reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Katerinka, jakie tempo! :szok: Gratuluje!!! no i super ze maluch pomimo 36 tc, tak duzo ważył :).
Wypoczywaj a jak znajdziesz momencik to napisz cos wiecej :)

Aska, mi tez brzuch twardnieje i wg mojej gin to normalne... sama juz nie wiem w takim razie co o tym myslec. Dodatkowo odstawiam magnez, z 3 dawek dziennie, obecnie rozpoczełam 1. Łydki w nocy już nie wyrabiają wogule, a po 5 dniach mam odstawić zupełnie, wtedy to chyba juz z łóżka rano nie wstane.

Mnie dzisiaj w nocy okropne bóle miesiączkowe zlapały. Już sama nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Trwało to ponad godzine i wtedy probowałam oddychac przeponowo tak jak na sz.r. uczą i powiem wam że ciężko, naprawde ciężko skupić się zeby przy bólu myśleć jeszcze o właściwym oddychaniu :eek:, a przy porodzie bedzie 100 razy gorzej.....

Anuleczka dzieki za info w sprawie ktg. Ja tez na poczatku przyszlego tyg pewnie dzownić bede żeby na po 38tc sie dostac. Co do telefonów to juz jakiś czas temu obwieściłam że jak ktoś mnie bedzie nękał takimi smsami albo telefonami to nie dosyć ze nie bede odpowiadać to o samym porodzie nie poinformuje :D. Poki co sprawdza sie :-).

Co do współżycia, to i u nas celibat juz od bardzo dawna, bo jak szyjka sie nie skracała, to brzuch twardniał przy orgazmie, to bolało... i tak w kółko... Jak w sz.r. usłyszałam ze sex pod koniec ciazy jest zalecany to sie ucieszyłam, a tu zonk... Ale tak jak piszecie, człowiek tyle czasu wytrzymał to i wytrzyma jeszcze troche niz jakby mial sobie potem w brode pluć że jednak jakąś infekcje na samą końcóweczke zlapał.

Dziewczyny masujecie krocze? albo stosujecie inne naturalne wspomagacze typu liście malin, wiesiołek itp?
 
reklama
katerina gratuluje hihi a tak sie przejmowalas brakiem lazienki :) szybkiego powrotu do domku!
betina no mnie tez kilkanascie godzin wymeczylo skurczami krzyzowymi, ale moze przy drugim bedzie latwiej :)
kalitka wczesnie odstawiasz magnez... ja odstawilam na 10 dni przed terminem, a lykalam 3 razy dziennie po 2 tabletki asmag forte
 
Byliśmy wczoraj na tym gratisowym usg w ujastku (co Pan nas zaprosił w ramach przeprosin za plazę:)))

Nasze Maleństwo jakimś wyjątkowym maleństwem nie jest bo 3 kg mu stuknęło;-)
I troszkę wyhamowało z wzrostem więc termin porodu wyszedł późniejszy niż do tej pory... W takim razie pozostaje nam tylko czekanie i nie denerwowanie się przeterminowaniem:-D

Chociaż nie ukrywam, że zazdroszczę Katerince i nie miałabym nic przeciwko gdyby Młode zechciało poznać ten parszywy padół z drugiej strony ;p
 
Katerinka - gratulacje :) No i najlepszego dla wszystkich mam w dniu Waszego święta :) Marzę, żeby do Was wkońcu "oficjalnie" dołączyć :) choć mała na razie "cicho siedzi" i nic nie wskazuje na to, żeby się jej spieszyło.

 
Ostatnia edycja:
Margosia waga bardzo ładna :)

Odnosnie tych lisci malin, to od kiedy można pić i w jakich ilościach? W jakiś specjalnych sklepach trzeba te liściochy kupować?
A wiesiołka ktos łyka?
 
kalitka wczesnie odstawiasz magnez... ja odstawilam na 10 dni przed terminem, a lykalam 3 razy dziennie po 2 tabletki asmag forte

Wesolutka co tydzien mam odejmować jedna tabletke i tak do tego czwartku kiedy to wg OM bedzie skonczony 38 tc, wiec w zasadzie na 14 dni przed planowanym porodem :). A twoj organizm jak reagowal jak dostwal mniej magnezu? Też świrował?
Dzisiaj w nocy tylko jeden skurcz łydek, ale jeszcze tydzien temu to co noc po 5-7 skurczy i czasami lapało obie łydki naraz :-(

A tak z ciekawości bo nie zapytałam o to lekarki. Dlaczego magnez trzeba odstawiać? Wpływa jakoś negatywnie na sam poród?
 
herbatkę piłam dwa razy dziennie od 36 tc, kupowałam w zielarskim na Allegro.

co do magnezu, mi lekarka powiedziała, że można brać do końca ciąży, bo nic się nie dzieje. ja odstawilam w 38 tc, a brałam jak wesolutka 3x2. jednak odstawiałam stopniowo, redukując co dzień po jednej tabletce aż przestałam w ogóle brać. nic mi się nie działo, ale ja nie miałam twardnień brzucha ani skurczy łydek.
 
reklama
Kalita liście malin w zielarskim :)
Podobno po 32tc można je pić ;) Po 36 już na pewno:)
A magnez ma działanie przeciwskurczowe więc pewnie trzeba go odstawić, żeby macica ładnie poddała się skurczom porodowym tak mi się wydaje :))
 
Do góry