reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w luxmedzie

No 1.5 to bajka a z jakiego miasta jesteś?
Szczerze to nie ma w owu co oni tam , ale na stronie jest tak:
Gwarantujemy kompleksową opiekę poporodową nad matką i dzieckiem:

  • całodobową dostępność położnych, pielęgniarek, lekarza ginekologa, neonatologa, anestezjologa,
  • porady laktacyjne, gdy pojawią się problemy z karmieniem piersią,
  • preparaty pielęgnacyjne oraz materiały opatrunkowe dla Pacjentek i dzieci.
No nie żeby cos, ale to już jest w standardzie wielu szpitali :D nie wiem czemu miałabyś za to płacić.

Zawsze jest lekarz dyżurny, położne i pielęgniarki, porady laktacyjne też, chociaż róznej jakości. Ja rodzilam w dwóch róznych szpitalach i rzeczy do higieny też dostawałam.
 
reklama
Niby tak. Czytalam taka książkę o tramuatycznych porodach i naprawdę mozna roznie trafić, bardzo się boję porodu, liczyłam że tak wykupie sobie trochę spokoju
 
KTO ODCZYTAŁ TYTUŁ WĄTKU „PORÓD W LUMPEKSIE” ręka do góry 🤡
Mee Pick Me GIF by Simply Social Media
 
@darianna1 To jeszcze sprawdź, ile dni można być w szpitalu na położnictwie, ile dni może być dziecko na neonatologii. Ja nigdy nie byłam krócej niż tydzień ze względu na żółtaczkę noworodkowa. Z prywatnego szpitala by mnie wywalili po 2 dniach a dziecko przewieźli do państwowego. Cena kilkanaście tysięcy.
 
Rodzenie w prywatnych szpitalach ma sens tylko jak jesteś influencerka, która dostaje taka możliwość w zamian za barter i nie musisz za to płacić ;)
Plus jeszcze gdy nic się nie dzieje z ciążą, porodem i dzieckiem po porodzie.
 
reklama
Kochana ja od 15 lat mam pakiet z roboty w luxmedzie i on nie gwarantuje tobie tego co myślisz. Jest owszem wiele badań w czasie prowadzenia ciąży, pielęgniarki są i mogą zbadać ci ciśnienie, pobrać krew, coś tam nawet słyszałam że doradztwo laktacyjne czy mini szkoła rodzenia jest, ale to nie jest opieka szpitala współpracującego z luxmedem w ramach tych 240 zł.
Jesteś z Gdańska, a luxmed ma w swissmedzie (placówka współpracująca) opcje porodu prywatnego, ale to koszt z tego co mi wiadomo 9500 zł. Wiem, bo moja położna którą wynajęłam przyjmuje te porody.
Warto zacząć od oswojenia lęków i zrozumienia, że dużo zależy od nastawienia. Nie potrzebujesz czytać o skrajnych lub negatywnych przeżyciach porodowych, bo to nie znaczy że ty będziesz takie miała. Nie przyciągaj stresów to i szybciej się wam uda zajść🫂

Najlepiej byłoby znaleźć zaufaną położną, która zbuduje z tobą bezpieczną przestrzeń i będzie mogła towarzyszyć wam w narodzinach. Tak jest dużo bardziej komfortowo, bo już się znacie ufacie sobie.
 
Do góry