reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Pomoze mi ktos zinterpretować wyniki ?
Powod badania : porod przedwczesny w 23tc. Dziecko zylo do ostatniej chwili , prawdopodobnie niewydolnosc szyjki lub infekcja. Po porodzie badanie homocysteiny wyszlo.ponad norme i ginekolog zalecil badanie na trombofilie. Dzis dostalam wyniki. Co one oznaczaja ?
Mimo, ze rozwoj dziecka byl ok to czy takie wyniki mogly miec wplyw na to ze zaczelam rodzic czy to czysty przypadek? Jak wyglada kolejna ciaza z takimi wynikami? Bede wdzieczna za odpowiedz

Dopiero bede starala sie o skierowanie do poradni genetycznej (czy taki wynik uprawnia mnie do otrzymania skierowania od lekarza rodzinnego? )


Masz problem z krzepnięciem krwi .
 
reklama
I tylko tyle, to chyba nie jest zle
Tzn ze za bardzo krzepnie ?

Cos przed ciaza powinnam brac ? Teraz, czy jak bedziemy sie starac? A jak w ciazy sobie z tym radzic ?

Genetyk potrzebny ?

Dziewczyny wypowiedzą się bardziej bo mają większe doświadczenie i wiedzę.
Ja mogę powiedzieć w odniesieniu do swojej historii choroby, że mam trombofilię zespół af ogólnie problemy o podłožu immunologicznym. Leczę się u Malinowskiego w Łodzi biorę heparynę w dawce 0,6 acard 150 i miałam szczepienia oraz encorton 15mg.
U ciebie ewidentnie wyszły mutacje.
Więc musisz brać formy metylowane witamin i leki przeciwzakrzepowe aby nie doszło do zatoru i odcięcia tlenu dla płodu .
 
Dziewczyny wypowiedzą się bardziej bo mają większe doświadczenie i wiedzę.
Ja mogę powiedzieć w odniesieniu do swojej historii choroby, że mam trombofilię zespół af ogólnie problemy o podłožu immunologicznym. Leczę się u Malinowskiego w Łodzi biorę heparynę w dawce 0,6 acard 150 i miałam szczepienia oraz encorton 15mg.
U ciebie ewidentnie wyszły mutacje.
Więc musisz brać formy metylowane witamin i leki przeciwzakrzepowe aby nie doszło do zatoru i odcięcia tlenu dla płodu .
Ok dzieki. Tylko jak tak o tym czytam to u mnie i tak nie bylo to przyczyną ale dobrze wiedziec to zabezpiecze sie i w taki sposob.
 
Ok dzieki. Tylko jak tak o tym czytam to u mnie i tak nie bylo to przyczyną ale dobrze wiedziec to zabezpiecze sie i w taki sposob.

Kochana masz obydwie mutacje dotego Pai i V leiden. Musisz być pod stałą kontrolą ginekologa specjalisty bo właśnie te schorzenia doprowadzają do przedwczesnych porodów i obumarcia płodu.
Nie wiem co było przyczyną u ciebie czy niewydolność szyjki czy zakażenie.
Na pewno jednak wyniki które wyszły wskazują na problemy.
Poczytaj sobie o trombofilii i zespole antyfosfolipidowym.

Jak coś źle napisałam niech mnie dziewczyny poprawią.
 
@magda1208 mocznik super ja nie wiem co ci doradzić ją zawsze wieczorem fraxi brałam wy rano więc pewnie dlatego to attp inne u mnie i u Was bo ja robiłam wynik po 12 godzinach .

@Oczekujaca123 to nie tylko ot takie wyniki masz dość duży problem z v leiden tu heparyne jest niezbędna do ciąży nie wiem czy nie bierze jej się też poza nią. Wizyta genetyka potrzebna na pewno. Popieram @Zzzzzz masz wymazy?
 
@magda1208 mocznik super ja nie wiem co ci doradzić ją zawsze wieczorem fraxi brałam wy rano więc pewnie dlatego to attp inne u mnie i u Was bo ja robiłam wynik po 12 godzinach .

@Oczekujaca123 to nie tylko ot takie wyniki masz dość duży problem z v leiden tu heparyne jest niezbędna do ciąży nie wiem czy nie bierze jej się też poza nią. Wizyta genetyka potrzebna na pewno. Popieram @Zzzzzz masz wymazy?

Porzeczuś kwas żółciowy miałaś na myśli.
Zastanawiam się co z tym APTT poczynić.

Dziękuję jak zawsze za informację.
 
reklama
Kwas przepraszam miałam na myśli kochana. A dlatego bierzech heparyne rano ? Może napisz do Maliny czy powinnaś robić zastrzyk przed zastrzykiem czy po?


Mam nadzieję że z wątróbką będzie dobrze za tydzień powtórzę próby wątrobowe.
Bo już wystarczy, że zespół af. miesza i straszy.
Co do heparyny nie pamiętam dlaczego z rana. Wieczorem biorę 150 acard.
 
Do góry