reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówki w Szczecinie i okolicach

ja usg przepływowe robiłam o tu: USG Doppler - polecam
byłam również na unii ale u hahsa lepiej

Dzięki za info. To już kojarzę, że siostra męża robiła tam.
Właśnie dzwoniłam tam. Zabili mnie cenami. Byłam nastawiona na 170 zł. A okazalo się, że 170 zl to takie zwykłe. Trójwymiarowe 270 zł, a z przepływami dwuwymiarowe nie wiele mniej.
No i zastanawiam się, czy wyłożenie teraz takich pieniędzy coś zmieni. Dobiegam końca 33 tygodnia ciąży. Poród już prawie za pasem. Może nastąpić wcześniej ze względu na cukrzycę. Czy jeszcze można coś zmienić do czasu porodu u dziecka na podstawie takiego USG, jeśli coś było by nie tak? Czy tylko pozostanie mi przyjemność popatrzenia na to USG?
Acha, ten ich super spec od USG - Węgrzynowski, czy Węgrzynowicz ma już zajęte terminy do końca roku. Czyli w moim przypadku i tak już za późno. Pozostaje dwóch innych lekarzy.

Na Unii niestety nie mogę się dodzwonić. Komunikat "Linia abonencka uszkodzona". Albo uszkodzona albo odlożyli słuchawkę, jak to się dzieje często w szpitalach czy przychodniach, żeby im nie przeszkadzano. :-D
Pozdrawiam Hania
 
reklama
czesć Haniu
ja właśnie byłam u tego lekarza:tak:
uwazam ze warto zrobić badanie przepływów podczas usg... nie wiem czy czytałaś coś takiego: https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...towac-zycie-twojego-dziecka-19582/index8.html

był nawet przypadek na naszym forum ze dziewczynka ze zdrowiuśkiej ciąży donoszonej do końca chyba zmarła zaraz po urodzeniu- to mogło być przyczyną:-( nie zdarza się często ale warto wiedzieć ze z naczyniami wszystko dobrze
 
uwazam ze warto zrobić badanie przepływów podczas usg...

Piszesz chyba teraz o przepływach krwi w łożysku? Ja się zbytnio na tym nie znam, więc pytam.
Na pewno warto obejrzeć serducho dziecka, bo to chyba jedyne co można podleczyć w życiu prenatalnym u noworodka. Serducho na pewno sprawdzają na Pomorzanach, przeplywy w łożysku chyba też. Więc to miałam ale we wrześniu jeszcze.
Cukrzyca tak mnie dobiła psychicznie, że mi przyszło do głowy sprawdzenie dokładniej jeszcze teraz. Zależy mi najbardziej na dobrym specu (bo wiadomo, że odczytywanie USG nie jest wcale zawsze łatwe) i sprawdzeniu tego co ważne. Efekty wizualne i "wodotryski":-) nie są takie istotne.
A jak to USG wygląda na Unii? Czy jest tam dobry lekarz?
Spotkałam kiedyś pewną panią w ciąży i mówila, że robiła USG na Unii i byla zadowolona ale być może nie robila na Felczaka, więc nie ma porównania.
Czy wiesz jaka jest cena USG na Unii?
Pozdrawiam Hania
 
Hej:-) ja w ciąży dwukrotnie robiłam USG na Unii i byłam bardzo zadowolona (tam też rodziłam):tak:
za pierwszym razem USG robiła mi pani doktor- bardzo miła, wszystko pokazała na ekranie, wytłumaczyła i co najważniejsze wszystko dokładnie sprawdziła (przepływy, bicie serduszka):-) dodatkowo bardzo nam z mężem zależało poznać pleć dziecka, które jak na złość nie chciało się odwrócić, wiec lekarka wszystko sprawdziła, a mi kazała chwilkę pochodzić po schodach i wrócić za 15min i zrobiła mi USG jeszcze raz:-) za drugim razem trafiłam na lekarza- także miły i cierpliwie wszystko tłumaczył i pokazywał:tak: za 3D i nagranie na płytkę zapłaciłam 230zł
 
Siostra mężą urodziła przedwczoraj syna (szczęście, bo mają już 3 córki :) ).
Rodziła na Piotra Skargi. Bardzo zadowolona. Urodziła chyba przez godzinę. Nawet jej nie cięli. Ona rodzi dzieci jak kociaki. :)
Dziś już ją wypuścili.
Szpital sobie chwali i atmosferę tam panującą. Zresztą w jej wypadku to nic dziwnego, skoro mąż pracuje dwa piętra niżej i jest ortopedą.
Jedynie co jej się tym razem nie podobało, to zbyt dużo wałęsających się ludzi.
A wynika to z tego, że dużo pacjentek, bo ponoć przenowszą oddział z Unii do Polic.
Czy wiecie coś na ten temat? Czy na Unii nie będzie już porodówki?
Przypuszczam, że w związku z tym i inne szczecińskie porodówki przeżywają oblężenie.
Zaczynam mieć obawy, że jak pojadę do szpitala na poród, to nie będzie dla mnie miejsca.
Pozdrawiam Hania
 
Ostatnia edycja:
Północny Wietrze, to jest link z którego myślę, że można się coś dowiedzieć o USG na Unii:
USG NA UNII
W zakładce "lekarze" widać kto robi badanie i ja oprócz Węgrzynowskiego mogę polecić jeszcze jak najbardziej Świderskiego i Płonkę. Reszty lekarzy nie znam. Ja za badania nie płaciłam bo miałam tam skierowanie od lekarza NFZ (z przychodni przyklinicznej) i robili mi jak leżałam na patologii. Do Świderskiego nabrałam takiego zaufania, że zaczęłam chodzić do niego prywatnie (od 33 tc) i tak jest do dzisiaj.
 
Rozmawiałam dziś z diabetologiem dr-em Ogonowskim na temat tego czy mogę rodzić na Piotra Skargi. Mówiłam, że ginekolog do ktorego chodzę na fundusz skrytykował mój wybór, jak i wybór ginekologa, do którego poszłam prywatnie. Dr Ogonowski domyślił się o jakiego ginekologa chodzi (ten co poszlam prywatnie), jak powiedziałam, że jest ordynatorem na Piotra Skargi. Powiedział, że jest bardzo dokładny i żebym nie słuchała tego co jeden lekarz powiedział na drugiego. Według niego ilości insuliny, jakie przyjmuję są na tyle małe, że na Piotra Skargi sobie z tym poradzą. Mam jeszcze porozmawiać na temat tego gdzie rodzić z dr-em Puchalskim i jak on to widzi i przy następnej wizycie powiedzieć o tym dr-owi Ogonowskiemu.
A jeśli się boję, to mogę rodzić w klinikach: Police, Zdroje lub Pomorzany.
Czyli decyzja jeszcze przede mną.

Zarowno Ogonowski, jak i Puchalski mają doskonałe opinie na "Znany lekarz"

Jarosław Ogonowski, Dobry diabetolog, Szczecin - opinie w wyszukiwarce i rankingu lekarzy ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Andrzej Puchalski, Bardzo Dobry ginekolog, Szczecin - opinie w wyszukiwarce i rankingu lekarzy ZnanyLekarz.pl

Pozdrawiam Hania
 
Ostatnia edycja:
Ja też myślę o szpitalu w Policach, świeżo odremontowany oddział, tyle że to oddział PAMu więc mogą przychodzić studenci, co mi się średnio podoba, no ale warto rozważyć wszystkie za i przeciw.
 
reklama
Ja myślę o zdrojach.To też szpital kliniczny ale bez studentów.Muszę się tam wybrać na oddział i zobaczyć co i jak.Przeżyłam nalot gapiów po pierwszym porodzie w innym mieście...nic przyjemnego...tym bardziej ,ze ordynator był chamem i nie szanował pacjentek a wręcz poniżał popisując się przed personelem.
 
Do góry