reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poradnik Mamuśki

My też dziś na spacerku byliśmy, ładnie mały pospał na tym chłodzie. Szkoda tylko, że ja dłużej nie wytrzymałam, bo pewnie jeszcze by pociągnął :-)
Smarujecie dzieciom buzię przed spacerkiem? Jak tak to czym? Idą chłody i mrozy, muszę mu w końcu coś ochronnego kupić...

Natt muszę spróbować z tym kremem bambino, bo też się małemu ciemieniucha pojawiła

Karola barwo za pierwsze odłożenie w nocy i super, że Ci ładnie zasnął. Oby tak dalej :tak: No i dobrze, ze już się kapieli nie boi :-)

Mój maluszek śpi w bodziaku z krótkim rękawem i na to pajac i śpiworek. Ciepłolubny jest jak my, a w sypialni mamy 19-20 stopni.

Zazdroszczę tym, które już podawać mogą słoiczki. Dzisiaj znów musiałam przed spacerem podać mm, bo piersi były puste a mały buczał...:shocked2:
 
reklama
Tonya my mamy z IWOSTINu z lipidami na zimę
używa go cała nasza trójka:) Już 2 rok go mam i mogę polecić.
A ile Ci wypija mm?

Ja już dziś parę słoiczków owocowych z gerbera kupiłam.

Jutro mały zostaje z babcią, tata do pracy, a mama na zakupy ciuchowe. Małemu parę bodziaków z H&M- jak dla nas najlepsze, a on rośnie w oczach i coś- cokolwiek:) dla siebie.

Jak to jest z tymi centylami, bo mój mały wagowo jest między 10-25 tak mi wyszło na jakiejś stronie, a wzrostowo w 75. I ta waga powinna mnie martwić?

I jeszcze jedno jak podajecie wodę, herbatkę, mleko to jakiej wody używacie i czy gotujecie ją?
 
karolaola - ja dokarmiam mojego małego mm przyrządzonym na przegotowanej wodzie "Żywiec Zdrój", nie podaję z kranu gdyż mam tam fatalną wodę :crazy:, w każdym razie z kranu czy źródlana moim skromnym zdaniem powinna być bezwzględnie przegotowana, ponieważ woda butelkowana pod względem czystości mikrobiologicznej bywa gorsza niż kranówa :wściekła/y:

Gorąco namawiam wszystkie mamy które podają źródlaną wodę dzieciom, aby ją gotować :happy:
 
Karolaola mój starszak cały czas był/jest wzrostem powyżej 97 centyla a wagowo 50. Zawsze miałam adnotację, że za duża różnica w tych centylach. To się w************łam, bo dzieciak był ok. Przyniosłam pediatrze fotkę męża jak był mały(bo on klon ojca) i się odczepiła. Hehehehehe. Teraz tylko pisze: niedowaga w nawiasie rodzice szczupli hyhyhyhy.
A tak poważnie to najważniejsze jest aby tendencja się utrzymywała czyli jak wzrost 75 to w tej okolicy powinien rosnąć cały czas . To samo z wagą. Zastanowienia wymaga spadek lub wzrost duży któregoś parametru.
 
Nikos ja też chciałam zaszczepić na rotawirusa ale pielęgniarka mnie zmyliła i już było za pózno... W tym wieku to już powinien drugą dawkę dostać... Więc od grudnia szczepię na pneumokoki.

LANA Mikołaj niecałe 7kg, ubranka 68

karolaola ja na gotowanej Żywiec. Po 6 miesiącu przestanę gotować.
 
CZEŚĆ MAMUŚKI
kRYSTIANO OD WCZORAJ TROSZKE PODKASZLUJE I KICHA,ale co się dziwić skoro najpierw starsza córa była chora teraz przeszło na mnie i chyba wskakuje na młodego ,zaraz podam mu wapno i cebion mam pytanko co wy podawałyście na takie przeziębienie kaszelek i kichanko kupię jeszcze tą maść którą polecała Nat PULMEX BABY boję się aby w coś większego się to przeziębienie nie rozwineło:-:)-(
 
LANA ja daję malutkiej 3*2,5 ml wapno (sanosvit) i maść majerankową pod nosek na katar.
U nas też mały chory, ja kaszlę jak gruźlik to i mała cosik złapała, biedulka.
 
reklama
Dzięki Nikos:-)-ja właśnie młodemu zapodałam przed chwilką wapno mam to samo co ty:tak:maść majerankową też mam ale Krystiano jak na razie katarku jeszcze nie ma ale pewnie dostanie bo kicha na potegę zresztą mi z nosa kapie jak z kranu to trudno aby on nie dostał tak się zastanawiam co można mu podać na kaszelek ???? może któraś z Was już coś podawała ?????
 
Do góry