reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Witajcie dziewczynki:)

Ja jutro też idę do szpitala z tym,że jednak na Kopernika ale to tylko góra 3 dni na konkretne badania i obserwację.
W poniedziałek tam pojechałam i zrobili mi ktg i usg no i wszystko jest dobrze ale sprawdzić muszą w każym razie moja mała przez 11 dni przybrała ok pół kg mi się wydaje ze dużo i w tej chwili waży ok 2 kg no ale dla świetego spokoju pójdę niech wszystko sprawdzą.
A te upały to koszmar ja juz mam dość tak puchnę wyglądam jak pulpet i jeszcze dłonie mi tak dretwieją macie coś takiego??
 
reklama
Nikol ciesze się ze lepiej i że maluszek przybiera na wadze :)
Dziewczyny co do pampkow i kikuta, ze zwykłymi pampkami też nie ma problemu bo się je lekko zawija na końcu i pępuszek jest nie tknięty :), wiec jesli już macie jakieś zakupione to ja specjalnie nie kupowałabym innych pieluch.

Jeśli będą nadal takie upały to pajace nawet się nie przydadzą w szpitalu, ale wiadomo lepiej zawsze mieć na wszelki wypadek, jakby przyszło ochłodzenie. Ja jak w czerwcu w upały leżałam to pielęgniarki i pediatrzy kazali ubierać tylko body z krótkim rękawem i skarpetki. Jak widziały że ktoś nakłada na dziecko coś więcej to taki wykład dawały nt przegrzewania maluszka że uwierzcie mi nikt nie odważył się zakładać dziecku dodatkowych warstw ubranek ;-).

A jeśli o szczepionki chodzi to mi teściowa która jest pediatra poleciała szczepić na wzw b engerixem zamiast tych refundowanych przez NFZ. Co do kolejnych szczepionek (rota, pnemo, meningokoki, 5w1/ 6w1) to wszystkiego dowiecie się na pierwszej wizycie pediatrycznej. Nie ma co się już teraz stresować bo te kolejne szczepienia są po skończonym 6tym tygodniu życia, więc macie jeszcze czas :happy:.
Pamiętajcie tylko że jeśli zdecydujecie się szczepić engerixem w szpitalu to kolejne dwie dawki (po 6 t.ż i po 6 miesiącu) też muszą być engerixy.
 
Hej Kalita ja pisałam już bardziej pod swój wrześniowy termin a nawet mogę zahaczyć o październik więc upałów już na szczęście nie będzie ;-)
Chyba też skorzystam z tego engerixa, skoro wszyscy polecacie, nie wiadomo co w tej refundowanej jest:no:
 
Witajcie z powrotem;) Dziś pojechałam jeszce do gin. na usg i ona powiedziała, że tamten lekarz przesadził z tym szpitalem (chodzę do dwóch gin.). Dostałam receptę na antybiotyk i mam się zgłosić za tydzień na kontrolę z nowym wynikiem badań na mocz. Ginekolog śmiała się że najpierw to się leczy a potem wysyła do szpitala (a ja się zamartwiałam niepotrzebnie tym szpitalem). z torbą do szpitala w razie czego pojechałam...Ale na szczęście jeszcze nie pora.

A na USG sobie dzidzie podglądałam jak podskakuje. Waży 2300, więc ładnie przybrała.

nikol co do opuchnięć, to mi też puchną stopy jak dłużej pochodzę (np.jade na zakupy). Wtedy jak wrócę do domu to nawet kostek niewyczuwam, ale po odpoczynku wracają do siebie. Kupiłam sobie taki fajny żelik na stópki opuchniętę, szybciej wracają do siebie i super chłodzi. Posyłam link: Bielenda Sexy Mama na Opuchnięte Nogi, 125 ml - Cosme.pl

A co do szczepionki, to my szczepimy zwykłą szpitalną.
 
Co do szczepień to ja też korzystałam ze szpitalnych. Natomiast teraz w 6tym tyg wybiorę chyba te 5w1.

Co do pampersów to jeśli spodziewacie się chłopców to nawet lepiej kupić te bez wycięcia, bo takie zawienięcie zwykłego pampersa pomaga jakby tak siusiak czasem się w przekrecił w górę :-) to tak z mojej obserwacji :-)
 
czy u Was też wiaterek się ruszył? U mnie wiaterek wieje, że aż miło. Ponoć deszcz padał koło ul. Makuszyńskiego, ale nas ominął za to pozostało po nim przyjemnie schłodzone powietrze, ahh idę się nim delektować na balkon:)
 
no długo się nie pocieszyłam tym wiaterkiem, noc okropna, nawet wiatrak nie dawał rady. Rano o 8 było już 32st. nie wiem czy leżeć siedzieć czy chodzić, jeszcze brzuch mnie pobolewa tak dołem, ale nie rozciąga tylko boli jak przy okresie, taki dziwny w jednym miejscu cały czas i ani się nie zwiększa ani nie zmniejsza, nie wiem czy mam panikować już?. Mały rusza się bardzo mało od rana, chyba też ma już dość bo ja MAM DOŚC!!!!. :wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
no długo się nie pocieszyłam tym wiaterkiem, noc okropna, nawet wiatrak nie dawał rady. Rano o 8 było już 32st. nie wiem czy leżeć siedzieć czy chodzić, jeszcze brzuch mnie pobolewa tak dołem, ale nie rozciąga tylko boli jak przy okresie, taki dziwny w jednym miejscu cały czas i ani się nie zwiększa ani nie zmniejsza, nie wiem czy mam panikować już?. Mały rusza się bardzo mało od rana, chyba też ma już dość bo ja MAM DOŚC!!!!. :wściekła/y::wściekła/y:

Evvella, moja Zuzia tez sie mało dzisiaj rusza, ja mysle ze ten upał jest przyczyna. Jak Cie niepokoi ten ból brzucha, to moze zadzwon do swojego ginekologa i powiedz co sie dzieje, ale nie panikuj, bo Maluszek dodatkowo sie zestresuje. Ta pogoda nas wykonczy, nie wyobrazam sobie dzisiaj rodzic :/
Chyba nie ma żadnej takiej ciezarnej, ktora planuje poród w tym tygodniu (oprócz mnie :-p), ale takie info - dzwonilam wczoraj do tej przyszpitalnej apteki Galen i okazuje sie, że maja remont prawdopodobnie do poniedziałku, wiec jesli chodzi o wykupienie szczepionki, to raczej tam szans nie bedzie. Ja dzisiaj rano zadzwonilam do apteki na moim osiedlu i poprosiłam, zeby mi Pani przetrzymała jedna szczepionke i jak bede jechala do szpitala to szybko mąż kupi i od razu zawieziemy. Koszt 48 zł
 
Do góry