reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówki w Szczecinie i okolicach

reklama
Po przyjściu na porodówkę, gdy założą wenflon, pobierają od razu krew do analizy czy nie ma przeciwwskazań do znieczulenia. Wynik jest po ok. godzinie (ja tak miałam). Oczywiście wcześniej pytają czy chce się skorzystać z zzo. U mnie anestezjolog wkłuł się w kręgosłup gdy miałam rozwarcie 3,5 ale u mnie wszystko dłuuugo nie chciało ruszyć, mimo hektolitrów oksy... Dopiero po zzo nagle było 6 a za chwilę pełne rozwarcie...
 
Jest dostępne, ale płatne i to sporo... Chyba tylko na Zdrojach nie mają, ale za to jest gaz rozweselający, przynajmniej tak miało być... A na Pomorzanach za darmo, na życzenie pacjentki...
 
Cześć dziewczyny!

A czy wiecie coś "na gorąco" o porodówce w Zdrojach? Ja słyszałam, że mają spore obłożenie i czasem odsyłają pacjentki, ale czy to prawda tego nie wiem, zasłyszane gdzieś na innym forum.

Może któraś rodziła, bądź ma taki zamiar i chciałaby się podzielić ze mną wrażeniami. Mam jeszcze trochę czasu przed podjęciem ostatecznej decyzji dlatego będę wdzieczna za informacje.
 
Hej :)

Marta Zdroje mają faktycznie duże obłożenie - rodziłam tydzień temu na Pomorzanach, to właśnie była ze mną w pokoju dziewczyna którą odesłali, bo nie było miejsc...
Jestem świeżo po porodzie to mogę teraz napisać swoje zdanie na temat porodówki na Pomorzanach :tak:

Zacznę od plusów:

- można skorzystać ze znieczulenia, ja to zrobiłam i nie żałuję, mój poród w porównaniu do pierwszego to lajcik ;-) Jest jedno ale, ja już na wstępie usłyszałam na sali porodowej, że zzo owszem, ale nie wiadomo czy będzie wolny anestezjolog, bo akurat robi wkłucie innej pani. Udało się, lecz jak widać nie ma chyba 100% gwarancji i jest lekka niepewność
- personel (zarówno na porodówce jak i oddziale położniczym) na poziomie, z małymi wyjątkami (ale zawsze się trafi jakaś lekarka baba jaga ;-) ) Za to położne i pielęgniarki bardzo miłe.
- no i bardzo dobra opieka nad noworodkiem. Miałam wrażenie że na oddziale pracuje dosłownie sztab ludzi, położne non stop przychodziły do sal, pytały czy pomóc, kąpały dzieci, pokazywały jak karmić, przewijać, pielęgnować. Warto też dodać, że na Pomorzanach jest bardzo dobra opieka na oddziale patologii noworodków i matka może tam non stop przebywać z dzieckiem.
- oddział i sale czyste. Nie są super nowoczesne, jak np. w Policach czy Zdrojach, ale zadbane i widać dbałość o porządek (inna pani od zmywania umywalki, inna od koszy na śmieci, jeszcze inna od mycia podłóg itp)

Minusy:

- łazienki: poza jedną czy dwoma salami, które mają własne są one ogólnodostępne i niestety w nie najlepszym stanie.
 
reklama
Do góry