reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Zula przepraszam, nie chciałam Cię przestraszyć:/ Mój lekarz powiedział, że 30mm to taka graniczna długość , poniżej zakłada pessar na wszelki wypadek (poniżej 25mm to już zagrożenie przedwczesnym porodem). Moja szyjka była raz 32mm, 34mm, 30mm, w szpitalu nawet 34-37mm , czyli zawsze tak na granicy... Ostatnio zrobiło mi się niewielkie wewnętrzne rozwarcie (przy robieniu "brzuszka" okazało się , że prawie cm się rozklejał i takie całkiem zamknięte było właśnie 25mm)... Przyznaje, że ja strasznie męczyłam go tym tematem (nawet co 1,5tyg ...:) i trochę nalegałam na ten pessar... A moje polegiwanie to chyba po to , żeby nie mieć wyrzutów sumienia...

Enya a Ty z pessarem masz pozwolenie na coś więcej niż leżenie? Trzymam kciuki za mamę,,
 
reklama
Aditko WOW!!!!!!!!!
Boska cena, ja na allegro wogóle ich nie znalazłam- tylko na wp. w sklepie internetowym. Może dlatego że zostały wycofane więc przy resztkach się szanują.
 
Alokin strasznie podrożały te testy w rossmanie.. Ja płaciłam 10-14zł (ostatnio ok 1,5mies temu).. Tak czy inaczej najważniejsze , że wszystko u Ciebie ok i dzidzia ma się dobrze:)
 
Hej dziewczynki. Ja już po urlopie, dotleniona, i nawet trochę słoneczka złapałam:) Dziś zaczęłam 31tydz, wizyta w środę więc zobaczę co tam słychać u malutkiej;) Ostatnio mam straszny problem ze spaniem, nie mogę znaleźć sobie miejsca, mam poduszkę-kojec motherhood, ale teraz nawet to nie pomaga, mogę leżeć max 2 godz i muszę wstać i pochodzić bo ból pleców i lewego boku jest nie do zniesienia.. i tak co noc, a od 6 jestem na nogach bo marzę tylko o tym by wstać. Co do upławów, to ja też mam od dawna spore i wodniste, ale to przez luteinę, choć nieraz bałam się jak mi pociekło po nogach, zwłaszcza po wyjściu spod prysznica, kilka razy sprawdzałam to u gina i zawsze było ok, więc przestałam na to zwracać uwagę..
A to mój już spory brzuszek. Podobno duży jak na 7 m-c;) pozdrawiam!
 

Załączniki

  • 1406576723290.jpg
    1406576723290.jpg
    20,2 KB · Wyświetleń: 92
Neli brzuch cudny zazdroszcze kopniakow
Enya kciuki za mamę
Zula to mam do ciebie rzut beretem i gratuluje parki. Co do szyjki ja dokulalam sie do prawie konca szyjak nie puscila ma mialam na koncu malutko i zakaz zalozenia czegokolwiek. Lezec i kwitnac pachniec ci zostalo:)
Adidko cisze sie ze Piotrus lepiej ile ci wazy moja pucia ma 9 tyg 4520.
Alokin uczucie mokrosci bedzie towarzyszyc do konca noestety ale trzymam kciuki zebys nie osiwiala

Enya niewiem ile bys musiala tego magnezu brac na takie objawy. Mam nadz ze t wiba steresu i mame
 
Neli ja w 28tc mam taki sam:D Mnie z dolegliwości ciążowych męczy tylko to swędzenie, ból spojenia od czasu do czasu, lekka zgaga raz na parę dni. Ale najgorsze jest to że w 28 tc jestem już 15 kg na plusie!!! Tyle to nie przytyłam w całej ciąży z Alą. Masakra po prostu bo w takim tempie to do 20 kg przytyję:-(

Karola, Zula co do pessaraja teraz już nie leżę tak jak wcześniej (zresztą trwało to tylko ok. 4 tygodni), mnie ginka nie zabroniła chodzić tylko się "oszczędzać". Ona też jest bardziej nastawiona na rozwarcie wewnętrzne i uwypuklenie się wód płodowych. A to jest nadal u mnie OK pomimo tej szyjki 25mm. Moja do tego jest podobno miękka. Teraz rano odprowadzam córkę na półkolonie, potem robię drobne zakupy do domu, potem niby leżę chyba że trzeba ugotować obiad (teraz nie gotuję bo córa ma pełne wyżywienie na półkoloniach) a potem muszę iść ją odebrać. I wszędzie a piechotę bo nie mam samochodu. Jeżdżę też autobusami, dzisiaj musiałam po półkoloniach jechać z córą do dentysty i też dojść. Jutro jade do mamy do szpitala też autobusem. Wcześniej musiałam pojechać na budowę, byłam u notariusza, u lekarza, w banku też autobusem....Dopóki mój tata był i samochód miał na chodzie to raczej z nim jeździłam, od czasu do czasu autobusem. Staram się polegiwać bo jak za długo chodzę to mnie boli pachwina i spojenie ale nie do przesady że cały czas i plackiem:) U mnie nie miałoby to nawet racji bytu - jestem sama z córką a coś musimy jeść, coś pić, remontem mieszkania też sie muszę interesować. Teraz będzie jeszcze gorzej jak mama po operacji, do tego usuwają jej węzły chłonne pod prawą ręką i będzie wymagała pomocy. Skoro samochód taty sie rozkraczył a my będziemy mieć swój (mąż jutro przyjeżdża i ma załatwić wszystkie formalności) to wiadomo że ja ją muszę przywieźć i wozić na naświetlania. A teraz jak maż przyjedzie mamy tysiące spraw do załatwienia bo przyjeżdża tylko na tydzień a potem dopiero pewnie za miesiac...

Alokin extra że wszystko OK, a widzisz -tak się martwiłaś:) Mnie też dzisiaj skurcze odpuściły:-)


A śniło mi sie znowu że urodziłam syna i do tego okazał się jakiś taki bardzo duży....Jeszcze ani razu nie śniła mi się dziewczynka.

Kaira no mnie ginka pozwoliła łykać 3x1 (a ja teraz zjadłam trochę więcej) bo powiedziała że objawem przesady może być biegunka a że ja nigdy nie miałam problemów w drugą stronę, nawet w ciążach (codziennie muszę skorzystać w tym celu z kibelka) więc jestem skłonna w to uwierzyć. No ale już mi odpuściło, później tylko mnie z deka muliło.

A ja też się pochwalę Basią w brzuchu (to co widzicie w formie kresek to efekty mojego drapania się) i moim fiśkiem :Alą:-)
DSC_1090.jpgDSC_1105.jpgDSC_1111.jpg
 

Załączniki

  • DSC_1090.jpg
    DSC_1090.jpg
    28,4 KB · Wyświetleń: 96
  • DSC_1105.jpg
    DSC_1105.jpg
    32,6 KB · Wyświetleń: 98
  • DSC_1111.jpg
    DSC_1111.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 99
Ostatnia edycja:
Enya ja biorę magne b6 7tabl na dobę(2-2-3) i nic takiego mi się nie dzieje... Może weź sobie jakiś węgiel medyczny...

Neli- super brzuszek:) W tym tyg nasze maleństwa powinny ważyć już ponad 1700g:)

Odnośnie magnezu, to zwracajcie uwagę czy bierzecie lek czy suplement diety (maglek i magne b6 to leki, chyba jedyne doustne). Skład może być podobny na etykiecie/ulotce , różnica polega na tym, że leki podlegają ścisłej kontroli i tylke magnezu ile delkaruje producent musi w nich być, a w suplemencie diety to już jak kto chce- mogą napisać cokolwiek, nikt tego nie sprawdza i nic nie grozi za nie do końca prawdziwą informację... Leki są droższe o kilka złoty , ale warto zapłacić i mieć pewność
 
reklama
Enya trzymam kciuki za Mamę,daj znać jak poszło.
Neli , Enya super brzuszki;-)
u mnie w ostatnim tygodniu, tez jakoś momentalnie się powiększył, nawet pierwszy raz mi miejscówki w tramwaju ustąpili;-)
ale wage nadal sie dobrze trzyma, bo poki co tylko 2 kg do przodu..

Zula moja szyjka ma 34mm, i lekarz na usg i moj gin twierdza że to bardzo dobrze, i żadnych zakazów nie mam...
ale tez mam jakies paranoje i jestem mega upierdliwa w tym temacie i kaze sobie ja sprawdzac na usg, bo podobno czasami zwykłe badanie ginekologiczne nie wystarczy.

Karola to mozna aż tyle tego magnezu ?
a jak tam Dziewczyny z wapniem, bierzecie tez osobno , czy tylko w diecie wprowadzacie ?

Neli to kłopoty ze spaniem to chyba zadośćuczynienie za "bezobjawowa" ciąże, mdłosci nie miałyśmy to teraz trzeba "pocierpiec "
mnie oprócz spania, dopadła rwa kulszowa czy inne dziadostwo, lewy pośladek a dokładnie kosć , napierdziela tak, ze w ogóle schylac sie nie mogę:-(
ale cóż takie cierpienie to pikuś :-)
gorszy mam problem, bo tak jak nigdy nie lubiłam słodyczy , teraz mam po prostu jakis amok, nawet na widok zdjęc mi ślina cieknie...
a tu dupa, przy glucphage totalny zakaz:-(
 
Do góry