reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród

Podoba mi sie natomiast brak odwiedzin i zabieranie dzieciaczków na noc.

Moja koleżanka opowiadała, że jak była rok temu na porodówce w Warszawie, nie było miejsca na poporodowym i położyli ją do jakiejś innej sali gdzie nie było możliwości przebywania razem z dzieckiem, więc dziecko było na innym piętrze niż ona. I następnej nocy przywieźli do niej jakąś dziewczynę świeżo po porodzie, którą też rozdzielono z dzieckiem. I ta dziewczyna ryczała non-stop do rana, dopóki nie wstała i nie poleciała zobaczyć gdzie jest dziecko. A moja koleżanka mówi, że była super szczęśliwa, że po porodzie mogła sobie spokojnie pospać :-D Tak więc co kto lubi.
 
reklama
nie wiem jak będę się czuła po porodzie, ale na dzień dzisiejszy myślę że lepiej jak dziecko będzie przy mnie w nocy i do tego będę dążyć
 
edytka ja też tak myślę..
Zobaczenie dziecka tuż po porodzie i przebywanie z nim będzie dla mnie tym, na co czekam niecierpliwie.
Ale wiadomo, teraz mogę się zarzekać, że tak będzie... a później okaże się, że bede na tyle obolała i zmęczona, że będę chciała najpierw wypocząć..:confused:
 
Ja małego będe chciała mieć przy sobie.Zuzie 20 minut po cesarce mi przywieźli(na moją prośbę) i zaczełyśmy od razu walkę o cyca i się udało.Już Jej nie oddałam nawet na chwile mimo zmęczenia i ograniczenia bo leżałam 24h na płasko.
 
A w szpitalach w których rodzicie dają dziecko zaraz po wyjściu na świat na brzuch mamy? U mnie tylko na chwilkę, tak żeby się uspokoł. Potem zabierają na 10 min, myją ważą ubierają i znów wraca do mamy. Można też sobie zażyczyć żeby dzidziuś dłużej poleżał na mamie. Czytałam że ten pierwszy kontakt jest bardzo ważny dla maleństwa.
 
Ja to sie najbardziej nad tym przystawianiem do piersi zaraz po porodzie zastanawiam, jak to jest.. czy dzidzius wie o co chodzi i jak ssac? I mama taka zszokowana zaraz po narodzinach.. marzy mi sie, zeby tak wlasnie bylo, zeby od razu bez problemowo zaczelo ssac ale tyle sie naczytalam, ze moze nie byc pokarmu albo moga byc problemy z technika przystawiania.. ze sie tym tematem stresuje..
 
pamiętam, ze jak mi urodzili córcię :-) to nie miałam jej przy sobie prawie przez 12 godzin. i wcale mi tego nie brakowało. nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale czasami takie uczucie się zdaża. a jak mi ją pokazali to długo patrzyłam na nią i nie mogłam uwierzyć, że to moja córcia, do kogo ona podobna itd...
takie typowe odczucia matczyne przyszły w 2 dobie po porodzie.

ciekawe jak będzie teraz?
 
reklama
pierwsze przystawienie do piersi jest bardzo ważne, powinno nastąpić nie później niż 2 godziny po porodzie i nawet jak dziecko wyssie 2 kropelki siary to już jest sukces, bo od tego momentu zaczyna się najczęściej laktacja
 
Do góry