reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@kas dziekuje Ci za kopie stopki bo ja na prawde jej nie widze.
Ja mam antykoagulant 29 przy normach 31-44 lekarz nic nie wspominal ,ze wynik watpliwy czy cos ale jemu to juz do konca nie ufam[emoji4]
Tez bede brala heparyne,juz zdecydowalam,nie wiem tylko czy potrzrbuje ten steryd ktory Wy bierzecie.
Mam te mutacje co Ty.

@bea25ta Ja tez sie dopisuje do listy oficjalnych straczek[emoji4]dzis 2dc [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Funia, opiszę historię mojej ciąży po 20 tyg (wtedy odstawiam część leków i chcę napisać jak to przebiegało). Dzisiaj kończę 13 tydzień :)
Tu Ci kopiuję moją stopkę:

Dwa aniołki: 08.2015 [*]-6 tc, 06.2016 [*]-6/7 tc.
diagnoza: allo-mlr 5,5%; antykoagulant toczniowy 36,5; MTHFR C677T heteroz.; MTHFR A1298C heteroz.; mutacja Pai-1 homozygota, D3 25,00.
leczenie: Metylowe B9,B6,B12, Encorton 10 mg 1x1, Acard 75 1x1, Duphaston 2x2, Clexane 0,4, D3 - 3 krople x800j., euthyrox 50 (przy tsh>2,5).

Ja nawet bez mutacji dostałabym od mojej dr clexane i acard, bo raz że toczeń mam w górnej granicy, a dwa, że to typowe leki żelaznego zestawu.
Kasiu mogę dopisać cie do drugiego wątku. Chyba ze chcesz coś dodać.
Pasma śluzu to nic złego
 
Dziewczyny zwracam sie do Was o pomoc, jako ze jesteście skarbnica wiedzy w tym temacie.

Dostałam wyniki badań homocysteina 5,70 wiec chyba jest w porzadku natomiast kwas foliowy 24 norma od 4,60 do 18,70. Wczesniej brałam zwykły kwas foliowy, od 3 tygodni biorę Metafolin z solgaru. Przestać brać na jakiś czas czy kontynuować?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny zwracam sie do Was o pomoc, jako ze jesteście skarbnica wiedzy w tym temacie.

Dostałam wyniki badań homocysteina 5,70 wiec chyba jest w porzadku natomiast kwas foliowy 24 norma od 4,60 do 18,70. Wczesniej brałam zwykły kwas foliowy, od 3 tygodni biorę Metafolin z solgaru. Przestać brać na jakiś czas czy kontynuować?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Katarina, my wszystkie z mutacja MTHFR ten kwas foliowy mamy ponad norme, bo zwykłego kwasu nasz organizm nie wchłania. Ja brałam kwas foliowy metylowy przed ciążą i w trakcie ciąży. Dlatego brać metafolin, który nasz organizm przyswaja.

mhsv3e5ez4n46979.png
 
Wolna podjednostka betahc 46, 320, PAPP-A 5,288.
Obliczenia: Ryzyko podstawowe(na podstawie wieku wieku):
Tr21->1:894; Tr18 ->1:2133;Tr13-> 1 :6705

Ryzyko skorygowane (uwzględnia wiek, pomiary i badania biochem.)
Tr21->1:17 880; Tr18 -> <1:20 000; Tr13-> <1:20 000


a może któraś jednak wie co z tymi pasmami śluzu w moczu?
Moja ginekolog kazała przed badaniem moczu zakładać tampon dopochwowo, wtedy mamy pewność, że to co idzie do badania to napewno mocz i tak robiłam całą ciążę, wyniki były cały czas w normie.

Przepraszam, że post pod postem, ale pisze z telefonu i nie udaje mi się cytować kilka postów na raz.

mhsv3e5ez4n46979.png
 
reklama
Do góry