diabli (a bardziej tego co potem)

A co do ciśnienia :) Ja muszę mierzyć 3xdziennie, bo ma każdej wizycie 150/100 lub 140/90 i doktorek chce podkładkę, ze nie mam nadciśnienia. Bo moje to standardowo 90/60, a ostatnio sama biję swoje własne rekordy... dziś 87/58 rano. I czułam się zupełnie normalnie. Nawet kawy nie musiałam pić :)
 
Do góry