reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

reklama
Dziewczyny, jeszcze mi takie pytanie przyszło do głowy - po cc, kiedy przez 24 godz. musisz leżeć nie podnosząc głowę, to czy pielęgniarki Cię myją i zmieniają podkłady?
 
Dziewczyny, jeszcze mi takie pytanie przyszło do głowy - po cc, kiedy przez 24 godz. musisz leżeć nie podnosząc głowę, to czy pielęgniarki Cię myją i zmieniają podkłady?

Nie pamietam dokładnie, ale chyba właśnie przez 24h położne myją pacjentki i zmieniają podkłady. Natomiast ja podnosiłam głowę od razu, nikt nawet nie zygnalizował że mam jej nie podnosić, ba nawet zostałam spionizowana po upływie 18h od CC. Nic z głową mi się nie działo, nie miałam żadnych bóli głowy.
 
Właśnie była u mnie położna (wizyta przedporodowa:) i powiedziała, że ze wstawaniem czy podnoszeniem głowy po cc najlepiej dostosować się do zaleceń anestezjologa. Często to sprawa indywidualna (np. ilość podanego znieczulenia). Lepiej też nie podnosić zbyt szybko głowy, bo może się to skończyć miesięczną migreną (tak było u mojej koleżanki).

Z tego co wiem na Ujastku zwykle pionizują po 12 godz...
Nie wiedziałam o tych zastrzykach, ciekawe....

Acha moja połozna nie jest zachwycona Ujastkiem, mówi na nią "fabryka noworodków" i stwierdziła, że same musimy wiedzieć do czego mamy prawo np. by przynosili nam dzieci do karmienia. Za to na pewno jest lepsza opieka po cc niż po sn.

i jeszcze pytanie do dziewczyn po cc. Same robiłyście lewatywę, czy czekałyście aż zrobią w szpitalul??
 
Dziewczyny, jeszcze mi takie pytanie przyszło do głowy - po cc, kiedy przez 24 godz. musisz leżeć nie podnosząc głowę, to czy pielęgniarki Cię myją i zmieniają podkłady?

po cc na ujastku pionizuja juz nawet po 6 godzinach, gora 12, nie po 24 ;-)

Właśnie była u mnie położna (wizyta przedporodowa:) i powiedziała, że ze wstawaniem czy podnoszeniem głowy po cc najlepiej dostosować się do zaleceń anestezjologa. Często to sprawa indywidualna (np. ilość podanego znieczulenia). Lepiej też nie podnosić zbyt szybko głowy, bo może się to skończyć miesięczną migreną (tak było u mojej koleżanki).

Z tego co wiem na Ujastku zwykle pionizują po 12 godz...
Nie wiedziałam o tych zastrzykach, ciekawe....

Acha moja połozna nie jest zachwycona Ujastkiem, mówi na nią "fabryka noworodków" i stwierdziła, że same musimy wiedzieć do czego mamy prawo np. by przynosili nam dzieci do karmienia. Za to na pewno jest lepsza opieka po cc niż po sn.

i jeszcze pytanie do dziewczyn po cc. Same robiłyście lewatywę, czy czekałyście aż zrobią w szpitalul??

wiesz co czlowiek to opinia, ja slyszalam zle opinie na kazdy, i Żeromski i rydgiera i kopernika i ujastek...roznie bywa, wystarczy ze trafisz na jedze polozna i juz jestes anty. ja sie nie nastawiam zle;-) z tym karmieniem to fakt moze byc problem bo tam nie naciskaja na karmienie piersia ale mi to akurat nie przeszkadza. nie wiadomo jak bede sie czuc. ja tu licze duzo na meza:tak:

mi kazali zrobic lewatywe w domu przed przyjazdem i tak zamierzam zrobic ;-)
 
Kasia, dzięki za linka :)
Moją córeczkę też rodziłam na Ujastku (luty 2011), ale to był poród naturalny...Małą miałam praktycznie od razu przy sobie, a teraz wiem, że bedzie ciezko... najbardziej boję się o karmienie piersią... :( niestety mój mąż nie moze być cały czas przy mnie i będę zdana na łaskę/niełaskę położnych :(
 
reklama
a wiecie moze czy zakladaja cewnik juz po znieczuleniu czy przed?
i moze takie glupie pytanie ale po zabiegu to pielęgniarki ci ubieraja we wlasna koszule? a jak np z bielizna ? bo nie wyobrazam sobie wstawania z bolaco rano i podkladem pomiedzy nogami :no:
 
Do góry