reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówki w Szczecinie i okolicach

Witam :) jestem tu od dziś. Szukałam informacji na temat szpitali w Szczecinie i Policach, zwariować idzie. Mam jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji, bo termin na 29 kwietnia, ale warto popytać o to i owo :nerd: mam w planach pojechać do wybranych szpitali, ale to raczej w przyszłym roku :) póki co, było by miło, jakby która co nie co powiedziała jak to jest w końcu z tym znieczuleniem, z tego co wiem, to od maja tego roku na Pomorzanach jest nowy ordynator, no i że znieczulenie jest darmowe i nie ma dziennych limitów. Wie ktoś jak to jest z ze znieczuleniem w Zdrojach i Policach? słyszałam, że w Zdrojach się płaci, jeśli tak to ile? o Policach nie wiem...
 
reklama
W Policach na pewno nie ma znieczulenia zewnątrzoponowego. Jeżeli chodzi o Zdroje to pierwsze słyszę, żeby się płaciło. Ja jak przyjechałam na porodówkę to tylko zapytali czy chcę czy nie, Akurat odmówiłam, ale o opłacie nic nie wspominano. Jedyna opłata o jakiej mówiono przy zwiedzaniu szpitala to za ubranko dla taty (jeżeli chce być przy porodzie a nie rodzi się z fundacją).
 
Pierwsze dziecko rodziłam na Pomorzanach, zakończyło się cc i ogólnie nie byłam zadowolona z porodu. Teraz zastanawiam się nad Zdrojami, chcę próbować naturalnie, ale wszystko zależy jakie będą prognozy co do wielkości maleństwa. I tu mam pytanie, jak wygląda opieka po cięciu? Kiedy maluszka przynoszą do mamy i przystawiają do piersi. Zależy mi, żeby dziecko było ze mną jak najszybciej, ale czy można liczyć na pomoc w podaniu dziecka do karmienia, przewijaniu itp??
 
Ja najchętniej rodziłabym w Gryficach, rodzinne miasto, ciotka jest położną, oddział i jego działanie jest mi znane, do rodzenia sale jednoosobowe, na oddziale jest wanna, piłki, drabinki itp. sprzęt do KTG, inkubatory, sprzęt do badania słuchu noworodka, naprawdę dobrze wyposażony oddział do porodu. Rodzić można z osobą towarzyszącą, nie ma nawet problemu z własną muzyką, oczywiście sala do cc. Po porodzie sale dwuosobowe z łazienkami, dziecko cały czas przy mamie. Położne chętne do wszelkich konsultacji, przy bólach, problemach z karmieniem, cokolwiek by się działo. Na salach poporodowych widzenia bez ograniczeń, tylko podczas konsultacji lekarskich goście są wypraszani z sal. Nie pamiętam tylko dokładnie co trzeba mieć ze sobą do szpitala z tego co kojarzę to tylko majtki jednorazowe, wodę do picia, ciuszki dla dziecka na wyjście.

To byłby mój wybór numer jeden gdyby tylko było to możliwe.
Niestety termin porodu mam na sam środek sesji letniej, więc muszę przyjąć opcje porodu w Szczecinie i przyznam szczerze, że będę miała spory problem bo bardzo chciałabym "zdążyć" do Gryfic.

Zastanawiałam się nad pomorzanami, biorąc pod uwagę ewentualną opiekę nad noworodkami gdyby coś się stało, ale przeraża mnie trochę podróżowanie do toalety i w natłoku informacji trochę się zagubiłam. Czy dziecko może stale przebywać z mamą ?

Myślałam też o Policach, bo z tego co od was wyczytałam ma całkiem niezłe opinie, ale 15-20 km jak zacznę rodzić może stanowić dla mnie opcje nie do pokonania i w sumie nie pamiętam o Policach nic więcej.

Ktoś mógłby mi doradzić najlepszą opcje biorąc pod uwagę opisane na początku Gryfickie warunki? Uda mi się znaleźć w Szczecinie podobną opcje?
Dodam, że zależy mi na porodzie naturalnym - jeśli będzie taka możliwość, chciałabym żeby dziecko zaraz po porodzie było ze mną i pępowinę odcięto dopiero jak przestanie tętnić, natomiast nie wiem jeszcze czy poród z tatusiem czy bez - nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie.
 
J
Zastanawiałam się nad pomorzanami, biorąc pod uwagę ewentualną opiekę nad noworodkami gdyby coś się stało, ale przeraża mnie trochę podróżowanie do toalety i w natłoku informacji trochę się zagubiłam. Czy dziecko może stale przebywać z mamą ?
Na pomorzanach dzidzie masz cały czas przy sobie :) Bardzo polecam ten szpital ":)
 
Czy któraś z was ma wiedzę w ktorym szpitalu nie ma problemu z otrzymaniem znieczulenia zewnatrzoponowego do porodu sn?
 
Witam:)
Niebawem urodzę moje pierwsze dzieciątko (termin mam na 24 lutego) i w związku z tym szukam aktualnych informacji o szpitalu w którym zamierzam rodzić, tj. o szpitalu w Policach. Są tu może mamusie które niedawno tam rodziły? Albo ciężaróweczki takie jak ja, które chcą rodzić w ww. szpitalu?
smilie1.gif

Zastanawiam się jak tam podchodzą do znieczuleń? i co trzeba mieć w swojej wyprawce, a co zapewnia szpital..? Czy po porodzie położne pomagają młodym mamom, np. przy kąpieli...?
smilie1.gif
Myślałam też ostatnio o tym, czy jest tam możliwość zapłacenia za osobny 'pokój' w którym można zostać z mężem..?
Jeśli któraś z Was wie cokolwiek jak jest aktualnie w szpitalu w Policach, to byłbym wdzięczna za każdą wypowiedź
smilie1.gif

Pozdrawiam!
Ania
smilie1.gif
 
pola znieczulenie pomorzany, zdroje

Dzieki za info. Musze przyznac ze jestem zaskoczona bo chodziłam na szkole rodzenia do zdrojow troche ponad rok temu i mówiono wówczas ze chocby nie wiem co sie dzialo to rodząca nie otrzyma na zadanie znieczulenia zzo do porodu sn... Mam nadzieje ze Twoja teoria sie sprawdzi bo Zdroje mi bardzo pasują.
 
reklama
Znieczulenie zewnątrzoponowe jest tam od 1.07.2013 r. Ja tam rodziłam właśnie w lipcu i zapytali mnie czy chcę znieczulenie.
 
Do góry