reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Wesolutka mnie ta Kobitka powiedziała żeby kupić taki obwód żeby zapiąć na pierwsze oczka ;-) bo po porodzi biust rośnie a obwód może się zmniejszyć (bądź tu mądry). Co do firmy canpol podobno strasznie się rozciągają tak mi powiedziała znajoma ale pewnie to jak z wszystkim ile dziewczyn tyle opinii ...
Natalka nie była mierzona bo wizytę mam w poniedziałek wieczorem -> może do niej nie wytrwam :-D hahahhaaha, byłam na morfologii i WR

Ja też miałam uważać bo tak mnie straszył że urodzę przed terminem co prawda jest jeszcze 2 tyg ale chyba się nie zapowiada ....
 
reklama
aninek - zapis trwa kolo 20 minut do 30 max., ja bylam ostatnio pierwszy raz i nikt mnie nie badal tlyko lekarka ogladala KTG stwierdzila ze nic nie wskazuje na porod i mam sie umowic za tydzien, ale nie wiem czy tak jest w kazdym przypadku
 
mój zapis trwał 40 min ale to pewnie też zależy od tego jak dziecko się rusza akurat, i też później tylko lekarka zerknęła na wynik. Wizyta u lekarki trwała jakąs minutę albo krócej :)
 
dziewczyny biezcie ze soba zawsze na KTG cos slodkiego i zjedzcie to zaraz przed to wtedy dzidzia bedzie ladnie skakac...jak ja lezalam na patologii i kiedys dzidzia spala bo jeszcze bylam przed sniadaniem to lekarz bardzo sie martwil i przez to musialam zostac dluzej w szpitalu. Ostatnio zjadlam czekoladke przed KTG to dzidzia fikala jak szalona...lekarka spojrzala i powiedziala ze skurcze sa ale porod to jeszcze nie jest i tyle...i we wtorek ide znowu...

Juz myslalam ze rodze chociaz wewnetrznie czulam ze jeszcze to nie to...przez godzine mialam skurcze krzyzowe coraz mocniejsze i w kazdej pozycji ale ustaly teraz...wiec to nie to no ale chyba juz blisko mam nadzieje. Szyjki nie mam praktycznie rozwarcie w piatek bylo na 2 cm to pewnie po takich skurczach moze wieksze...mam nadzieje ze nie cierpie na marne hehe:)
 
Ja kupowałam stanik do karmienia bez fiszbin w sklepie Intimo 4you na Dietla w Krakowie. Mam ten model: Biustonosz do karmienia Rosie Freya - Intimo4You
Jako że mam duży biust (przed ciążą nosiłam rozmiar 75 GG) to nie mam szans na zakup dobrze dopasowanego stanika w Triumfie, Smyku, H&M itp. W tym sklepie i jeszcze jakimś jednym na Dietla jest profesjonalny brafting i mają staniki firm Panache i Freya, które słyną właśnie z rewelacyjnego trzymania biustu. Niestety nie jest to tani wydatek bo ja zapłaciłam ponad 200 zł ale przy dużym biuście kupno kiepskiego stanika to krok bliżej do obwisłych piersi. Jako ciekawostkę napiszę Wam że Panie dobierające biustonosze mówiły to obwód a nie ramiączka powinny w 75% utrzymywać biust.
 
reklama
Dziewczyny polecam Wam jeszcze wkładki laktacyjne firmy Johnson's Baby. Są niestety trudno dostępne (można je kupić na Allegro i w hurtowni 4Bobas na Starowiślnej). Testowałam już wkładki Avent (okropnie widać je przed stanik), NUK (w miarę ok choć słabo chłonne), Bella (porażka), Canpol (porażka), Tommy Tippie (ok) i Lovi (stasznie foliowe i szeleszczące). Johnson's Baby wypada bezkonkurenyjnie pod każdym względem. Warto kupić sobie wcześniej wkładki, bo ostatnio jak mi się skończyły i musiałam kupić jakieś w SMYKU to tragicznie drogo tam było. Kupiłam wtedy najkorzystniejsze cenowo - właśnie NUK i zapłaciłam 29,99 zł za 60 sztuk a dla porównania Johnson's na Allegro kosztują niecałe 12 zł za 50 sztuk.
 
Do góry