reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Magda 1208 witaj w naszych szeregach, czeka Cię długa droga ale jeśli pieniądze nie są przeszkodą walcie do Warszawy do Dubrawskiego, on pokieruje Cię na wszystkie badania i powie co i kiedy bo badania trzeba robić w różnych dniach cyklu np.hormonalne. Ja dopiero po 5 poronieniach do niego trafiłam i już jestem na finishu.
Poczytaj też to forum, znajdziesz tu wszystkie informacje.
 
Agnieszka P Dziękuje za informację czy możesz napisać dlaczego akurat do tego lekarza przepraszam za to pytanie ale mam straszny mętlik w głowie co do kolejnych poczynań i lekarzy chciałbym trafić do najlepszego specjalisty aby uniknąć kolejnych strat bo psychicznie jestem zmęczona.
 
Też uważam, że część badań warto zrobić na nfz, choć gdyby mnie było stac bez problemu, pewnie nie czekałabym do tego genetyka tak długo i poszłabym prywatnie. A tak to oszczędności wolę trzymać na szczepienia. Któraś z Was była moze w poradni Genetycznej w Krakowie na Botanicznej? Długo czeka się na badania i ich wyniki od pierwszej wizyty?
 
Magda w polsce masz dwoch najwiekssych specjalistow od poronien to jest malinowski i dubrawski jesli stac cie na nich to poczytaj jednego i drugiego i sie zdecyduja przy czym malinowski na pewno cie zaszczepi
 
Hej dziewczyny, wklejam listę badan, moze sie przyda. Ja robiłam wszystkie oprócz kariotypow i mrl. Wszystkie prywatnie zrobiłam. Ja z tych co lubi od razu realizować plan.

Antytrombina III, aktywność (AT)
Antykoagulant toczniowy (LA)
Białko C, aktywność
Białko S wolne
Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)
Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG

Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
Czynnik V Leiden
MTHFR C
MTHFR A
Kariotypy twoje i partnera
Badanie genetyczne popłodu

Te w dalszej kolejności:
Subpopulacje limfocytów (NK)
Allo-Mlr (z partnerem)
 
Hej dziewczyny
Ja już po urlopie .
Do pracy idę na 15 więc jeszcze trochę czytam co tu u was .
Witam nowe koleżanki .

Balalajka
Pytałaś mnie o leydena .
Ja go mam i ze mną dziwna sprawa bo moja ginka mówi że jeśli się ma tą mutacje to wszystkie dzieci się porania do 20 tygodnia ciąży , a ja mam już dwóch chłopców cudem dawno temu urodzonych ....??Ginka mówi że nie wie jak to jest możliwe że ich donosiłam bez leków
Oczywiście trzeba brać koniecznie clexan lub inną heparynę .to powinno być wtedy wszystko ok.
Ja przy clexanie 40 nie utrzymałam kolejnej ciąży .Poronoenie samoistne wtedy miałam i ledwo co pęcherzyk tylko był .
Następna na clexanie 80 było wszystko ok ale niestety dzidzia była chora ..Wcześniej miałam jeszcze pusty pecherzyk i kolejną ciąże z zatrzymanym serduszkiem - obydwie bez heparyny bo wtedy jeszcze nie wiedziałam że mam leydena .
Gaeneralnie chodzi o to żeby przyjmować duże dawki clexanu dostosowane do wagi .0.1 na kg masy ciała .Jeżeli ważysz 60 kg to clexan 60 .
Ja przy wadze 57 brałam nawet 80 bo tak mi zalecił gin .i moja endocrynolog .Lek miałam na ryczałt .i brałam już go od owulacji .Trzeba uważać przy tym na skaleczenia bo krew się leje strumieniami .Progesteron można ale w bardzo małych dawkach bo on zagęszcza krew .
Do końca życia acard i zero hormonów .
Pozdrawiam wszystkie " Staruszki " forumowe .
 
a fraxi 0,6 to jaki dopowiednik clexane?
40 mg Clexane = 5000 J.M./0,2ml Fragmin = 0,6 ml Fraxyparine
60 mg Clexane = 7500 J.M./0,3ml Fragmin = 0,8 ml Fraxyparine
80 mg Clexane = 1000 J.M./0,4 Fragmin = 1,0 ml Fraxyparine

ja mam jakby clexane 60 ale ja nie mam leidena. Przy wadze 55 kazal pan z krakowa zwiekszyc ale ja nie zwiekszylam bo mi malina powiedzial, żeby nie zwiekszac. mam porobione badania i dopiero wyniki beda 30 sierpnia oby nie bylo zapozno. znow panikuje aaaaaaaaaaa ide stad


fuck ja mam fraxi o,6 czyli clexane 40 kurde boje sie teraz. zreszta jakie to ma znaczenie przy clexane 0,8 tez poronilam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczyny

lamia - przykro mi bardzo :( Dla pewności sprawdź betę...

fondie - Dr Janosz nie jest immunologiem tylko ginekologiem, który "liznął" trochę dziedzinę immunologii. Nie wprowadzaj dziewczyn w błąd, proszę Cię...

nafoczka - cieszę się, że wracasz do zdrowia :)

Aga - trzymam kciuki za owocną ciążę z IUI :)

Witam nowe koleżanki, szkoda, że w takich okolicznościach... :oops:
 
Do góry