reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Mam już receptę na Engerix. Co powinnam teraz zrobić? Wykupić go i przechowywać w lodówce do momentu wyjazdu na porodówkę? Czy trzymać receptę i wysłać męża, żeby wykupił zaraz po porodzie? Szpital przyjmuje w ogóle takie szczepionki przyniesione z domu?

Właśnie, mnie też interesuje organizacja w Żeromskim dot. posiadania własnej szczepionki. Chociaż zastanawiam się, czy nie opóźnić tego szczepienia...różne są opinie, jedne żeby szczepić w 1 dobie życia ale Engerixem a inne aby poczekać i po konsultacji z lekarzem zaszczepić.
 
reklama
Girin, a może Ci wzięli córę po cc na dogrzewanie na kilka godzin? Z reguły dzieci po cesarce ( o dziwo ) rodzą się zmęczone i żeby im troszkę polepszyć start dogrzewają je pod taką lampką :happy:.

Ja miałam cc o 10:00, a moją Antosię dali mi dopiero o 19:00, bo najpierw ją właśnie dogrzewali, a później było podejrzenie zarażenia GBSem i musieli ją poobserwować trochę, ale znam ten okropny nastrój jak się jest zaraz po i dostaje się kociokwiku bo dziecka nie ma :baffled:.
 
Ja mam GBS dodatniego i jak pytałam dr Rudej czy mam się jakoś wcześniej stawić w szpitalu to powiedziała, ze nie, że standardowo jak wszyscy?! Ale mi się wydaje, że jak wody odchodzą to wtedy trzeba szybciej jechać nawet jeżeli są przezroczyste?

Margosia ja też jestem GBS + i od położnej słyszałam opinie że jeśli jest dodatni to trzeba od razu jechać jak się zacznie akcja - niezależnie czy skurcze czy wody żeby mieć te 4 h czasu przed urodzeniem na podanie antybiotyku. Zresztą myślę, że lepiej być za wcześnie niż za późno w tej sytuacji :-)

Ale pogoda dziś dała popalić... Ledwie sapie po spacerku :-)
 
dziewczyny ja tak na szbko bo z tel pisze. zostalam przyjeta na patologie. wody w szpitalu przwstaly sie saczyc ale dostalam antybiotyk w kroplowce. cisnienie strasznie mi skoczylo bo 140/100.na ktg skurcze dosyc reguralne ale jbezbolesne po chwile obecna i slabo dla mnie wyczuwalne wiec niemam jak mierzyc ich nawet. nie to rownie dobze dzisiaj co za tydzien moge urodzic. rozwqrcie na opuszek a szyjka skrocona. czekamy.


podobno nie ma duzegi oblezenia na porodowce :)
 
Kalita trzymamy strasznie mocno, żeby szybko się rozkręciło i nie musiała za długo czekać na tej patologii!!!!
I żeby Lili Ci wszystko wynagrodziła:))
tak na 15.06 . Byłąm dzis na ktg i dr Rudzia wyslala mnie na przeplywy(wszystko ok) , powiedziala , że w czwartek mam sie zgłosić na ktg z torbami - jeśli do tego czasu nie urodzę. A Tobie co powiedzieli w szpitalu ? Margosia?
Ja mam ktg jutro i też powiedziała, że mnie dokładnie przebada i nic więcej... ale szczerze mówiąc, jak nic się nie dzieje i nie mają zamiaru wywoływać to wole siedzieć w domu niż w szpitalu;/ Tym bardziej, że nie będzie miał kto psa wyprowadzać jak mnie położą i będą czekać nie wiadomo na co:rofl2: No chyba, że od razu chcą wywołać to inna rzecz...:-p
 
Kalitka, tak myślałam, że Cię położą na patologii ;-).

Jak będzie na zmianie siostra Elżbieta Rożek ( ciemne, naturalne włosy spięte w koczka) lub siostra Joanna( niewysoka szatynka, naturalny długi kucyk ) , to proszę pozdrów je ode mnie!!!! :-) ( Kasia od Antosi, co leżała prawie miesiąc w marcu z cholestazą, myślę, że jeszcze o mnie nie zapomniały). One tam są na zmianę we cztery, czasem jest jeszcze zmiana z izby przyjęć, ale ogólnie duże szanse, że którąś z nich spotkasz ;))

Hihih, nareszcie rodzisz !! :rofl2: Ale super!!!!...
 
Girin, a może Ci wzięli córę po cc na dogrzewanie na kilka godzin? Z reguły dzieci po cesarce ( o dziwo ) rodzą się zmęczone i żeby im troszkę polepszyć start dogrzewają je pod taką lampką :happy:.

Ja miałam cc o 10:00, a moją Antosię dali mi dopiero o 19:00, bo najpierw ją właśnie dogrzewali, a później było podejrzenie zarażenia GBSem i musieli ją poobserwować trochę, ale znam ten okropny nastrój jak się jest zaraz po i dostaje się kociokwiku bo dziecka nie ma :baffled:.

Nie, nie była dogrzewana ani nie miała żadnego innego "zabiegu". Mój mąż niemal cały czas z nią był, tak krążył między noworodkami a ginekologią...ja myślę, że na kiepski dzień trafiłam i tyle bo dziewczyna co leżała na ginekologi obok mnie tez malucha nie widziała, jej natomiast powiedzieli, że ginekologia to nie miejsce dla noworodków :confused:

dziewczyny ja tak na szbko bo z tel pisze. zostalam przyjeta na patologie. wody w szpitalu przwstaly sie saczyc ale dostalam antybiotyk w kroplowce. cisnienie strasznie mi skoczylo bo 140/100.na ktg skurcze dosyc reguralne ale jbezbolesne po chwile obecna i slabo dla mnie wyczuwalne wiec niemam jak mierzyc ich nawet. nie to rownie dobze dzisiaj co za tydzien moge urodzic. rozwqrcie na opuszek a szyjka skrocona. czekamy.


podobno nie ma duzegi oblezenia na porodowce :)

Kalita, trzymamy kciuki, żeby się błyskawicznie rozkręciło!!! a potem łatwy poród i tulenie maluszka!
 
melduje sie nadal w dwupaku niestety :(. Skurcze sa ale nieregularne i co jakis czas zanikaja wiec trzeba wierzyc ze cos wreszcie sie podzieje konkretnego. Rozwarcie na solidny palec.
Musze powiedziec ze opieka jest tutaj naprawde super. Polozne cool.kobietki ale Marcepanowa poki co niema tych twoich pan. Jak beda to napewno pozdrowie :).

ale cisza na forum. Wszystkie na porodowce?
Margosia jak po ktg? wybadali cie?

ps. wczoraj na odzial przyjmowala mnie ta pani lekarka mlodziutka. Chyba ta sama ktora ci badala przy okazji pierwszego ktg. Naprawde kochana.

dziekuje za wszystkie kciuki.Mam nadzieje ze juz niedlugo bedziecie mogly puscic palce ;)
 
Kalitka ja mam dopiero na 13 ktg :)

Wybieram się ciut wcześniej licząc, że Twoje miejsce się zwolniło :pPP

A co ile masz głównie te skurcze? Chyba nie ma nic gorszego niż skurcze, które niewiele wnoszą ;/
 
reklama
odnośnie tej szczepionki Engerix - rozmawiałam z izbą przyjęć. Nie ma żadnego problemu, jeżeli decyzją rodziców chce się zaszczepić dziecko własną szczepionką na WZW b lub odroczyć obydwa szczepienia (dodatkowo na gruźlicę) na później. Na izbie przyjęć zgłaszam, że szczepię swoją szczepionką, gdy będzie potrzebna mężulek leci z receptą do szpitalnej apteki (przepisuje pediatra lub ginekolog) - ważna jest miesiąc, więc lepiej wcześniej ją sobie załatwić, bo nie wiadomo kiedy nas poród złapie :tak: jeżeli apteka będzie zamknięta to zaszczepią na nast. dzień. Chyba, że kupimy wcześniej i będziemy odpowiednio w domku przechowywać i transportować. Najlepiej dzień przed zakupem włożyć termos do herbaty do zamrażalnika i z nim pojechać do apteki po szczepionkę a potem przechowywać ją w lodówce, ale ja tam wolę prosto z apteki dostarczyć. Nie mogę dodzwonić się do niej czy trzeba Engerix wcześniej zamówić, czy jest dostępny od ręki. Dowiem się w poniedziałek jak będę na KTG.

Oczywiście jak któraś ma przygotowany plan porodu to warto wpisać, bo jak przychodzi co do czego to w bólach nic nie pamiętamy a mąż tym bardziej jest zielony :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry