reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Czesc Evvella. Nic sie nie martw ta plamka. Moja gin mi mowila, ze rózne rzeczy moga podczas ciazy wyjsc, ale to wszystko zniknie po porodzie. Akurat ja pytalam o ta linie wzdłuż brzucha i w rozmowie wlasnie wyszlo, ze wiele rzeczy moze sie pojawic, ktore znikna.
Wczoraj na wieczor mąż mnie zabral nad zalew w NH. Pospacerowalismy troszke, myslalam, że moze cos sie ruszy, a tu cisza, Zuzia tylko przebiera nóżkami w brzuchu :-)
Dzisiaj wzielam sie za ogarniecie mieszkania, troszke sie poruszam w domu, skoro za oknem taki upał...
 
reklama
dzięki judka:-) oby zniknęły:-). Linia na brzuchu na pewno zniknie bo to już przerabiałam, ale te na twarzy to pierwszy raz. A apropo linii na brzuchu to nie wiem dlaczego ale moja to jakoś tak dziwnie łukiem od piersi idzie do pępka heh.
Też musze ogarnąć w domku a nic mi się nie chce, dzisiaj opuściły mnie moce i ciągle przy wiatraku siedzę. Piszcie coś kobietki bo nudyyyy:rolleyes2:
 
Judkaa, Angela- te skurcze u mnie w nocy pojawiały się co 2,5 h, potem od 12 w południe co 1h, a o 17 zebraliśmy się do szpitala bo czułlam,że są co 10-15 minut....ale powiem Wam,że u mnie na prawdę te skurcze szybko się pojawiły, byłam tak zdenerwowana,że później już nawet nie liczyłam ich częstotliwości, ale uwierzcie mi-jak się zacznie będziecie wiedzieć,że to TO :-):-) Co do Żeroma-jeszcze raz potwierdzam- super opieka nad rodzącymi i dziećmi....choć neonatolodzy są jacy są-oschli i oziębli, tak przekazują informacje,ale ja zacisnęłam zęby, bo wiedziałam,że dzieciątko mi wyleczą, więc na pewno was z chorym dzieckiem nie wypuszcza do domu-czego ja jestem żywym przykładem !!! Położne są super, jedna tylko mi zaszła za skórę, ale może miała zły dzień, a tak ogólnie -skoro ja przeżyłam tak długi pobyt to WY też dacie radę!!! A bycie mamą jest cudowne-choć noce nieprzespane a w dzień człek chodzi jak zombi, to widok naszej kruszynki wszystko nam wynagradza:-D Powodzenia Dziewczyny!!!!
 
Dziewczyny własnie wyszla ode mnie położna środowiskowa, bo byla żebym wypełniła deklaracje - cudowna kobieta :) zapytałam o te skurcze i powiedziała, że czas trwania skurczu to od momentu jak sie zacznie do konca - logiczne, a przerwa między nimi/ulga to poprostu częstotliwosc/częstość skurczu i nie ma co kombinować - to jest tez dla mnie logiczne!!! Natomiast mierzenie częstotliwosci skurczu od poczatku jednego do poczatku drugiego jest dla mnie wlasnie dziwne i nielogiczne, bo po co w to wliczac czas trwania skurczu plus przerwe miedzy skurczem. Ja liczyc bede tak jak napisalam na poczatku, bo to jest dla mnie proste i logiczne.
 
Evvella, mi żadne plamki na twarzy nie wyszły, cera ładna o dziwo, bo bałam się że jakieś wypryski mi wyjdą, ale do tej pory czyściutko;) A linia na brzuszku też mi jakoś tak krzywo leci;) Wszystkie takie zacienienia na skórze powinny wrócić po ciąży, po to wszystko przez zwiększony progesteron przez te 9 miesięcy aby utrzymać ciąże.

Ja również już wcześniej poprałam wszystkie ciuszki, pościele i kocyki, poprasowałam i wsadziłam do komódki i szafeczek;) Lubię czasem otwierać i się tak wzrokowo nacieszyć;p
W weekend zwykle cisza bo się mężów wykorzystuje na jakieś spacerki zakupy i takie tam.
A ja w środę idę na wizytę do gin i będzie USG, nie mogę się doczekać...ciekawe ile już kruszynka waży. Wcześniej chodziłam do gin. raz w miesiącu, a teraz mam już chodzić co dwa tygodnie (chyba żeby się coś działo) ale u mnie spokojnie, czasem mnie skurcz delikatny złapie ale nie powtarza się. A bandzioch już taaaki wielki, a tu jeszcze z ponad miesiąc czekania.

judka Ciebie tak wcześniej nastraszyli przedwczesnym porodem, a tu akcji niema, coś ich prognozy się nie sprawdzają, jeszcze się okaże że na złość będzie chciało dziecię jeszcze dłużej niż trzeba posiedzieć...Ale ponoć można przyspieszyć zwiększoną aktywnością:) np. chodzenie po schodach tam i we wte i takie tam długie spacerki;) Chociaż niektóre dzieci to chyba bardziej usypiają przy takim bujaniu podczas chodzenia (u mnie tak jest przynajmniej). Trzymam kciuki żebyś niemusiała długo czekać na maleństwo:)
 
Evvella, mi żadne plamki na twarzy nie wyszły, cera ładna o dziwo, bo bałam się że jakieś wypryski mi wyjdą, ale do tej pory czyściutko;) A linia na brzuszku też mi jakoś tak krzywo leci;) Wszystkie takie zacienienia na skórze powinny wrócić po ciąży, po to wszystko przez zwiększony progesteron przez te 9 miesięcy aby utrzymać ciąże.

Ja również już wcześniej poprałam wszystkie ciuszki, pościele i kocyki, poprasowałam i wsadziłam do komódki i szafeczek;) Lubię czasem otwierać i się tak wzrokowo nacieszyć;p
W weekend zwykle cisza bo się mężów wykorzystuje na jakieś spacerki zakupy i takie tam.
A ja w środę idę na wizytę do gin i będzie USG, nie mogę się doczekać...ciekawe ile już kruszynka waży. Wcześniej chodziłam do gin. raz w miesiącu, a teraz mam już chodzić co dwa tygodnie (chyba żeby się coś działo) ale u mnie spokojnie, czasem mnie skurcz delikatny złapie ale nie powtarza się. A bandzioch już taaaki wielki, a tu jeszcze z ponad miesiąc czekania.

judka Ciebie tak wcześniej nastraszyli przedwczesnym porodem, a tu akcji niema, coś ich prognozy się nie sprawdzają, jeszcze się okaże że na złość będzie chciało dziecię jeszcze dłużej niż trzeba posiedzieć...Ale ponoć można przyspieszyć zwiększoną aktywnością:) np. chodzenie po schodach tam i we wte i takie tam długie spacerki;) Chociaż niektóre dzieci to chyba bardziej usypiają przy takim bujaniu podczas chodzenia (u mnie tak jest przynajmniej). Trzymam kciuki żebyś niemusiała długo czekać na maleństwo:)

No własnie Angella tego sie obawiałam, ze urodze po terminie :/ ale spokojnie, mamy jeszcze ponad tydzien, a dzisiaj na 12 jedziemy na wizyte do gina i o 16 kolejne KTG.
Dodam jeszcze, ze wczoraj zapytalam ta polozna srodowiskowa o szpital, czy dobrze wybralismy - powiedziala, ze lepszego w Krakowie nie ma i że to jest bardzo dobry wybór :) a ona nie pracuje w Żeromskim, zeby go polecac czy cos. TYmbardziej upewniłam sie w przekonaniu, że własnie tam chce rodzic. Zapytalam jeszcze o kosmetyki do pielegnacji i od razu powiedziala, ze zawsze poleca żel do mycia ciała i włosów HIPP i oliwke HIPP (żadne dzieciatko nie miało po tych kosmetykach uczulenia) - od razu pojechałąm kupic :) Mało tego powiedziała, ze jesli juz mam kupiony bephanten, to po kąpieli na sutki nałożyc warstewke, tak żeby później nie schły i zeby cos sie z nimi nie działo, wiec wczoraj tez juz sobie nałożyłam do wsiakniecia. Na koncu jak sie zapytalam, czy moge w razie czego zadzwonic jakbym jakies pytania miala, to mowila ze od dzisiaj jestesmy zwiazane na stałe i moge dzwonic o kazdej porze dnia i nocy :) jeszcze małej tętno sprawdziła na takim małym urzadzeniu i powiedziała, że serduszko ma jak dzwon! strasznie ja polubiłam, czułam jakbysmy sie znały od dawna, taka polozna chcialabym miec przy porodzie, a jakby jeszcze ginekolodzy mieli takie podejscie to bajka...
 
No to naprawdę super położna, że już takie milutkie wrażenie zrobiła. Ja narazie się nie umawiam, bo mam jeszzce czas. Mi też dużo osób polecało tego Hippa, ale ciężko je kupić bo co idę gdzieś na zakupy to nie ma tej firmy kosmetyków. Rozglądne się w ten weekend na zakupach. Te kosmetyki mają dużo naturalnych składników i mało tych wszystkich konserwantów, więc na taką delikatną skórkę noworodka idealne. A na sutki to mam dużo z ponad 20 próbek takich fioletowych ( nie pamiętam nazwy) co dają w szpitalu od znajomej położnej, więc jak mi się skończą to kupie, póki co leżą i czekają na poród:) Od którego tygodnia można zapisywać się na KTG?
 
Angella ja mam wyznaczone pierwsze KTG na 35 tc u mojej ginki i też już mnie umawia na wizyty raz co dwa tygodnie a teraz idę za niecałe 3, zresztą na ostatniej wizycie powiedziała, że na następnej będzie właśnie KTG
plus badanie na GBS.
Bepanthen również polecam jest on niesamowity na sutki ale również dla dziecka, świetnie się rozsmarowuje.
Judka trafiłaś na świetną położną, a powiedz mi umawiałaś się z nią że przyszła czy sami Ci ją przysłali z przychodni? bo ja byłam ostatnio zmienic przychodnię i pytałam, to mi kobieta w rejestracji powiedziała, że jak zgłosimy narodziny dziecka to oni ją wtedy przyślą. A fajnie by było gdyby przyszła jak do Ciebie i zmierzyła tętno dziecka i ogólnie tak na wizyte. Zawsze się ma pełno pytań przed porodem.
 
Angella ja wczoraj kupilam ten żel w M1 na sklepie w dziale dla dzieciaczków, ale tez w Rosmanie sa produkty z HIPPa, tylko w Carefouroskim na Czyżynach nie było tego żelu, ale była np. oliwka.
Ja pierwsze KTG robiłam pod koniec 36 tygodnia ciazy.
 
reklama
Evvella ja jestem w Ośrodku Zdrowia na os. Uroczym w NH zapisana. Tam tez poszlam, zeby przypisali mi jakas położna środowiskowa i dali mi namiar na Agnieszkę Nawracaj - tu jest nawet stronka Położna środowiskowo rodzinna Agnieszka Nawracaj
Jak 2 tyg. temu bylam o nia zapytac, to akurat miala urlop, ale zadzwonilam do niej i powiedziala ze po urlopie mnie odwiedzi. Wczoraj zadzwonila i si ezapytala czy jestem w domu bo by podeszla deklaracje wypełnic o wyborze położnej środowiskowej, miałą wpasc na 5 min. a posiedziałą 40 min. odpowiadajac na wszysciutkie moje pytania, nawet te banalne. Ważne jest jeszcze takie info z jej strony "Pomimo braku rejonizacji, w celu podniesienia jakości usług swoją opieką obejmuję kobiety z rejonu Nowej Huty". Jesli nie jestescie z NH to raczej lipa, ale zapytac mozna.
Jeszcze powiedziala mi bardzo wazna rzecz. Jak odejda wody, a nie bedzie w poblizu nikogo kto pojechalby ze mna do szpitala, to trzeba sie na boku polozyc, bo czasami moze wypasc pępowina przy odejsciu wód i wtedy dzwonic szybciorem do meża albo po karetke, zeby zabrała, ale nie kąpać sie, ani nie chodzic. Ja akurat wezme sobie to do serca, bo jakby mi wody odeszly to juz na szczescie nie musze nigdzie łazic, bo wszystko mam przygotowane, wiec tylko zniesc do samochodu i jazda :)
 
Do góry