reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy - angielskie imię dla córeczki a tyrada mojej mamy

reklama
@Guni85 A przypadkiem córka Hitlera nie miała na imię Heidi?? Może stąd skojarzenie?
Kurcze a to nie jest tak że oni w tej oryginalnej pisowni nazywali się Hiedler? A on używał formy Hitler? I to się jakoś kojarzy🤷?Te córki to taka chyba mitologia;) Swoją drogą tak sobie myślę że to może tylko jest jakieś kontrowersyjne dla starszych pokoleń (i pewnie też tylko dla niektórych..) skoro żadna z nas nie ma takich skojarzeń... Ja bym się specjalnie nie martwiła chociaż jakbym dostała takiego maila od własnej mamy no to raczej nie spłynęłoby to po mnie. Co innego uwaga ee takie średnie to imię,jeszcze się zastanów a taki zarzut że imię nazistowskie...
 
Wydaje mi się, że mamie może choć o wymowę imienia zbliżoną do wymowy powitania Nazistów 🤔
Mi tam z niczym ono się nie kojarzy, także myślę że różnica pokoleniowa robi swoje.
Myślę, że masz zupełną rację. 100% słusznego komentarza.

Mnie również z niczym się nie kojarzy, to ładne imię. Wydaje mi się, że dla naszego pokolenia to oczywiste, znamy angielski, znamy zagraniczne aktorki, piosenkarki, celebrytki. Te imiona nie są nam obce. Zdecydowanie przychylam się do pomysłu, że to kwestia różnicy pokoleń i doświadczeń.
 
Dziewczyny! Potrzebuję Waszej pomocy!
Mieszkamy z mężem w Szwajcarii, kraju w którym jest dużo różnych narodowści i imion z całego świata. Często rodzice nadają tu angielskie imiona i jest to normalne. Z moim mężemy, Szwajcarem wybraliśmy już parę lat temu jako imię dla dziewczynki Hailey (czyt. Hejli) i w końcu po wielu latach starań oczekujemy naszej ukochanej córeczki. Proszę Was o szczere zastanowienie, zanim będziecie czytać dalej - czy uważacie że jest to okropne imię z którym kojarzy Wam się coś niemiłego?




Dlaczego pytam:
Moja mama napisała mi dość długiego i bardzo raniącego maila, w którym napisała między innymi, że to imię w Polsce będzie każdemy kojarzyć się z neonazistami i ona się bardzo tego wstydzi... Imię pochodzi z Anglii ale ona sobie wmówiła że z Niemiec i że względu na pisownię każdy będzie myślał o Hitlerze... Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dla mnie jest to strasznie trudne do ocenienia, bo nie mieszkam w Polsce już pomad 20 lat, obracamy sie z mężem w towarzystwie międzynarodowym i w Polsce nie planujemy mieszkać, jadnak było by mi przykro gdyby reszta rodziny mi później też takie piekło urządziła. Muszę dodać, że moja mama jest strasznie wrażliwa na punkcie Niemców i zawsze bardzo się nakręca jeżeli chodzi o politykę.
Dlatego ważne jest dla mnie, czy jak przeczytałyście to imię, bez wytłumaczenia dlaczego pytam, to czy miałyście też takie skojarzenia... Dziękuję za Waszą pomoc.
Dopiero jak napisałaś o Niemcach to mi się rzeczywiście skojarzyło. Ale jakbyś o tym nie wspomniała to nic by mi do głowy nie przyszło.
Imię ładne. Nadaj takie jak wam się podoba.
 
Hejli ( piszę wymowę bo wtedy je ,,słyszę" ) , Hejli ...
Nie mam zielonego pojęcia skąd skojarzenie z Niemcami 🤔 a juz zwłaszcza z owym gościem na ,,H"😶

Mieszkać będziecie w Szwajcarii jak rozumiem, tam będziecie żyć, tam mała będzie chodzić do szkoły.
Mamie pewnie dużo bardziej podobałaby się oryginalna Katarzyna lub Małgorzata ale wtedy w Szwajcarii mieliby problem z wymową i pisownią.
A mama się przyzwyczai, prędzej czy później.
Dziękuję 😊 Jej chodzi o pisownię i że Hail to od Hail Hitler 🙈
 
Problem ma Twoja mama, nie Ty. Sorry ale strasznie mnie irytuje taka zaściankowość. Jakbym słyszała moją Teściową, która również ma do nas pretensje, że daliśmy synowi na imię Dawid, a to imię żydowskie… aż szkoda słów… Wielce chrześcijanka, co aż kipi od jadu i nienawiści.
Mi również imię Hailey się ni jak źle nie skojarzyło.
Pytanie na ile jesteś w stanie olać to co mama mówi i będzie truła jeszcze długo? Ma ile zależy Ci na tym imieniu? Bo jakby mama miała mi psuć wiecznie krew to nie wiem czy bym nie rozważyła zmiany. Ale wówczas mówisz mamie: „ok, zmienimy imię, ale cokolwiek innego wybierzemy, nie masz już prawa wyrazić ani źdźbła negatywnego komentarza”.
 
reklama
A ja uważam że życie i tak pisze swoje scenariusze. Po rozstaniu i końcu związku koleżanka wróciła do Pl , z ojcem dziecko nie ma kontaktu...Czas pokaże i życie młodej która nosząc zacne imię Pery (tak fajne na tamten moment w Londynie) i tak w polskiej szkole już tu się wyróżnia gdyż po tacie ma silnie pakistański typ urody... ( śliczna jest ta nasza Perka)
Nikt nie zakłada takiego obrotu sprawy ale i tak bywa...Drugie imię nadałabym polskie by nawet może tej babci czy rodzince było łatwiej...Nie ma się co obrażać czy udawać nie wiem jakich Europejczyków bo prawda taka że pokolenie babć i ciotek z angielskiego to czasem nadal tyle co z piosenek 🤣
 
Do góry