reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady praktyczne ;-)

do chusty elastycznej stosuje się instrukcję jak wiązać chustę elastyczną. Można w sumie próbować zawiązać i tą drugą ( z połami rozłożonymi na dziecku), ale to mniejszy sens ma, bo cała idea chusty elastycznej polega na tym aby wkładać dziecko w gotową już chustę, a nie dociągać jej na dziecku.
 
reklama
Mam pytanko, mam chustę elastyczną od kilku dni, zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją na chustomanii, dopóki nie włożyłam małej wszystko wyglądało ok... Nie wiem jak mocno powinna być dociągnięta chusta zanim włożę dziecko i czy jak mała jest już włożona mam dociągać, bo to pasmo materiału naciągane na końcu wychodzi za luźno pod główką, a Majka bardzo odchyla główkę do tyłu, w związku z czym muszę chodzić podtrzymując ją, a chyba nie taka jest idea... No i bardzo trudno mi się wkładało Maję do środka przez "ramiona iksa, strasznie się bałam przekładać materiał przez jej nóżki, sama nie dałam rady, dopiero z pomocą męża się udało. Jak już w końcu sobie poradziłam to owszem mała była w pozycji żabki ale z mojej prawej strony kolanko miała niżej i wciąż jej zjeżdżało. Może zawiązałam za luźno... ale z drugiej strny miałam wrażenie że mała przylega do mnie zbyt ciasno... nie wiem jak się tego nauczyć. Niestety w Pile nie znalazłam żadnych chustowych mam ani instruktorów żeby poprosić o pomoc...
 
Dzisiaj spróbowałam raz jeszcze, niby włożyć udało się jakoś sprawniej ale po 15 minutach noszenia mała zaczęła kaszleć, nie wiem co robię nie tak :-(
 
a możesz wkleić zdjecie?? wtedy łatwiej będzie nam ocenić czy rzeczywiście coś robisz nie tak ;)
 
Witam!

Kupiłam chustę elastyczną Lennylamb w rozmiarze M długość 4,5 m (rozmiar wybrałam korzystając z kalkulatora na ich stronie) a tu chusta okazała się za krótka... Nie wiem czy to możliwe, ale brakuje mi duuużo do tego by ją związać. L jest już dla rozmiary ubrań 44, a ja noszę 38-40. Coś tu jest nie tak, czy ja jakaś niewymiarowa?
 
To moje zdjęcie z Leosiem w chuście elastycznej - chciałabym skonsultować czy wszystko jest ok i skorygować błędy. Mały zasnął po 10 minutach u chyba mu dobrze:




Dziękuję za ocenę.
 
Witam chustowe mamy! Doradźcie proszę i mnie. Jestem mamą 5-tygodniowej Hani i zdecydowałam się na chustę tkaną. I tu dylematy:
1. Ja 175cm, rozmiar 38, mąż 195cm, szczupłej budowy ciała - jakiej długości chustę powinnam kupić?
2. Doczytałam, że różni producenci mają różne szerokości chust - jaka szerokość wg Was jest optymalna i czy ma to duże znaczenie?
3. Czy kupować chustę 100% bawełny czy z domieszką, np. lnu, bambusa czy czegoś innego jeszcze? Jakie znaczenie mają te domieszki? Czy chusta z domieszką jest lepsza, a jeśli tak to pod jakim względem?

Z góry dzięki za pomoc, bo ja okropnie jestem zielona w tej kwestii :)
Pozdrawiam!
 
reklama
osobiście najbardziej cenię sobie chusty 100% bawełny, ale co człowiek to inne potrzeby :) jeżeli chodzi o długość - najlepiej 4,80 - wystarczy wam obojgu
 
Do góry