reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

karol to progesteronu mam mało ... encorton zobaczę jak co to będę brala na wlasna reke 5mg a LUTEINA DOPOCHWOWA wychodzi w badaniach bo ja slyszalam ze ta pod jezyk tak ale ta druga to chyba nie ... bo jak by tak było to ja i tak mam niewiarygodny ten wynik

zula no wlasnie mój lekarz tez twierdzi o wykluczaniu się poza tym twierdzi ze przeciwciał nie mam wiec po co jeśli miałam szczepionki aaaa oszaleć można dorac co z tym moim progesteronem bo niski jest jak jasna cholera luteina dowcipna wychodzi w badaniach???
 
reklama
Luteina dopochwowa też wychodzi, ale nie wiem w jakim stopniu... Sprawdziłam swój wynik z początku ciąży- 3.02.2014 miałam 54 (to był 5 tydz).. Brałam luteinę 2x100 i 3x1duphaston. Zdarzały mi się niewielkie plamienia.. Nie przejmuj się tym, poczekaj spokojnie do soboty. Jak gin uzna , że za mało to zwiększy dawkę. Jeśli nie masz plamień to chyba jest ok...Poza tym po in vitro może te hormony inaczej się rozkręcają...
Mój gin mówi , że przy lekach nie ma sensu oznaczać poziomu bo różnie wychodzi w zależności od odczynników (przy jednych luteina wychodzi , przy innych nie czy jakoś tak). Nie przejmuj się tak wszystkim:) Wiem, że łatwo powiedzieć, ale JEST DOBRZE I BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ:)
 
Ostatnia edycja:
karol po tylu latach staran to jest moja pierwsza pozytywna beta nigdy nie bylam w ciąży dlatego tak się dopytuje i dmucham na zimno... niby ta dowcipna może nie wychodzić w bad zwiekszylam dawke luteiny i duphastonu a encorton mysle na razie brac po 2,5 chyba dla swietego swojego spokoju a w sobote może lekarz co mi powie madrego choć w to nie wierze zabardzo... a ty zakazdym razem mialas ENCORTON 5mg ?

Nat mój lekarz to chyba nic by nie dal bo twierdzil by ze dobry wynik... ale tu dziewczyny może cos powiedzą
 
Nat94, moja endokrynolog mi pow jak kiedys miala 1,3 to taki przynjamniej wynik powinnam utrzymac, ale ogolnie powinno byc około 1.

Koszyczek, dlaczego nie zdecydowałas sie na szczepienia? Ja tez caly czas sie waham.... Ostatnio miałam puste jajo, Jerzak twierdzi, że gdyby nie to puste jajo, może mogłoby się udać. No i głęboko wierzę w ten leki, które teraz biorę, a wcześniej nie brałam, głownie myśle tu o witaminach i euthyroxie, i kwasie 15.

W coś trzeba wierzyć...! A mówią, że wiara czyni cuda...Więc czekamy na cuuuuuud :)
Dziś mija 4 rocznicą naszego ślubu, mam nadzieję, że nastepne będą juz w wiekszym gronie......:)
 
Wróciłam od mojego ginegologa, powiedzieałam mu, ze jeżdzę do tarnowa i pokazałam wszytskie badania, mówił, że dobrze zrobiłam, ze dobry lekarz i nawet miał u niego praktyki i też odsyła do niego pacjentki ale chyba po większej ilości poronień, ulżyło mi, bo takto bym się zamartwała, ze ten mi mówił tak, tamten co innego, a takto kazał mi słuchać i robić co każe,.....

Zula kochana, właśnie te leki, chce, mam nadzieję, ze encorton uchroni Dzieciątko mimo, że się nie zaszczepiłam (ja nie mam ANA, ale chyba na MRL 0% też jest encorton prawda?,,,,, Za 4 tygodnie mam zbadać tsh i zobaczymy czy spadło, jak nie mam zwiększyć dawkę do 50.... zazwyam d3, ale nie mam witamin b6 i b12, ale w femibionie one są i dodatkowo mam mg b6 i magnokal.....

Nat, mi lekarz mówił, ze najlepiej przed zajsciem w ciaże jest tsh 0,4-2, a najlepiej żeby było ok.1

Dziekuje Kochane :*
 
Apolinko,
nie zdecydowałam sie bo po prostu się boję i te szczepinia traktuje jako ostateczość,,,,,w poprzedniej ciąży miałąm encorton, ale chyba za poźno wprowadzony bo pod koniec 6 tygodnia i progesteron też miałam za późno chyba i za mało,,, dodatkowo, nie wiedziałam o mutacji więc brałam zwykły kwas, nie miałam cleaxnu, a czytałam, że wiele ciąż na tym zestawie udaje sie donosić, wierzę, ze się uda....... Znam jedną dziewczynę, która miała MRL 4% i ANA dodatnie, a druga MRL 0% nie zdecydowały się na szczepionki i donosiły na zestawie,

Wierze, że się uda, musi być dobrze!
A Ty Nat, masz MRL 0%? i Jerzak co na to?
 
W takim razie dobrze wiedziec, bede musiala pogadac z lekarzem.
Zastanawia mnie czemu oni nie daja skierowan sami z siebie, tylko trzeba ich blagac, widza ze kobieta cierpi, przezywa, a jeszcze o wszystko musi sie prosic albo robic na wlasna reke..
 
reklama
Koszyczku a Tobie co lekarz powiedział na wynik MLR? Bo ja jadę do niego do Tarnowa we wrześniu a wynik mam 10. Na pierwszej wizycie zlecił mi mnóstwo badań z których wyszła mi podwyższona prolaktyna po obciążeniu wysoka w zasadzie bo 400 . TSH mam 2,4 i muracja MTHFR A1298C . Pojechała bym do niego wcześniej ale czekam na histeroskopie która też mi zlecił. Bije się z myślami co mi powie.

Ciesze się dziewczyny, ze u Was w większości dobre informacje:) Trzymam kciuki za wszystkie. W końcu dobre nastawienie to połowa sukcesu.
 
Do góry