reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

MARTYNA niestety tez jestem przykladem tak dlugiego trzymania matki bez dziecka, tyle ze ja Nikole dostalam 18h po porodzie. Musze cie jednak pocieszyc ze 20.12.2013 moja kuzynka rodzila przez cc i syna miala odrazu po porodzie ze soba, tyle ze na noc zabierali na noworodki.
 
reklama
Paulina12- ja bardzo nie chciałabym rodzić przec CC,mnie nie tylko stan po porodzie ale też sam zabieg strasznie bolał, wydaje mi się, że dostałam za małą dawkę znieczulenia:confused2: W ciąży przytyłam 15 kg, a do porodu ważyłam w sumie 80 kg więc nie tak bardzo malutko :) Albo po prostu taki urok. Ja jednak marzę o porodzie SN. Mimo również strasznego bolu jednak wybieram ten rodzaj porodu, a wiem, że na Ujastku nie będą długo czekać jeżeli akcja nie będzie szła "szybko" bo chcą jak najszybciej zwalniać miejsca. Powiem szczerze, że zastanawiam się tym razem nad Rydygierem, moje koleżanki tam rodziły i są bardzo zadowolone, do tego mają bezprzewodowe ktg i można cały czas się poruszać. Na Ujastku mi tego zabrakło i powiem szczerze, że strasznie jest leżeć ze skurczami co 3 minuty i czekać na poród leżąć :(
 
paulinamikolaj- powiem szczerze, że wątpię aby zostawili Cię w piątek już 3 dni przed terminem. Lekarz zapewne jeżeli poród się nie zacznie w planowanej dacie to po ok. 2,3 dniach po terminie zaprosi Cię na oddział Patologii Ciąży i założy balonik oraz oksytocynę, ktg i jeżeli coś się zacznie dziać to przewiozą Cię na salę przedporodową, jeżeli po ok. 2 dniach nic się dziać nie będzie, biorą na CC- chyba, że z dzieciątkiem coś będzie nie tak to wcześniej (ryzykować nie będą). Moja koleżanka też miała sytuację podobną do Ciebie więc wiem jak to wyglądało. 4 kg to nie tragedia, mojemu Dominikowi wyliczyli na 4200g i próbowałam SN mimo wszystko, urodził się ostatecznie 3800 g. Znajoma urodziła niedawno na Ujastku SN syna 4600g ( bardzo popękała) ale jej się udało i nikt nie chciał zrobić CC, oczywiście cukrzycy nie miała.
 
Martyna93 ja jestem doskonałym przykładem na to, że nie chcą wcale brać tak szybko na CC. Mój poród SN trwał dokładnie 22h w szpitalu ;-) ja już ich błagałam o cesarkę ale oni woleli żebym urodziła SN:tak:. Co do tych zwalnianych miejsc to różnie jest nie koniecznie jak wszyscy mówią, ze tam tylko na akord liczą ;-)
 
Agi - ja wiem, że jeżeli poród przebiega fizjologicznie to owszem czekają ale nie w przypadku kiedy kobieta miała wcześniej CC.. sam lekarz mówił, że poród musi przebiegać szybko, max 6 godzin. To trochę mało :)
 
reklama
dziewczyny prawdą jest że chodzi opinia o ujastku masówka i taśmociąg ...urodziłam tam 4 m temu...jest sporo dziewczyn ale wszystko idzie swoim tempem...ja polecam bez obaw :
 
Do góry